Geleneksel Ülker Çocuk Sineması Şenliği Nisan Ayında 4. Kez Miniklerle Buluşuyor

Tarihler: 24 Nisan 2011 Pazar ~ 24 Nisan 2011 Pazar

Yer: Ülker

Telefon: 0212 274 29 33

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 24, 2011 ~ Nis 24, 2011

Ülker’in, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı onuruna geleneksel hale getirdiği “Ülker Çocuk Sineması Şenliği”, bu yıl 4. kez perdelerini açacak. Şenlik kapsamında 50 ildeki 158 sinema salonunda ücretsiz film gösterimleri yapılacak.

Artık her 23 Nisan’da çocukların heyecanla beklediği Ülker Çocuk Sinema Şenliği, bu yıl 4. kez perdelerini açıyor. Ülker’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı onuruna geleneksel hale getirdiği şenlik, bu yıl da minik izleyicilerine iki gün geçirmeyi vaat ediyor. Geçtiğimiz 3 yılda 400 bine yakın çocuğu sinemanın büyülü dünyası ile buluşturan Ülker Çocuk Sinema Şenliği, bu yıl 24 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek. Sinema şenliğinden yararlanmak isteyen minikler için:

***Çocuklar biletlerini, her seansın iki saat öncesinden ebeveynleri ile birlikte gişelerden alabilecek.
***Şenlikten tüm çocukların eşit şekilde yararlanabilmesi için ön rezervasyon alınmayacak. Böylece hiçbir çocuğa ayrıcalık tanınmamış olacak.
***Sinema çıkışlarında her yıl olduğu gibi bu yıl da, çocuklara içinde çeşitli Ülker ürünlerinden oluşan kutular hediye edilecek.
***Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) rakamlarına göre Türkiye’de 5 ile 14 yaş arasında 12.8 milyon çocuk bulunuyor. Ancak sinemadan yararlanabilen çocuk sayısı 1 milyon civarında. Üstelik bu kitlenin büyük bir kısmı İstanbul başta olmak üzere üç büyük ilde toplanıyor.
***Ülker Çocuk Sinema Şenliği’nin organize edildiği hafta Anadolu’da sinemaya gitme oranı %30’lardan %42’lere ulaşıyor. Bu da şenliğin başarısını ortaya koyan çarpıcı bir rakam…
***Şenliğin en büyük farkı Türkiye’nin dört bir yanında, aynı anda tüm çocuklara eşit şekilde ulaşabiliyor olması. Ülker de her hafta 220 bin noktaya ulaşan, Türkiye’nin en ücra köşelerine dahi gidebilen bir marka. Projelerimizi belirlerken de bu sorumluluğu üzerimizde hissediyoruz.
***Projelerimizde dikkat ettiğimiz bir diğer nokta ise, spor ve sinema gibi çocukların zihinsel ve bedensel gelişimini doğrudan destekliyor olmaları. Sinema çocukların hayal gücünü geliştirmeleri için çok önemli bir araç. Bu nedenle “Ülker Çocuk Sinema Şenliği” projesini tüm Türkiye’ye yaymaya çalışıyoruz.
***Geride kalan 3 yılda 400 bine yakın çocuğumuzun hayallerini geliştirmeye katkıda bulunduk. Bu yılki gösterimlerle birlikte sinemayla buluşturduğumuz çocuk sayısı 550 bini bulacak.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT