"Hangi Toprağın İnsanları" - Fotoğraf Gösterisi

Tarihler: 06 Mart 2010 Cumartesi ~ 06 Mart 2010 Cumartesi 16.30

Yer: Nurettin Erkılıç Gösteri Salonu

Nereden Alınır: İFSAK

Adres: İstiklal Cd. Ayhan Işık Sk. 34/2 Beyoğlu Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0 212 245 34 60

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 6, 2010 ~ Mar 6, 2010

Türkiye`de başarılı bir toprak reformunun gerçekleştirilememiş olması ve güneydoğu`da güvenlik gerekçesiyle gerçekleştirilen köy boşaltmalar toprak sahibi köylünün toprağından olmasına; bölgede kalan tek geçim kaynağı hayvancılığın da bitmesine yol açmıştır. Şehirde yaşanan sosyo-ekonomik kaynaklı problemler, bölgede çiftçilik ürünü olan pamuk ve tütün alımlarında düşük fiyat ve kota uygulamaları, sanayi boşluğunun getirdiği daralma, ülkedeki özelleştirme ve tarım politikaları gibi nedenler, kamu istihdamının zaten düşük olduğu bölgede, işsizliği ve işsizliğin sonucu olarak sosyal güvencesiz ve düşük ücretle çalışma oranını arttırmıştır.

Yılın ilk aylarından itibaren özellikle Güneydoğu`dan, umutlarını da sırtlanarak çoluk çocuk, gruplar halinde, tehlikeli taşıma yöntemleriyle yola çıkan tarım işçileri, tuvalet, banyo, temiz içme suyu yokluğu ve beslenme bozukluğuna bağlı olarak ortaya çıkan enfeksiyonlar ve bebek ölümleri, eğitimin yarıda kesilerek çalışma alanlarına geliş, uzun süreli-ucuz ve sigortasız çalıştırılmaları, insan onurunu zedeleyen barınaklarda yatıp kalkmaları ile önemli bir toplumsal sorunun parçası olmaya devam etmektedirler.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT