Türkiye'de Mizah Festivali

Tarihler: 30 Nisan 2015 Perşembe ~ 30 Nisan 2015 Perşembe

Yer: Mustafa Kemal Kültür Merkezi

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 30, 2015 ~ Nis 30, 2015

Sanat sektörünün farklı mecralarında ( TV - sinema - dergi - radyo - sosyal medya - edebiyat ) kendi alanlarında bir çok başarılı mizah işlerine imza atmış usta isimlerin bir arada oldugu, bilgilerini seyirciyle etkileşim halinde paylaştığı, bilgi aktarımını içeren bir projedir.

“Çizimden yazıma yazımdan yapıma”sloganıyla hedefledigimiz festivalde, katılımcı sanatçılar bilgilerini gençlere tiyatro sahnesinde aktarmaları sayesinde bu festivalden elde edilen maddi gelirin "Heryerde Sanat Derneği" ne bagışlanmasına da katkıda bulunmuş olacaklardır.

**HERYERDE SANAT DERNEĞİ**
Mardin'de; hem bölgenin yerlisi hemde Ortadoğudaki savaştan dolayı ülkelerinden ayrılmak zorunda bırakılmış, sanat yapmak isteyen üstelik Türkiye'de bir destekçi bulamadıkları halde bir çok başarılı işlere sahip olmuş çocuklar, gençler bulunmakta...

Mardin'deki çocuklar şartlarının zorluklarına rağmen “Dünya Sirk Haritasına ’’ girmeyi başaracak bir ‘sirkhane’ kurmuşlardır.

Türkiye'de Mizah Festivali Hedef;
Türkiye ’de Mizah festivalinde sanatçılar, “ideal mizah nasıl olmalıdır ile hali hazırda nasıl bir mizah yapılmaktadır” ayrımnı genç nesile anlatırken,seyirci koltuğunda outran kitle mizahı yaşamış olarak salondan ayrılırken, Mardin’de ise başka bir genç kitle mizahı öğrenmek için büyük bir imkan sağlamış olacaktır.

Ne Zaman ve Nerede?
Atölye, 9 - 10 Mayıs 2015 tarihlerinde, Mustafa Kemal Kültür Merkezinde “Türkiye’de Mizah” ana konsepti çerçevesinde

CİZIMDEN CEKİME YAZIMDAN YAPIMA TÜRKIYE’DE MİZAH’’ atölye ve eğitimleri ile işlenecektir.

(Katılımcı sanatçılarımıza ayrılan zaman dilimi 60 dakika ile maksimum 90 dakika aralıgˆında olacaktır.)

Kimler Katılıyor?
Ahmet Kural, Ali Leskay, Burak Aksak, Büşra Pekin, Ceyhun Yilmaz, Metin Akpinar, Umur Bugay, Emrah Kaman, Erdil Yaşaroğlu, Ersin Karabulut, Murat Cemcir, Murat Kaman, Nihat Sirdar, Selçuk Aydemir, Şinasi Yurtsever, Uğur Gürsoy, Ümmü Burhan, Yiğit Özgür.

Kimler Yapıyor?
Proje : Serap Matyaş
Proje Editörü : Emre Gündüz

www.mizahturkiye.com /turkiyedemizah

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT