While Going to a Condition

Tarihler: 05 Haziran 2009 Cuma ~ 05 Haziran 2009 Cuma 5 Haziran 2009 Saat: 20:30

Yer: garajistanbul

Ücret: Tam: 23,00 TL, Öğrenci, Öğretmen: 19,00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Biletix Gişeleri, www.biletix.com ve Garajistanbul

Adres: Tomtom Mahallesi Yeni Çarşı Caddesi Kaymakam Reşat Bey Sokak No: 11/A Galatasaray Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 244 44 99

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 5, 2009 ~ Haz 5, 2009
TEMPS D’IMAGES Sahne ve İmajın Buluştuğu Festival
Tiyatro - Yeni Opera – Dans – Müzik - Medya Performans-Açık Atölye
05-09 Haziran 2009

2002 yılında Fransız televizyon kanalı ARTE ve La Ferme Du Buission tarafından başlatılan ve gösteri sanatları ve imaj arasındaki ilişkiye odaklanarak yeni sanatsal formlar ve işbirlikleri yaratmayı hedefleyen disiplinler arası TEMPS DIMAGES (görüntü zamanı) projesi, garajistanbul’un katılımıyla kendi sınırlarını aştı. Bugün, Avrupa’da 10 ülke, Belçika, Estonya, Fransa, Almanya, Polonya, Italya, Portekiz, Romanya, Macaristan ve Turkiye’den 11 kültür kurumunun ortak olduğu, sanatçıların, sanatsal üretimin ve üretimlerin dolaşımının desteklendiği, deneyimlerin, fikirlerin ve sanatsal araştırmalarının paylaşıldığı aktif bir platforma dönüştü.

Ortak amaçlar etrafında bir araya gelen bu kurumlar, her yıl programını kendi oluşturduğu TEMPS D’IMAGES festivalini düzenliyor. Festivalde yıl boyunca gerçekleştirilen ortak yapımlar, ‘chantier” adıyla araştırmalar, dans, tiyatro, müzik gösterileri, yerleştirmeler, film gösterimleri, atölye çalışmaları, konferans ve seminerler yer alıyor.

Festivaldeki gösteriler, video ya da multimedya görüntüyü dramaturjik unsur olarak kullanarak sahne ile filme çekilen görüntü, gerçek karakterlerle tasarlanan görüntüler geçmiş ya da gelecek arasındaki ilişkiye odaklanıyor.

Sanatçıların yaratımları ve görünürlük kazanmalarını destekleyen festival, yeni sanatsal biçimlerin araştırılmasını, üretilmesini, sahnelenmesini amaçlayan garajistanbul`da bilindik tanımların yeniden tartışılacağı bir platforma dönüşecek.
www.tempsdimages.eu

While Going to a Condition
Hiroaki Umeda
S20
Dans
Koreografi ve dans: Hiroaki Umeda
Ses: S20
Görsel tasarım: S20
Yapım: S20
Destekçi: EU Japan Fest
Yapımcı: Dominique Laulanné
Ortak yapımcı: Sarah Ford / Quaternaire
Tur yöneticisi: Aïcha Boutella / Quaternaire

Duo bir sanatçının gölgesi ile karşılaşması üzerine kurulu solo performanstır. Hiroaki Umeda’nın amacı, dans ve dansın yansımasını eş zamanda sunarak gerçek olan ve sanal olan arasındaki ince sınırı göstermektir.

While going into a condition’da, arası giderek açılan sessizliklerle bölünen zaman, seyircide oryantasyon bozukluğu hissi yaratır. Sanatçı, performansı ve hızlı, ihtiyatlı hareketleri boyunca, seyircinin zaman geçişini deneyimlemesini amaçlar. Gösteride ışık kaynağı olarak kullanılan görüntüler manyetik bir güç yaratır.

Disiplinlerarası çalışan koreograf, dansçı, ses, görüntü ve ışık tasarımcısı Hiroaki Umeda, ileri teknoloji ve görsel sanatlardan etkilenen tarzını oluşturmadan önce, Nihon Üniversitesi’nde fotoğraf okurken butoh ve hip-hop danslarıyla ilgilenir. İşleri minimal ve radikal, zarif ve vahşi, ve çağdaş Japon kökleriyle ilişki içindedir.

Fotoğraf:Francois Deneulin
www.hiroakiumeda.com
www.tempsdimages.eu

While Going to a Condition

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT