İstanbul Uluslararası Doğaçlama Dans Festivali

İstanbul Uluslararası Doğaçlama Dans Festivali

Tarihler: 10 Haziran 2022 Cuma ~ 19 Haziran 2022 Pazar

Yer: Çeşitli Mekanlar

Ücret: Ücretsiz

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 10, 2022 ~ Haz 19, 2022

Dünyanın dört bir yanından dansçılar, şehrin meydanlarına hareket, ritim ve renk katmak için ‘İstanbul Uluslararası Doğaçlama Dans Festivali’ne geliyor. İBB’nin ev sahipliğindeki festivalde 180’in üzerinde dansçı, koreografi kurgulamadan, kompozisyon çalışmadan doğaçlama performans sergileyecek. 10 Haziran’da Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’ndaki gösteriyle başlayacak festival, İstanbul’un açık ve kapalı alanlarında 19 Haziran’a kadar sürecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türkiye’den ve dünyadan dans sanatçılarını aynı platformda buluşturtan festivale ev sahipliği yapacak. Özel gösteriler ve eşsiz ritimler, ‘İstanbul Uluslararası Doğaçlama Dans Festivali’nde İstanbulluların karşısına çıkacak. ‘Boş Alan’ temasıyla gerçekleşecek festivalde; Müze Gazhane, İBB Şehir Tiyatroları Müze Gazhane Meydan Sahnesi, İBB Şehir Hatları Vapuru, Akbank Sanat, Arter ve Hope Alkazar eşsiz performanslara ev sahipliği yapacak. Etkinliklere katılmak isteyen İstanbullular, https://www.improvisationdancefestival.com/ adresinden ücretsiz kayıt yapabilecek.

180’İN ÜZERİNDE DANSÇI

Festivalde davetli sanatçıların yanı sıra dünyanın pek çok farklı kültüründen sanatçı yer alıyor. Festival için performans, atölye, ve dans filmleri kategorilerinde yapılan açık çağrıya Güney Kore, İtalya, Yunanistan, Mısır, Fransa, Almanya, Brezilya, İsviçre, Macaristan, İngiltere, Makedonya, İspanya, Türkiye, Danimarka, İsveç ve Avusturya’dan 180’in üzerinde sanatçının farklı kategorilerde başvuruları bulunuyor.

BU YILIN TEMASI: BOŞ ALAN

İBB Kültür Dairesi Başkanlığı ev sahipliğindeki festival, Yücel Kültür Vakfı, Sivil Toplum için Destek Vakfı, Turkey Mozaik Foundation, Kültür Sanat Fonu ve Goethe-Institut Istanbul desteği ile gerçekleşiyor. Festival bu yılki teması, yönetmen Peter Brook‘un kavramsallaştırdığı Boş Mekan’dan (The Empty Space) ilhamını alıyor. Şehrin boşluklarında dansın yeniden kurgulanması ve insanların hareket aracılığıyla bu boşluklarda yeni bağlar inşa etmesine odaklanıyor. Kamusal alanlar için tasarlanmış mekana özgü performanslar, hemzemin dans alanlarında atölye çalışmaları, deneyim alanları, her yaştan ve her kesimden bireyler için ücretsiz atölye çalışmaları ile tüm dans severleri bir araya getirmeyi amaçlıyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Çocuk Oyunları Dans Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT