Bağımsız Festival Kombine

Tarihler: 01 Mayıs 2013 Çarşamba ~ 01 Mayıs 2013 Çarşamba 21:00

Yer: Kadıköy Sahne

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com, mekan gişe

Adres: Osmanağa Mah. Kırtasiyeci Sok. No:25 E Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 550 04 92

Web: http://http://www.kadikoysahne.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 1, 2013 ~ May 1, 2013

Kadıköy'de 2012 yılında başlayan ve bağımsız müzik oluşumu Müzik Hayvanı'nın organize ettiği Bağımsız Festival'in üçüncüsü Kadıköy Sahne'de!

1 Mayıs Çarşamba
Replikas
Sekerse Tehlike
Rehber

Replikas
İlk albümleri “Köledoyuran” 2000 yılında, ikinci albümü “Dadaruhi” ise 2002 yılında Ada Müzik etiketi ile yayınlandı. Müzik eleştirmenlerinin beğenisinitoplayan albümler en iyi yerli yapımlar arasında gösterildi.

Yurtdışında da ilgi ile karşılanan albümler, yabancı plak şirketleri tarafından satışa sunulmuş ve çeşitli radyoların listelerine girmiştir. Üçüncü albüm Avaz, daha önce Sonic Youth, Pussy Galore, Helmet ve Dinosaur Jr. gibi isimlerle çalışmış olan Wharton Tiers’in prodüktörlüğünde kaydedilmiştir.

Grup ayrıca Fatih Akın’ın “İstanbul Hatırası” isimli belgesel çalışmasında da yer almış ve yayınladığı albümlerden parçaları birçok kısa ve uzun metrajlı filmde kullanıldı. Kayıtları, Gökçeada’da eskiden yarı açık cezaevi olan bir binanın stüdyoya dönüştürülmesiyle gerçekleştirilen beşinci albümleri Zerre’yi Kasım 2008 yılında Peyote Müzik tarafından dinleyiciye sunulmuştur.

Replikas’ın, 1965 – 75 aralığından seçilmiş Anadolu Pop şarkılarını yorumladığı altıncı albümü “Biz Burada Yok İken” Nisan 2012’de Ada Müzik tarafından yayınlanmıştır.

Sekerse Tehlike
Yolun yarısına gelmiş Kadıköylü 6 girişimciden oluşan Sekerse Tehlike, kendi imkanlarıyla bestelerini kaydeden, arkadaşları desteğiyle klip çeken 'gelişine' bir müzik topluluğudur. Grubun internet sayfasında 7 şarkısı dinlenip indirilebilmekte. Bununla birlikte iki adet klip parçası bulunmaktadır.

Rehber
2010 yılında, Genel Türk Müziği’nin içinde bulunduğu durumdan kaygılanan kişiler tarafından kurulan Rehber, bir müzik grubundan ziyade; olgu olmak peşinde… Kendilerine yakıştırılan Organik Müzik türünü, oluşturdukları ve ”Kesimhane” adını verdikleri stüdyoda başlatmışlardır. Nisan ayında Müzik Hayvanı tarafından yayınlanacak albümleri “Türkçe Sözlü Güzel Müzik” adlı albümden parçalarını pek çok konserde dinleyiciye sunmuşlardır.

2 Mayıs Perşembe
Gevende
Ahmet Beyler
Künt

Gevende
Gevende, 2000 yılında Eskişehir'de kurulan grup 2002 yılında özellikle Güneydoğu Anadolu bölgesinde çalgıcı anlamına gelen Gevende sözcüğünü grup ismi olarak kullanmaya başlamıştır. Oluşturdukları müzik türünün ismi Psychedelic folk ya da folk rock müzik olarak tanımlanabilir. İlk albümleri olan "Ev", Baykuş Müzik aracılığı ile 2006 yılında piyasaya sürülmüştür.

Grup aynı sene içerisinde Eskişehir - Katmandu (Nepal) Pakistan, İran gibi yerlerde bulunmuşlar buralarda konserler vermişlerdir. Gene aynı sene içerisinde olan turnelerinin devamını Amsterdam - Lyon - İstanbul olarak devam ettirmişlerdir. 2008 yılında başladıkları Sound Painting projeleri içerisinde dünyaca ünlü Fransız grup Balbazar ile 25 kişilik kalabalık bir grup oluşturan Gevende, birçok yerde sahne almıştır. 2011 yılında gene Baykuş Müzik aracılığı ile piyasaya sürülen ikinci albümlerinin ismi 'Sen balık değilsin ki'dir. Bu albümde Gevende Norveçli gitarist Eivind Aarset ile çalışmıştır.

Ahmet Beyler
Ahmet Beyler, parçalarında kah kıvrak belli Osman'ın ardına düşüp düğün dernek gezerken, kah Bizanslı veya Afrikalı İstanbullu kardeşlerini yad edmektedir. İstanbul’daki pek çok konser mekanında performanslarını seyirciyle buluşturan Ahmet Beyler sahne performanslarında samimiyeti ön planda tutmaktadır.

Künt
Ezgi Altıner, Zeynep Özkazanç ve Cihan Mürtezaoğlu’nun birlikte yazdığı şarkılarla başlayan, zaman içerisinde de Efe Demiral, Kerim Safa ve Can Güngör’ün katılımıyla son halini alan Künt; müziğinde sözleri merkezde tutan bir yaklaşıma sahip. Grubun sound'u şehirli Türk müziği yaklaşımıyla son dönem Indie ve post-rock öğeler barındırmaktadır.

3 Mayıs Cuma
Baba Zula
Yok Öyle Kararlı Şeyler
Yüzyüzeyken Konuşuruz

Baba Zula
Baba Zula, 1996'da Levent Akman, Murat Ertel ve Emre Onel tarafından kurulmuş olan müzik grubudur. Grup parçalarını; geleneksel Türk müzik aletlerini kullanırken yine Türk halk müziği usüllerinden ve elektronik müziğin olanaklarından yararlanarak, kendi melodi, ritim ve sözleri ile yaratmaktadır.

Grup müziklerini 'Uzay yolu oryantal müziği' olarak lanse etmektedir. Müzisyenler, konser sırasında rengarenk kostümler giymekte; çengi ve dansözler, ışın tabancaları gösterileri, projektörle duvara yansıtılan canlı çizimler, striptiz şovları konsere eşlik etmektedir.

Anadolu fikir ve görüşlerinin başını çeken alevi inancından da etkilenen grup bu bağlamda evrensel müzik iradesine Anadolu fikrini de katmaktadır.

Yok Öyle Kararlı Şeyler
Kendilerini "mütevazı rock yapıyoruz, ama tam tersi de olabilir… " mottosu ile şarkı çizip resim çalan bir topluluk Yok Öyle Kararlı Şeyler, ilk albümünü Müzik Hayvanı etiketiyle Mart 2013’te yayınlamıştır. Grup konserlerine ise geçtiğimiz sene başlayıp hatırı sayılır bir dinleyici kitlesini müdavim haline getirmiştir.

Yüz Yüzeyken Konuşuruz
En yeni Kadıköy cakası Yüzyüzeyken Konuşuruz; internet üzerinden canlı ve akustik olarak kaydedilen şarkıların videolarını paylaşmak üzere kurulmuş bir Kaan Boşnak projesidir. Kaan Boşnak’ın kendi ağzından "Tartışmaya açık bırakmış çayın altını", burada anlatmak boş, yüz yüze gelmek farz” olarak betimlenmiştir.

- 18 yaş sınırı vardır.
- Kapı açılış saati 21.00'dır.
- Konser saatleri değişiklik gösterebilir.
- Organizatör uygun görmediği kişileri bilet ücretlerini iade ederek içeri almama hakkına sahiptir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT