Performans: Tavşan Deliği

Performans: Tavşan Deliği

Tarihler: 01 Aralık 2018 Cumartesi ~ 08 Aralık 2018 Cumartesi 20:30

Yer: Bomontiada ALT

Ücret: 44.00 TL

Adres: Merkez Mah., Silahşör Cad., Birahane Sok. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası No:1, 34384 Şişli/İstanbul Şişli İstanbul

Telefon: 0 212 230 21 62

Faks: 0 212 230 21 62

Web: http://www.bomontiada.com/

E Posta: hello@bomontiada.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 1, 2018 ~ Ara 8, 2018

Bir Dolap. Bir zaman yolculuğu.

Eski yazıtlardaki bir prensip der ki: üçe varan her şey idealdir. (Omne Trium Perfectum.) Bu bağlamda dördüncünün eklendiği bir durum neye dönüşür?

Tavşan Deliği, bir zaman yolculuğunda, farklı zamanlarda üç kişinin karşılaşmasını ve aralarındaki ilişki şekillerini irdelerken, beraber olma ya da olmama fikrinin altını çiziyor. Tüm bunlara ütopik ya da distopik bir boyuttan bakıldığında dördüncü kişinin gelişi, oluşan bu ideal formu neye dönüştürür?

Tavşan Deliği, oluşan ilişki formlarında ideal ve ideal olmayan arasında yeni bağlantılar ve yeni varoluş biçemlerini araştırırken, birbirleriyle farklı şekillerde iletişim kurmanın yollarını arayan bir çalışma.

Koreografi & Kavramsal Çerçeve: Ufuk Şenel & Can Bora
Yaratıcı Dansçılar: Ozan Akgün, Can Bora, Dicle Doğan, Ufuk Şenel
Sahne Tasarımı: Meltem Çakmak
Yapım: berika
Ortak Yapım: A Corner in the World X bomontiada ALT

Kısa bir süreliğine de olsa insanın dikkatini “olana” çekmeyi ve algısını uyarmayı amaçlayan berika, 2011’de Can Bora tarafından kurulan tiyatro & dans kolektifidir.

Özgün metinler, yeni teknolojiler ve hareket aracılığıyla disiplinlerarası karma bir sahne estetiği yaratmayı ve hikaye anlatım biçemlerini yorumlamayı hedefler. insanın etten ve kemikten bedeni ve diğer mevcut tüm bedenleri arasındaki ilişki çalışmaların birincil çıkış noktasını oluşturur. günümüz insanının düşünce ve fantezileri, toplumdan kaçma ve yok olma arzusu, duygu bağımlılığı gibi unsurlar mercek altına yatırılırken tüm bu soyut kodlamaları görünür kılmayı amaçlar. özbenlik kavramını, bilinç(altı) hareket ve dinamiklerini, zihin-beden-ruh ilişkisini irdeler. çağımızdaki insanın varoluş biçimlerini araştırır. performatif yorumcu (mover, interpreter) kavramını benimser. sahtelik ve gerçeklik, yaşanmışlık, popüler kültür; işlerinde yer alan temalardandır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT