İstanbul Modern’de 4 gün boyunca Çocuk Şenliği

Tarihler: 22 Nisan 2009 Çarşamba ~ 25 Nisan 2009 Cumartesi 22-25 Nisan 2009

Yer: İstanbul Modern Sanat Müzesi

Nereden Alınır: www.istanbulmodern.org

Adres: Meclisi-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No.4 Karaköy Eminönü İstanbul

Telefon: 0212 334 73 41

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 22, 2009 ~ Nis 25, 2009
İstanbul Modern’in 4. Çocuk Şenliği 22-25 Nisan’da Dört gün boyunca eğlenceli etkinlikler

İstanbul Modern Sanat Müzesi, 4. Çocuk Şenliği’ni 22-25 Nisan 2009 tarihlerinde 10.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirecek. Şenlikte çocuklar “Matisse-Picasso”, “Kukla Atölyesi” ve “Müzede Desen” başlıklı üç eğlenceli etkinliğe katılabilecek. “Matisse-Picasso”da interaktif oyunlarla Matisse ve Picasso’nun eserleri arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları keşfedecekler. “Kukla Atölyesi”nde çeşitli kuklalar yapacaklar, “Müzede Desen” etkinliğinde ise sergi salonlarındaki sanat eserleri karşısında desenler çizecekler.

Genç İstanbul Modern’in yeni interaktif eğitim sergisi “Matisse-Picasso”da, çocuklar Henri Matisse ve Pablo Picasso’nun atölyelerini andıran oyun alanlarında iki sanatçının sanatını, benzer yanlarını ve farklılıklarını keşfedecek. Önce sergideki iki ustanın eserlerini dikkatlice gözlemleyen çocuklar, sonra yapışkan bantlarla kalın çizgilerden oluşan bir resim yapıyor, sanatçıların eserlerinden esinlenerek özel üretilmiş magnetleri yan yana getirerek kompozisyonlar oluşturacak, modelden ve modelin gölgelerinden kömür kalemlerle desenler çizecek, aynalarla çevrili bir alanda çevredeki görüntüleri parçalara ayıracak ve yansımaları farklı biçimlerde tekrar birleştirerek yeni bir resim yaratacak.

“Kukla Atölyesi”nde eğitmenler eşliğinde “Gölgeye Övgü” sergisini gezen ve geleneksel gölge tiyatrosunun çağdaş sanata etkisini gözlemleyen çocuklar, kuklalar tasarlayacak. Kukla örneklerinin ve yapım sürecinin tanıtıldığı etkinlikte, çocuklar el kuklası, sopalı kuklalar ya da gölge kuklaları yapacak.

“Müzede Desen” etkinliğinde “Modern Deneyimler” sergisini eğitmenler eşliğinde gezen çocuklar, sanat eserlerinin karşısında desen çalışmaları gerçekleştirecek. Sergiyle Türk sanatını ve sanatçıları tanıyan çocuklar, çizdikleri desenlerle sanatta yaratım süreçlerini keşfedecek. Müzenin sergi salonlarını bir atölye ortamına çeviren bu etkinlik, çocuklara birebir bir sanat eseriyle çalışma olanağı sunacak.

Etkinlik Tarihleri:
22 - 25 Nisan 2009 tarihleri arasında, saat 10.30-12.00, 13.00-14.30 ve 15.00-16.30
Rezervasyon ve bilgi için: 0212 334 73 41

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT