Y.T.Ü 10. Uluslararası Gitar Günleri

Tarihler: 04 Mayıs 2009 Pazartesi ~ 08 Mayıs 2009 Cuma

Yer: Y.T.Ü Beşiktaş kampusü oditoryumu

Ücret: ücretsiz

Nereden Alınır: www.gitar.yildiz.edu.tr

Adres: Yıldız, Beşiktaş Beşiktaş İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 4, 2009 ~ May 8, 2009
Y.T.Ü ULUSLARARASI GİTAR GÜNLERİ 10 YAŞINDA
Türkiye’nin en uzun soluklu müzik festivallerinden olan Y.T.Ü Gitar Günleri, bu yıl 04-08 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek ve Lorenzo Micheli, David Martinez gibi gitar ustalarının konserleriyle birlikte, bir de gitar beste yarışması gerçekleştirecek. Gitar Günleri’nde usta gitaristlerle genç yetenekler her yıl olduğu gibi biraraya gelecekler.

04 Mayıs saat 19.00’daki açılış konserinde Yıldız Gitar Düo yer almakta. Hemen ardından saat 20.00’de ise cazın usta ismi Neşet Ruacan bir caz gitar resitaliyle sahne alacak.

05 Mayıs saat 19.00’da Genç Yetenekler’ konserleri bağlamında Y.T.Ü Gitar öğrencileri, 20.00’de ise Alkan Akıncı konseri var.

06 Mayıs günü 19.00’da 30.yıllarına ulaşarak bir rekora imza atan İstanbul Gitar Trio’nun konseri var. Üçlü 30. yılları dolayısıyla bir de onur ödülü alacak. Hemen ardından saat 20.00’de, Uluslararası alanda büyük başarıları bulunan Terci-Korad ikilisi sahne alacak. İkili gitarın klasik repertuarının yanı sıra Türk bestecilerinin eserlerine de yer vermekte. Konserde Bartok, Tedesco, Dyens ve Saygun’un eserleri seslendirilecek. Terci-Korad ikilisine de Y.T.Ü. Uluslararası 10. Gitar Günleri ‘Yılın Gitaristi’ ödülü verilecek.

07 Mayıs saat 19.30’da aralarında Tarrega, Andres Segovia yarışmaları da dâhil, 15 yarışmayı kazanmış, albümleri Naxos’dan yayımlanan genç gitarist David Martinez sahne alacak. Sanatçı konserinde Albeniz, Chopin, Tarrega gibi İspanyol bestecilerin yanı sıra ünlü Flâmenko gitaristi Paco de Lucia’yı da yorumlayacak.

08 Mayıs’taki kapanış gecesinde ise saat 19.00’da ‘Y.T.Ü 2. Ulusal Beste Yarışması’nın sonuçları açıklanacak ve ödül töreni gerçekleştirilecek. Törenin ardından saat 19.30’da bir önceki konserindeki şaşırtıcı performansıyla gitar severleri büyüleyen İtalyan gitarist Lorenzo Micheli yeralmakta. Micheli aralarında Guitar Foundation America, Alessandria gibi birçok yarışmanın birincilik ödüllerini kazandı. Solo ve düo olarak çok sayıda CD ve DVD kayıtları yaptı. Micheli konserinde Aguado, Tedesco gibi bestecilere yer verecek.

Tüm etkinlikler Y.T.Ü Beşiktaş kampusü oditoryumunda olup ücretsizdir. Y.T.Ü 10. Uluslararası Gitar Günleri web adresi: www.gitar.yildiz.edu.tr

Y.T.Ü 10. Uluslararası Gitar Günleri Programı
4 Mayıs
19:00 Konser: “Yıldız Gitar Duo” (Kerim Altınörs & Erdinç Erdem)
20:00 Konser: Neşet Ruacan
5 Mayıs
19:00 Konser: “Y.T.Ü. Sanat ve Tasarım Fakültesi Gitar Öğrencileri”, F. Murat Belli, Gökhan Ulutan, Hasan Meten, Mehmet Ali
20:00 Konser: Alkan Akıncı
6 Mayıs
10:00 2.Klasik Gitar Beste Yarışması – Yarı Final
19:00 Konser: İstanbul Gitar Üçlüsü
19:45 Tören: İstanbul Gitar Üçlüsü Otuzuncu Yıl Onur Ödülü
Gitar Günleri Yılın Gitaristi Ödülü (Terci – Korad Gitar İkilisi)
20:00 Konser: Terci – Korad Gitar İkilisi
7 Mayıs
10:00 Ustalık Sınıfı: Lorenzo Micheli
12:00 Ustalık Sınıfı: David Martinez
19:30 Konser: David Martinez
8 Mayıs
10:00 2.Klasik Gitar Beste Yarışması Finali
19:00 2.Klasik Gitar Beste Yarışması Ödül Töreni
19:30 Konser: Lorenzo Micheli
istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT