Bis Repetita - 360

Tarihler: 06 Temmuz 2010 Salı ~ 07 Temmuz 2010 Çarşamba 6 Temmuz Saat: 19.30, 7 Temmuz Saat: 21.00

Yer: Taksim Meydanı ve Caddebostan Meydanı

Ücret: Ücretsizdir.

Adres: Taksim ve Caddebostan Meydanı Beyoğlu İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 6, 2010 ~ Tem 7, 2010

Fransız Akrobasi Ve Müzik Topluluğu Bis Repetita « 360 » Gösterisiyle İstanbul`un Meydanlarında

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında gerçekleşen « Europe on Water » projesi, İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nin katkısıyla, Fransız akrobasi ve müzik topluluğu Bis Repetita’yı Taksim ve Caddebostan’da, bir şenlik havasında, İstanbullular ile buluşturuyor.

Metalden bir kürenin etrafında buluşan iki akrobat ve iki müzisyen, hayatın sıradan anlarını ele alarak insan ilişkilerini sorguluyorlar. Hareket halindeki vücutlarda yankılanıyormuş ya da içsel bir ritmle yönetiliyormuş duygusu uyandıran müzik, bu çiftin hikayesine eşlik ediyor. Hikaye, her beden kendi yolunu izler gibi görünmekle birlikte diğer bedenin izini sürerken, meraklı bir bakışla, havadaki bir dokunuşla veya akrobatik bir figürle anlatılmakta. Biraz yaşamda olduğu gibi… 360 kendine aynada bakmayı andıran bir gösteri.

Bu gösteri, İstanbul 2010, Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın kültürlerarası diyaloğu güçlendirmeyi hedefleyen projesi Su üstünde Avrupa kapsamında yer almaktadır. Su üstünde Avrupa, yaz boyunca İstanbul’un meydanlarında Avrupa’nın farklı ülkelerinden gelen bir dizi etkinliği bir şenlik havasında İstanbullular’la buluşturacak.

Tasarım, yorum ve akrobasi: Claire CORDELETTE-LOURDELLE ve Nicolas LOURDELLE
Müzisyenler: Céline CHALLET ve Yohann ALLEX

Gösteri Yer Ve Tarihleri:
6 Temmuz Salı: 19.30 - Taksim Meydanı
7 Temmuz Çarşamba: 21.00 - Caddebostan Meydanı

Bis Repetita - 360

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT