Avrupa- Türkiye Arasındaki Köprüler `Bridges Europe-Turkey ile 29. Uluslararası Film Festivali`nde Kuruluyor

Tarihler: 03 Nisan 2010 Cumartesi ~ 18 Nisan 2010 Pazar

Yer: Çeşitli Mekanlar

Nereden Alınır: www.iksv.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 3, 2010 ~ Nis 18, 2010
Avrupa sinemasının tanıtım ve pazarlamasını gerçekleştiren kuruluşların uluslararası tek iletişim ağı European Film Promotion (EFP) tarafından gerçekleştirilen “Bridges Europe – Turkey” programı kapsamında; Avrupa’dan 10, Türkiye’den 12 film, 29. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde, 3 – 18 Nisan 2010 tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak!

Umut veren yönetmenlerin yeni filmlerine yer verilecek olan “Bridges Europe – Turkey” programı; sinemaseverlerin dikkatini bu filmlere yönelterek film dağıtımlarının ülke sınırlarını aşmasını sağlamayı ve uluslararası dağıtımı teşvik etmeyi hedefliyor. Avrupa ve Türkiye yapımı toplam 22 yeni filmin yer aldığı program bu amaçla; Avrupa’nın önemli film dağıtımcılarını festivale davet ederek Türk sinemasının en yeni filmlerini görmelerini sağlarken, Türk film endüstrisi temsilcilerine de Avrupa sinemasının en yeni ve yenilikçi çalışmalarıyla tanışma olanağı yaratacak.

EFP tarafından düzenlenen ve Avrupa’dan 10, Türkiye’den 12 filmin yer aldığı “Bridges Europe – Turkey” programı kapsamında festivale davet edilen yönetmen ve dağıtım şirketi temsilcileri; Avrupa ve Türkiye yapımı filmlerin farklı pazarlarda yer bulabilmesi için kültürlerarası bir zeminde bir araya gelecekler.

29. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde “Bridges Europe – Turkey” programı kapsamına alınan 10 Avrupa yapımı film arasında; Urszula Antoniak’ın ödüllü filmi “Nothing Personal” (Özel Hayatlar), Jasmila Zbanic’in “On The Path” (Yolda) adlı filmi ve Sebastian Brameshuber’in “Muezzin”i gibi önemli yapımlar yer alıyor. Türkiye’den seçilen 12 film arasında ise; İnan Temelkuran’ın En İyi Senaryo ödüllü filmi “Bornova Bornova”, Durul ve Yağmur Taylan kardeşlerin son filmi “Vavien” ile Emre Yalgın’ın “Teslimiyet”i gibi filmler bulunuyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 29. Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen “Bridges Europe – Turkey”; Avrupa Birliği MEDIA International programı, EFP üyeleri ve 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın desteğiyle düzenleniyor. “Bridges Europe – Turkey” programına EFP üyelerinden; Austrian Film Commission, British Council, Croatian Audiovisual Centre, Danish Film Institute, Greek Film Centre, Holland Film, Irish Film Board, National Film Centre Bulgaria, Polish Film Institute ve Unifrance katılıyor.

Avrupa sinemasının tanıtım ve pazarlamasını gerçekleştiren kuruluşların uluslararası tek iletişim ağı European Film Promotion (EFP); 31 Avrupa ülkesinden, ulusal sinemalarının tanıtım ve pazarlamasından sorumlu profesyonel kuruluşlardan oluşuyor. Tüm kuruluşlar, 1997 yılında kurulan EFP çatısı altında Avrupa sinemasının dünya çapında tanınırlığını sağlamak için çalışıyorlar.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT