Boğaziçi Üniversitesi Gençlik Koroları Festivali - Korofest 2010

Tarihler: 13 Nisan 2010 Salı ~ 18 Nisan 2010 Pazar Çeşitli saatler

Yer: Boğaziçi Üniversitesi

Adres: Boğaziçi Üniversitesi Kampüsü Rumelihisarı İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 13, 2010 ~ Nis 18, 2010

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ GENÇLİK KOROLARI FESTİVALİ
KOROFEST 2010
“Türkiye’nin ilk gençlik koroları festivali”

İlki Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü (BÜMK) öncülüğüyle Nisan 2009’da düzenlenen ve Türkiye’nin ilk gençlik koroları festivali olma özelliğini taşıyan Boğaziçi Üniversitesi Gençlik Koroları Festivali; KoroFest, 2010 yılında da 13–18 Nisan tarihlerinde İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı desteğiyle yine Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşiyor.

Korofest 2009’da olduğu gibi bu yıl da koro müziğinin dinamizmi ve çoksesliliği ahenkle yoğuran doğasını gerçekleşecek sayısız etkinlik ile festival atmosferi haline getiriyor. Korofest festival boyunca yurtiçi ve yurtdışından gelen, aralarında Cantemus Mixed Choir, Camerata Vocale Hannover gibi dünya çapında başarısını kanıtlamış koroların da bulunduğu korolara, Alman Hans-Joachim Lustig, Katalan Elisenda Carrasco i Ribot, Alman Hans-Dieter Reinecke ve Macar Soma Szabo ile beraber çalışma ve pek çok etkinlikte yer alma fırsatı sunuyor.

Katılımcı korolar organizasyon programı içerisinde başta Boğaziçi Üniversitesi olmak üzere pek çok okul sahnesinde ve koro müziğiyle özdeşleşmiş İstanbul’un ünlü kiliselerinde konser verme şansına sahip olurken, festival kapsamında düzenlenen çalıştaylara katılıp kendilerini geliştirme fırsatı da bulacaklar. “Farklara rağmen birlik ve paylaşım” fikriyle yola çıkılan bu çalıştaylar ile daha önce hiç bir araya gelmemiş Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerinden gelen festival katılımcı korolarımız alanlarında uzman şefler ile bir araya gelecekler ve festival süresince hazırlayacakları repertuvar ile kapanış gecesinde sahne alacaklar. Böylece Korofest çatısı altında bir kez daha farklı kültür ve coğrafyadan gelen korolarımız birlikte üretmenin verdiği keyfi tadacaklar. Ayrıca tüm festival katılımcılarının, kendilerini ses tekniği alanında da geliştirme imkanı bulabileceği İtalyan Gianni Fabbrini yönetiminde Şan Ustalık Sınıfları düzenlenecektir.

Festival boyunca koral müziğin tadına varanlar elbette sadece katılımcı korist ve şefler olmayacak. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, İstanbul’un çeşitli semtlerindeki ilköğretim okulları ve huzurevlerinde gönüllü koristler dinletiler, çalıştaylar ve söyleşilerle daha fazla insanı koro müziğiyle buluşturma fırsatı yakalayacaklar. Bunun yanı sıra, müzik öğretmenleri 3 gün sürecek ve alanında uzaman pedagoglar tarafından verilecek olan Koro Eğitimi Seminerlerine katılma imkanı bulacak ve böylece Korofest sadece öğretmenlere değil onların aracılığı ile öğrencilerine de ulaşacak iletken bir ağ oluşturacak.

Korofest 2010 geçtiğimiz yıl da olduğu gibi müziğin gücünü ve dinamizmini kullanarak bir şeyleri değiştirmek, farklılıklarla müziği paylaşmak ve koro müziğini daha ileriye birlikte taşımak için 13–18 Nisan tarihlerinde perdelerini bir kez daha açıyor. Çok sesliliği ahenge dönüştürmenin kanıtı olan koro müziği sadece bir ses uyumu olarak değil hayat duruşu olarak da görebilmek için Korofest 2010 zengin etkinlik yelpazesi ile sizleri koro müziğini keşfe davet ediyor.
www.korofest.com
www.bumk.boun.edu.tr

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT