27. Çocuk Şenliği

Tarihler: 23 Nisan 2011 Cumartesi ~ 30 Nisan 2011 Cumartesi Etkinlikler 10.00, 11.00, 13.00 ve 15.00 saatlerinde gerçekleştirilecektir

Yer: Şehir Tiyatroları Sahneleri

Ücret: Ücretsiz

Telefon: 0212 455 39 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 23, 2011 ~ Nis 30, 2011

İBBŞT Çocuk Tiyatrosu’nun düzenlediği “27. Çocuk Şenliği”, bu yıl, “Benimle Oynar mısın?” temasıyla, çocukları; oyun gösterimleri, atölyeler ve çeşitli etkinliklerle buluşturuyor. İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu’nun geleneksel Çocuk Şenliği bu yıl, “Benimle Oynar mısın?” temasıyla, çocukları; oyun gösterimleri, atölyeler ve çeşitli etkinliklerle buluşturuyor. İstanbul’un çeşitli bölgelerindeki sahnelerinde, 11 Nisan 2011 tarihinden itibaren başlayan atölyeler ve çeşitli etkinlikler ay sonuna kadar devam edecek.

İstanbul’un 5 bölgesinde; Üsküdar, Ümraniye, Fatih, Kâğıthane ve Gaziosmanpaşa’da, aralarında çocuklar için özel olarak tasarlanmış Kâğıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu ve Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahneleri’nin de bulunduğu 6 sahnede, tamamı ücretsiz olan etkinlikler arasında; 7’si İBB Şehir Tiyatroları’ndan 28 farklı oyun gösterimi, heykel, resim, mask, kukla, tasvir tasarımı vb. pek çok farklı başlıkta gerçekleştirilecek 16 atölye, uzmanlar ve sanatçılar tarafından yetişkinlere yönelik yapılacak 17 söyleşi, atölye katılımcıları ile oluşturulacak 3 performans gösterisi, İBBŞT oyuncuları tarafından gerçekleştirilecek Sevdalı Bulut (Nazım Hikmet) okuması ve geçmiş yıllarda İBBŞT’de sahnelenen çocuk oyunlarının kostüm ve aksesuarlarından oluşan “Küçükken, Çok Eskiden” sergisi yer alıyor.

Şenlik etkinlikleri içinde, Şişli Etfal Hastanesi’nde tedavi gören çocuklara “Çizmeli Kedi” adlı çocuk oyununu sergileyecek olan İBBŞT Çocuk Tiyatrosu, 23 Nisan’da Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde ”Çiçek Prenses” adlı yeni oyunu ve kukla performansı ile şenliği başlatacak. Oyun gösterimleri ve tüm etkinlikler Kâğıthane Sadabad, Kâğıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu, Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu, Fatih Reşat Nuri, Ümraniye ve Üsküdar Kerem Yılmazer Sahneleri’nde 10.00, 11.00, 13.00 ve 15.00 saatlerinde gerçekleştirilecek.

Eskişehir, Antalya, Kocaeli, Bursa, Osmangazi, Salihli ve İBB Şehir Tiyatroları’nda sahnelenen çocuk oyunlarının yanı sıra İstanbul içinden çeşitli tiyatro topluluklarının da izlenebileceği şenlikte, çocukları çeşitli sanat disiplinleriyle buluşturan atölyeler ve sergiler de yer alıyor. 11 Nisan 2011’den itibaren başlayan atölyelerde sanatın farklı alanlarıyla buluşan çocukların, bu çalışmalar sonunda meydana getirdiği ürünler şenlik kapsamında sergilenecek.

İBBŞT Çocuk Tiyatrosu`nun sezon içinde gerçekleştirdiği, sanat ve çocuk ilişkisinin konuşulduğu, sanatçıların çocuk yetiştirme ile ilgili deneyimlerini paylaştıkları "Biz Bize Konuşuyoruz" söyleşileri şenlik süresince de devam edecek. Ayrıca şenlikte “Uzman-Ebeveyn Sohbetleri” ile Berko İlaç’ın katkılarıyla çocuk sağlığı ve gelişimi alanında uzman isimler ebeveynlerle buluşturulurken, Emniyet Genel Müdürlüğü Çocuk Polisi’nin bilinçlendirme amacıyla hazırladığı “Güvenli İnternet” ve “Ailelerin Çocukları Koruması İçin Altın Kurallar” söyleşilerine de yer verilecek.

Geçtiğimiz yıl Çocuk Bayramı şenliğinde 40.000 çocuğu sahnelerinde ağırlayan İBBŞT, ‘27. Çocuk Şenliği’nde de İstanbul’un çocuklarını, farklı toplulukların oyunlarını izlemeye, kendi yetenek ve becerileriyle sanatın farklı disiplinlerinde ürünler çıkarmaya, birlikte şenlikli bir oyun oynamaya çağırıyor…

Sahneler:

Kâğıthane Sadabad: Kağıthane Belediyesi Kültür Merkezi Kağıthane İstanbul
Telefon: 0212 321 73 95

Kâğıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu: Kağıthane Belediyesi Kültür Merkezi İçerisinde Kağıthane İstanbul
Telefon: 0212 321 73 95

Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu: Gaziosmanpaşa Sahnesi İçerisinde.
Telefon: 0212 578 60 67

Fatih Reşat Nuri: Saraçhane Başı Bozdoğan Kemeri Unkapanı Tarafı Fatih İstanbul
Telefon: 0212 526 53 80

Ümraniye Sahnesi: Haldun Alagaş Spor Kompleksi Ümraniye İstanbul
Telefon: 0216 634 26 70

Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi: Fahri Atabey Caddesi, Belediye İş Hanı, No: 79 (in front of Kiler Market) Üsküdar İstanbul
Telefon: 0216 492 90 84

27. Çocuk Şenliği

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT