Akbank Sanat Barok Günleri

Tarihler: 27 Ocak 2011 Perşembe ~ 27 Ocak 2011 Perşembe

Yer: Akbank Sanat Merkezi

Nereden Alınır: Biletix.com, Biletix Gişeleri, Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Akbank Sanat Merkezi

Adres: İstiklal Cad. No: 8, 34435, Taksim, Beyoğlu İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 35 00-01

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 27, 2011 ~ Oca 27, 2011
AKBANK SANAT BAROK MÜZİK GÜNLERİ BAŞLIYOR…
Barok müziğinin usta sanatçıları 06–27 Ocak 2011 tarihlerinde düzenlenecek Akbank Sanat Barok Günleri’nde sahne alıyor.

Türkiye’de Barok müziğine olan ilgiyi arttıran ve her yıl daha geniş bir dinleyici topluluğu tarafından izlenen Akbank Sanat Barok Müzik Günleri, bu yıl 06-27 Ocak 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Uluslararası bir çok festivalde ülkemizi başarı ile temsil eden ödüllü sanatçı Hande Soner’in 06 Ocak 2011, Perşembe günü gerçekleşecek konseriyle başlayacak olan Akbank Sanat Barok Müzik Günleri, 13 Ocak 2011, Perşembe günü müzikleri ve dansları ile 17-18. yüzyıl İngilteresi’ni canlandıran Eclipse Topluluğu’nu ağırlayacak. İngiltere’nin en önemli lavtacılarından olan Lynda Sayce’ın 20 Ocak 2011, Perşembe günü sahne alacağı etkinlik, 27 Ocak 2011, Perşembe günü Belçika Ensemble del Moianes ve B`Rock topluluklarının başkemancılığı görevini yürüten Jorge Jimenez’in performansı ile son bulacak.

BAROK MÜZİK GÜNLERİ HANDE SONER İLE BAŞLIYOR!
Akbank Sanat Barok Günleri’nde ilk olarak 06 Ocak 2011, Perşembe günü, uluslar arası bir çok festivalde ülkemizi başarı ile temsil eden ödüllü sanatçı Hande Soner sahne alacak.

Mimar Sinan Devlet Konservatuvarı’ndan 1997 yılında olarak mezun olan ve 2000 yılında yüksek lisans tezini tamamlayan sanatçı, 1999’da Zürih’te 20 Jahre Kleines Zurcher Ensemble Orkestrası ile üç seri konser verdi. 2000’de Uluslararası Leyla Gencer Şan Yarışması’nda ilk 10 finalist arasında yer aldı. Yine 2000 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde solist sanatçı olarak göreve başladı. 2002’de Uluslararası Belvedere Şan Yarışması’nda Prof.Verena Keller’in verdiği burs ile Frankfurt’ta çeşitli opera master class çalışmalarına katıldı ve konserler verdi. 2007 yılında Roma şehrinde düzenlenen Ottavio Ziino Şan Yarışması’nda Basın Kritik Ödülü alan Hande Soner halen doktora ve şan çalışmalarına Prof. Güzin Gürel ile devam etmektedir.

HANDE SONER
Yer: Akbank Sanat
Tarih: 06 Ocak 2011, Perşembe
Saat: 20:00

ECLIPSE KEYİFLİ MÜZİK VE DANSLARIYLA AKBANK SANAT BAROK GÜNLERİ’NDE…
Akbank Sanat Barok Günleri ikinci olarak ise; zamanın özgün çalgıları ve özgün yorumlarıyla hayat veren, dansları ve şarkılarıyla 17-18. yüzyıl İngiltere’sini canlandıran İngiliz Eclipse Topluluğu’nu konuk ediyor.

Kelt arpında Joy Smith, blokflüt ve viol’de Layil Barr, kemanda ise Bjarte Eike’ten oluşan ünlü topluluk, 13 Ocak 2011, Perşembe günü Akbank Sanat Barok Günleri kapsamındaki performanslarında, keyifli müzikler ve danslarıyla Akbank Sanat’ta Barok rüzgarı estirecek.

Topluluk konserde; İngiliz Barok müziğinin yanısıra zengin Kelt gelenekleri üzerine kurulu Britanya Adalarından müzikal kutlamalar, İrlanda Jig’leri, İngiliz halk şarkıları, Kelt Efsaneleri, Barok ground’lar ve Purcell şarkılarını seslendirecekler.

ECLIPSE “An Apple for my Love” (Aşkım için Bir Elma)
Layil Barr - blokflüt ve viol
Joy Smith - Kelt arpı
Bjarte Eike - Keman
Yer: Akbank Sanat
Tarih: 13 Ocak 2011, Perşembe
Saat: 20:00

AKBANK SANAT BAROK GÜNLERİ ÜNLÜ LAVTACI LYNDA SAYCE İLE DEVAM EDİYOR

İngiltere’nin en önemli lavtacılarından biri olan Lynda Sayce, 20 Ocak 2011, Perşembe günü Akbank Sanat Barok Günleri’nde sahne alacak.

12. yüzyıldan 21. yüzyıla kadar geniş bir aralıkta her boyut ve biçimde lavta ve dönem gitarı üzerine oluşturduğu zengin repertuarıyla tanınan Lynda Sayce, günümüzün en tanınmış barok topluluklarından Ex Cathedra, King’s Consort ve Musicians of Globe başta olmak üzere pek çok dönem müziği topluluğun daimi lavtacısı olarak düzenli konserler vermekte, ayrıca kurduğu ve repertuarını Rönesans lavtası üzerine kendi araştırmaları üzerine oluşturan lavta topluluğu Chordophony’i de yönetmektedir.

100’den fazla albümde yer alan sanatçı, Avrupa, Amerika, Güney Amerika ve Japonya başta olmak üzere hemen hemen dünyanın her yerinde televizyon ve radyo programlarına katılmış, ayrıca Early Music, Revised New Grove Dictionary of Music, Apollo gibi saygın sayılı müzik dergi, ansiklopedi ve gazetelerine makaleleri yayınlanmış ve sayısız müzik kitabının basımına editörlük yapmıştır.

LYNDA SAYCE
Yer: Akbank Sanat
Tarih: 20 Ocak 2011, Perşembe
Saat: 20:00

AKBANK SANAT BAROK GÜNLERİNİN SON KONUĞU JORGE JIMENEZ
Akbank Sanat Barok Günleri’nde son olarak 27 Ocak 2011, Perşembe günü Belçika Ensemble del Moianes ve B`Rock topluluklarının direktörlüğü ve başkemancılığı görevini yürüten Jorge Jimenez müzik severler ile buluşacak.

Barcelona’da yapılmış orijinal bir 18. yüzyıl kemanı, 2006 Valladolid, Luis Fernandez yapımı bir Amati kopyası keman ve bir anonim 18.yüzyıl Fransız kemanı çalan ünlü sanatçı, Cambridge Girton Koleji’ne bağlı Tercia Realidad ve Xacona topluluklarının kurucusu, ayrıca Academia dei Musici dei Lumi topluluğunun da üyesidir.

L`Harmonia del Parnas, Ensemble Fontegara, Il Nuovo Settimino, Il Concerto Barrocco ve Sweelink Barok Orkest gibi topluluklarla solist şef olarak konser veren Jorge Jimenez; Naxos, Hyperion, DLR-Capriccio, Lindoro, La Ma de Guido gibi dünyaca ünlü plak şirketleri için albüm kayıtları gerçekleştirmiştir.

JORGE JIMENEZ
Yer: Akbank Sanat
Tarih: 27 Ocak 2011, Perşembe
Saat: 20:00istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT