İstanbul Modern’de Çağdaş Fotoğraf Serileri’nde Bu Ay

Tarihler: 24 Ekim 2009 Cumartesi ~ 24 Ekim 2009 Cumartesi 16:00-18:00

Yer: İstanbul Modern

Nereden Alınır: www.istanbulmodern.org

Adres: Meclisi Mebusan Cad.Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No:4 Karaköy İstanbul Adalar İstanbul

Telefon: 0212 334 73 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 24, 2009 ~ Eki 24, 2009

Fotoğrafçılık Moda mı Oldu, Moda Fotoğrafçılığı Sanat mı Oldu?

İstanbul Modern’de Murat Germen ve Orhan Cem Çetin yönetiminde gerçekleştirilen Çağdaş Fotoğraf Serileri söyleşi dizisinde bu ay, moda fotoğrafıyla sanatın ilişkisi ele alınacak. Söyleşi, 24 Ekim Cumartesi saat 16.00-18.00 arasında İstanbul Modern Sinema’da izlenebilir.

Genel anlamda bilindiğinin aksine, iş akışı içinde fotoğrafçının yaratıcı kararlar alamadığı, kendisine verilen ayrıntılı tanımlar içinde mesleğini icra ettiği reklam fotoğrafçılığının bir dalı olan moda fotoğrafçılığı, görsel dünyada doğası gereği hayli çekici görüntülerle yerini alıyor.

Reklamverenin çizdiği üslup her ne kadar baskın olmak zorundaysa da, az sayıda fotoğrafçı, yaratıcılığının önündeki bu temel engeli aşarak kişisel üslubunu reklamverenin üslubunun önüne geçirebiliyor, fotoğrafların altındaki imza bir bakışta tanınabiliyor. Görüntüler kişiselleştikçe, çalışma ticari olduğu halde, ortaya çıkan iş sanat fotoğrafı tanımına yaklaşıyor, fotoğrafçının kişisel işleri ile ticari işleri ayırt edilemez oluyor.

Söyleşinin odağında, işte bu çizgiyi aşabilen Irving Penn, David LaChapelle, Juergen Teller, Terry Richardson gibi ünlü fotoğrafçılar olacak, moda fotoğrafçılığı bu çerçeve içinde tartışmaya açılacak.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT