'Seyahatname 2' Mdt ist Projesi

Tarihler: 04 Nisan 2012 Çarşamba ~ 04 Nisan 2012 Çarşamba 28, 29 Şubat - 20, 28 Mart, 4 Nisan 2012 Saat 20:00

Yer: Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat

Ücret: Zemin I Parter A-D 30,00 TL İndirimsiz - Zemin II Parter E-N 25,00 TL - Localar 13,00 TL - Orkestralı Konserler 20,00 TL - Çocuk Temsilleri 8 TL

Nereden Alınır: www.dobgm.gov.tr, Fulya Sanat Gişe

Adres: Hakkı Yeten Cad. Selenium Plaza 10 C Fulya/ Beşiktaş İstanbul Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 215 60 37/38

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 4, 2012 ~ Nis 4, 2012

Beyhan Murphy'nin 2001 yılında yaptığı ve kamuoyunda büyük yankı uyandıran SEYAHATNAME'nin yeni bir versiyonu; MDTist Projesi'nin ilk prodüksiyonu olarak, İstanbul izleyicisi ile buluşuyor.

Evliya Çelebi'nin 17.yüzyıl'da kaleme döktüğü seyahat gözlemleri ve Elif Şafak'ın çağdaş edebiyat metinleri üzerine kurulu olan eser, özünü Türk kültürel kaynağından alıyor. Evliya Çelebi'nin bazen macera bazen tılsımla dolu seyahatleri, Elif Şafak'ın aşk, yaşam ve kimlik sorgulayıcı pasajları ile iç içe kurgulanıyor.

Modern dans, video ve tekstlerin buluştuğu ve hayatın müşterek bir yolculuk olduğu olgusundan yola çıkan 'SEYAHATNAME-reload'da çağdaş bir kurgu ile, insanının içsel yolculuğundaki gelişimi işleniyor. Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nden; Cinci Hoca ve Molla Mehmet, Bir Değişik Hamam, Acayip Şeyler, İstanbul'un Tılsımlı Sütunları gibi bölümler, Elif Şafak'ın Firarperest, Med-Cezir, Aşk ve Şehrin Aynaları kitaplarından alıntılarla eş zamanlı olarak sergileniyor.

Kurgu ve Koreografi: Beyhan A. Murphy
Müzik: Burak Güven
Tarihsel Metin: Evliya Çelebi
Çağdaş Metin: Elif Şafak
Video: Ozan Açıktan
Kostüm: Ayşegül Alev
Set Enstelasyon: H. Cem Görk

Dansçılar:
Bahadır Ovacıklı, Burak Yamantürk, Canberk Yıldız, Deniz Aygör Keskin, M. Can Tunalı, M. Kemal Onur Tunay, Özgün Sönmez, Ö. Gülsüm Özgen Ovacıklı,Tuğrul Savaşçı, Y.Benan Göktan, Ejder Keskin , İlke Kodal, Murat Özdemir, Müge Güle

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT