Cam Adımlar

Tarihler: 21 Şubat 2013 Perşembe ~ 21 Şubat 2013 Perşembe Saat: 20:00

Yer: Beyoğlu Hayal Kahvesi

Ücret: - Tam 34.50 TL, Öğrenci 24.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Beyoğlu Hayal Kahvesi gişe

Adres: Hayal Kahvesi-Büyük Parmak Kapı Sok. Afrika Han, No:19 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 244 25 58

Faks: 0212 292 78 37

Web: http://http://www.hayalkahvesibeyoglu.com

E Posta: info@hayalkahvesibeyoglu.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 21, 2013 ~ Şub 21, 2013

Cam Adımlar / Glassteps / Fiziksel Tiyatro 45’

“kırılganlık üzerine…”

Koreografi: İlyas Odman
Performans: İlyas Odman - Çağlar Yiğitoğulları
Müzik: Fred Astaire – Cheek to cheek
Işık: İsmail Sağır

Şu ana kadar Fransa Annecy / Extra '09, İtalya Bologna / Teato di Vita, İtalya Torino / Danza Torino, İspanya Zaragossa / Expo 2007, Almanya Berlin / Ballhausnaunynstrassa, Hollanda Amsterdam / Julidans, Almanya Dresden - Leipzig / Offeuropa, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Taşınabilir Sanat Projesi, İstanbul / Garajİstanbul, İstanbul / Kumbaracı50, İstanbul / İKSV Salon gibi oluşum ve mekanlarda sahnelenen "Cam Adımlar" Avrupa Dans Ağı Aerowaves’ tarafından başvuran 300'den fazla aday arasından 2012 yılı “Öncelikli 21 Performansı” listesine girdi. 

"Cam Adımlar", kaçan adamın kırılgan adımları üzerine bir dans tiyatrosu işi olarak okunabilir. Tam anlamıyla eline aldığı her şeyin kırıldığını; kendini yüzyıllarca adamaya alıştığı, neredeyse tüm değer yargılarının; giderek kıyamete, yıkıma yanaşan dünyayı çözümlemekte yetersiz kaldığını; inanmakta giderek zorlandığını anladığı, bir "mekan-zaman" da geçer. Bu "mekan-zaman" ne kadar belirsiz gözükse de, esasında giderek yaklaştığımız o büyük çözülme, büyük parçalanma zamanıdır veya insanoğlunun sınırsız taleplerinin sınırlı dünya kaynaklarına yetmeyeceğini anladığı, yani "yaratıldığı" ilk günden beri yaşanılan tüm zamanlardır.

İşi oluşturan ana soru ise şudur: Peki yine de bu kadar kırılgan ve aynı anda yaralayıcı iken elimizi attığımız her şey; niye elimizi uzatırız inatla bir başkasının eline? Hangi noktada, kesişen "kırılgan" adımlar beraber yürünen ve yüründükçe sağlamlaşan ortak bir "zemin"e dönüşebilir? Ya da dönüşebilir mi?

- Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.

- Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.

- Etkinlik Beyoğlu Hayal Kahvesi Alt Kat'ta gerçekleşecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT