Berlin Günleri 18-21 Haziran’da İstanbul’da!

Tarihler: 18 Haziran 2009 Perşembe ~ 21 Haziran 2009 Pazar 18-21 Haziran

Yer: İstanbul

Nereden Alınır: www.be.berlin.de/istanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 18, 2009 ~ Haz 21, 2009
BERLİN DUVARININ YIKILIŞININ 20. YILINI KUTLUYORUZ
İstanbul’da Berlin Günleri, 18-21 Haziran 2009
>Aşağıda detaylı olarak görebileceğiniz etkinliklerin yanı sıra, 19-21 Haziran tarihleri arasında İstanbul Modern’de Duvartaşı Etkinliği gerçekleşecek. Berlin Duvarı’nın bir parçasını sembolik olarak tasarlayarak Almanya’nın başkentine kendi mesajınızı gönderin. Etkinliğe 19-21 Haziran tarihleri 10.00-18.00 arası katılabilirsiniz.

18 Haziran 2009, saat: 09.30 – 22.00
Yenilenebilir Enerji Kaynakları Konferansı

Berlin Sanayi ve Ticaret Odası’na bağlı Alman şirketleri ve İstanbul işletmelerinin katılımı ile
İletişim: Nikolaus.Schmalz@berlin.ihk.de
ÖZEL DAVET
18 Haziran 2009, saat: 19.00
ZEY’BrEak – Beyond Belonging III Festivali Kapsamında Dans Performansı: Almancı - Deutschländer

Avrupa ve Anadolu’nun geleneksel müzikleri ile desteklenen Zeybek ve HipHop ritimleri aynı dansta buluşuyor. Kadir Memiş, ya da diğer adıyla Amigo, performansı ile dünyada ilk ve tek olan geleneksel Zeybek dansı ve urban breakdance’ın birleşiminden oluşan muhteşem gösterisini İstanbul’lu izleyenlere sunuyor. Berlin’li dans grubu Flying Step’in kurucusu olan Kadir Memiş, 4 kez dünya breakdance şampiyonluğunu kazandı.
Zeybek ve Hiphop ritimlerini geleneksel müzik ile buluşturan bu gösteriyi, Garajistanbul’da 18 Haziran 2009’da izleyebilirsiniz.
Yer: Garajistanbul
Giriş: 25 TL, İndirimli: 20 TL
Bilet: http://almanci.kulturspruenge.net
18 Haziran 2009, saat: 21.00
Young Euro Classic Berlin – İstanbul Orkestrası

“Be Berlin” - İstanbul’da Berlin Günleri, 18 Haziran Cuma günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda ünlü Young Euro Classic Festivali ile açılıyor.
İstanbul’da Berlin Günleri’nin açılışı, Berlin ve İstanbul’un en yetenekli genç müzisyenleri bir araya getirecek olan Alman-Türk gençlik orkestrası tarafından yapılacak. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri ile Berlin Carl Philip Emmanuel Bach müzik okulu öğrencilerinden oluşan genç müzisyenler orkestrası, 15-17 Haziran tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştirecekleri provaların ardından Cem Mansur ve Tilo Schmalenberg şefliğinde İstanbul’da Berlin Günleri’nin açılış konseri için İstanbul’da bir araya gelecekler.
18 Haziran Cuma günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşecek olan konser, Berlin ve İstanbul kardeşliğini, iletişimi müzik ile geliştiren gençlerle geleceğe taşıyacak. Girişin ücretsiz olduğu konsere herkesi bekliyoruz.
19 Haziran 2009, saat: 15.30
İstanbul’da Varış ve Kalkış Arasında…

Berlin Senatosu İstanbul Burslu Sanatçılar Sergisi
Berlin Senatosu 1988 yılında Berlinli sanatçılar için Londra, Los Angeles, İstanbul ve Paris’te 6 ay ya da 1 yıl süreyle yaşamalarını sağlayacak bir burs oluşturdu. Her sene Aralık ayında, sözü edilen şehirlerden üyeler ve Berlin kurumlarından uzmanlardan oluşan bir jüri, burs alacak sanatçıları belirlemek için yaklaşık 100 başvuruyu değerlendiriyor. 2009 yılında bu 20 yıllık girişim 1998 yılından bu yana İstanbul’da yaşayan, çalışan ve üniversitelere fikir ve sanat eserleri sunan 23 sanatçının eserlerinin yer aldığı bir sergiyle kutlanacak. Sosyo-politik gündem, geleneksel, modern ve kentsel sorunları gözlemleyen sanatçılar, görüşlerini, eleştirilerini ve yorumlarını yansıtan eserler ile BM Modern Sanat Merkezi’nde sanatseverler ile buluşacaklar.
Yer: BM Modern Sanat Merkezi
Voyvoda Cad. Yanıkkapı Sok. No 3 Kat 2, Karaköy
Giriş: Ücretsiz
19 Haziran 2009, saat: 17.30
Berlin ve İstanbul’da Sivil Toplum(lar) Network Konferansı

Bu sene 20’inci senesini kutlayan kardeş şehirler İstanbul ve Berlin, geliştirdikleri işbirliğini muhteşem etkinlikler ile kutlanacak. 1989’da kurulan bu kardeşlik, 2009 yılında Haziran’da İstanbul’da, sonbaharda ise Berlin’de olmak üzere iki şehirde de çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
Diğer paydaşlarla birlikte Berlin-İstanbul Forumu tarafından düzenlenen “Berlin ve İstanbul’da Sivil Toplum” konulu konferans, iki şehrin sivil toplum örgütlerinin iletişim ve işbirliğini güçlendirmeyi amaçlıyor. 19 Haziran’da Depo İstanbul temsilcileri ile iki şehrin sivil toplum örgütlerinden temsilciler, Berlin Belediye Başkanı’nın İstanbul’u ziyareti ile eşzamanlı olarak açılış için bir araya gelecekler. Girişin ücretsiz olacağı konferansa herkesi bekliyoruz.
Yer: Tütün Deposu
Lüleci Hendek Cad. Koltukçular Çıkmazı No 1, Tophane
Giriş: Ücretsiz
20 Haziran 2009, saat: 13.00
3. Boyut ile Eski İstanbul
Berlin Kayzerpanoraması’ndan stereoskopik fotoğraflarla Eski İstanbul Fotoğraf Sergisi

20 Haziran – 30 Temmuz tarihleri arasında Kadıköy Şehremaneti Binası’nda gerçekleşecek olan sergide 1. Dünya Savaşı’na ait elle boyanmış stereoscopic fotoğraflar yer alacak. Sergide yer alan şehir manzaraları, günlük hayattan fotoğraflar, resmi törenler ve askeri alaylar Osmanlı başkenti İstanbul’un o tarihlerdeki yaşamını gözler önüne serecek. Üç boyut etkisi ve renkler ilekendinizi fotoğrafın içinde hissetmenizi sağlarken sizi hayrete düşürecek. Berlin ve İstanbul’un kardeş şehir ilan edilmesinin 20. yıldönümü dolayısıyla Kadıköy ve Friedrichshain-Kreuzberg eyaleti, bu fotoğrafları ilk kez bir sergi için bir araya getirdi.
Kreuzberg’in 3D formatında eski fotoğrafları da sergide yer alacak.
Yer: Kadıköy – Şehremaneti Binası
Belediye Merkez Galeri, Rıhtım Cad., Kadıköy
Giriş: Ücretsiz
20 Haziran 2009, saat: 17.00
“Sınıf Toplantısı“ – 2. Kuşak

Almanya doğumlu ikinci nesil 6 başarılı Türk; Emel Abidin-Algan, Tuna Başgerdan, Dilek Bölükgiray, Hülya Duyar, Özcan Mutlu ve Ünal Yüksel sahnede performans sergileyecek. Burada başarı, hemen aklımıza geldiği gibi iş yaşamındaki başarıyı değil, çelişkilerle dolu bir hayatı başarıyla yaşamak, iki farklı yaşamın en iyilerini ve kötülerini bilerek, kendini ikisinin arasında ifade etmenin yolunu bulmak anlamına geliyor.
Yer: Garajistanbul
Biletler için: http://almanci.kulturspruenge.net
Giriş: 25 TL, İndirimli: 20 TL
20 Haziran 2009, saat: 21.30
Özel Açıkhava Sinema Gösterimi: “Evet, ich will!“

Farklı geçmişlerden gelen dört Berlin’li çiftin öyküleri bir Türk-Alman düğününde buluşuyor: Türk olan Emrah, Alman Tim’e aşık; Kürt ve Sünni olan Coşkun, Alevi Günay’a, Alman Dirk ailesinin karşı çıkmasına rağmen Türk Özlemce’ye aşık olurken Salih Almanya’da kalabilmek için bir Alman eş bulmak zorunda.
İstanbul Modern’de gerçekleşecek olan Özel Açıkhava Sinema Gösterimi ‘’Evet, ich will’, katılımcılara farklı dünyalardan gelen insanların birlikte kurmak istedikleri yeni hayat için verdikleri çabayı anlatacak.
Oyuncular: Oliver Korittke, Heinrich Schafmeister, Ingeborg Westphal, Lale Yavaş , Tim Seyfi, İdil Üner, Mürtüz Yolcu, Hülya Duyar
Yönetmen: Sinan Akkuş
Yer: İstanbul Modern
Giriş: Ücretsiz
20 Haziran 2009, Saat: 23.30
Berlin Kulüp Gecesi

Yer: GHETTO Genuine Music Lounge
Giriş: Ücretsiz
Kayıt için: www.be.berlin.de
DJ Ipek, Volkan T., Dancefloor Killermachine & Kanakwood, All Stars, Gunnar Stiller, k-chico, visuals by invertierpark ve diğer Berlin’li DJ’ler, 20 Haziran Cumartesi saat 23.30’dan itibaren müzik ve dans severler ile Ghetto’da buluşuyor.
Volkan T. ve özel konuklarla hip hop konseri
Türkçe hip hop müziğinin hem Almanya’da hem de Türkiye’deki öncülerinden Volkan T., canlı performanslarında hip hop’un yanısıra bas gitar ve turntable da kullanıyor. Volkan T., Toby Dope ile birlikte Dance Floor Killer Machine adında bir ekip ile sahne alıyor. İkili, yeni şeyler denemeyi sevdiklerini belirtiyor.
Berlin Günleri 18-21 Haziran’da İstanbul’da!

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT