MEMEDER Kansere Karşı Zaferi Tepe Nautilus’ta Sergiliyor

Tarihler: 14 Ekim 2010 Perşembe ~ 15 Ekim 2010 Cuma 14-15 Ekim Saat: 16.00 -19.00 arası

Yer: Tepe Nautilus AVM

Ücret: Ücretsizdir.

Adres: Fatih Cad. No:1 Acıbadem 34650 Kadıköy İstanbul Adalar İstanbul

Telefon: 0216 339 39 29

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 14, 2010 ~ Eki 15, 2010

MEMEDER KANSERE KARŞI ZAFERİ TEPE NAUTİLUS’TA SERGİLİYOR!

Ekim ayının tüm dünyada ve Türkiye’de ‘Meme Kanseri Farkındalık ve Bilinçlendirme Ayı’ olarak değerlendirilmesi kapsamında, meme kanseri hastaları ve yakınları, kendi yetenekleriyle oluşturdukları bir sergide buluşuyor.

Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türü olup, 2010 verilerine göre tüm dünyada yaklaşık 1 milyon 500 bin kadın meme kanseri ile mücadele etmektedir. Mamografi ile tanı sayesinde, yüzde yüz sağlıklı yaşam ve memenin korunma şansı ortaya çıkmaktadır. Ancak mutlaka kadınların hastalığın farkında olması ve düzenli olarak mamografi çektirmeleri gerekiyor.

Meme Sağlığı Derneği‘nin (MEMEDER) 2008 yılında İstanbul Bahçeşehir’de başlayan tarama programında bugüne kadar 3.500 kadın ücretsiz olarak taranmış ve 11 hastaya çok erken meme kanseri tanısı konulmuştur. Bu projemiz 10 yıl süreyle devam edecektir. Bahçeşehir Belediyesi ve Roche Müstahzarları San. A. Ş.’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen proje Küresel Meme Sağlığı Girişimi (The Breast Health Global Initiative) tarafından en başarılı projelerden biri seçilmiş ve ödül almıştır.

Farkındalığı artırmak için Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER), tüm dünyada ve ülkemizde ‘Meme Kanseri Farkındalık ve Bilinçlendirme Ayı’ olarak değerlendirilen Ekim ayında, meme kanseri hasta ve yakınlarını bir sergide buluşturuyor. ‘Kansere Karşı Zaferimizi Sergiliyoruz’ başlıklı sergi 14 Ekim 2010’da Kadıköy Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde Yurtiçi Kargo’nun da değerli katkılarıyla açılıyor. MEMEDER Başkanı Sena Kaleli, MEMEDER Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen ile Sanatçı Candan Erçetin’in katılımı ile açılacak sergide, Gazeteci-Yazar Meral Tamer, ‘Aşk Olsun Kanser’ adlı kitabını, yine Gazeteci-Yazar Nevval Sevindi ‘Kanserle Yaşıyorum’ adlı kitaplarını imzalayacaklar.

MEMEDER KANSERE KARŞI ZAFERİMİZİ SERGİLİYORUZ SERGİ AÇILIŞ PROGRAMI
14 Ekim 2010 Perşembe
16:00 Meral TAMER – “Aşk olsun Kanser” İmza Günü
17:00 Sergi Başlangıcı
17:15 Panel – Kansere Karşı Zaferimizi Sergiliyoruz
Konuşmacılar: Prof. Dr. Vahit ÖZMEN ( MEMEDER Projeler Koord.), Sena KALELİ (MEMEDER Başkanı), Candan ERÇETİN, Meral TAMER
18:00 Kokteyl ve Fotoğraf Çekimleri
19:00 Etkinliğin Sonlanması
15 Ekim 2010 Cuma
16:00- 18:00 Nevval SEVİNDİ – “Kanserle Yaşıyorum” İmza Günü

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT