11. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmlerı Festivali 7.nci Gün

Tarihler: 22 Mart 2013 Cuma ~ 22 Mart 2013 Cuma

Yer: Fransız Kültür Merkezi ve Goethe-İnstitut

Ücret: Tam: 5 TL İndirimli: 3 TL

Nereden Alınır: www.ticketturk.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 22, 2013 ~ Mar 22, 2013

Umudu ve gücünü kadınlardan alan, kadınlar tarafından kadınlar için yapılan, bu yıl hırpalanan-susturulan-görmezden gelinen tüm kadınlara ithaf edilen festival, on dokuz ülkeden kadınlar ve filmlerini ağırlayacak.

Festival, tema bölümleri, toplu gösterimler, açılış, kapanış etkinlikleri, 5. Altın Bamya Ödülleri, söyleşiler ve atölyelerle, 15-23 Mart’ta İstanbul’da, 30-31 Mart’ta İzmir, 6-7 Nisan’da Sinop, 13-14 Nisan’da Bitlis’te sizlerle olacak!

Fransız Kültür Merkezi

Sırtlarındakı Hayat, 22.03.2013, 11:00
Kaçkar dağlarının büyüleyici zirvelerinde, durmak bilmeyen yağmurlara, sislere ve vahşi dağlara kafa tutan kadınların mücadelesi...

Önce, 2000 metre yükseklikteki Komati yaylasına, sonra da 3500 metre yükseklikteki Büyük Kaçkar yaylasına göçün ardından Sonbahar yağmurlarıyla aynı yoldan hüzünlü dönüş: “Sırtlarındaki Hayat”, bu zorlu yürüyüşü ve yayla hayatını sırtlarındaki yükleriyle yüzyıllardırsürdüren kadınlara ve onların hayatlarına bakıyor.

İz, 22.03.2013, 12:30
Komiser Kemal, işi için estetik ameliyatla yüzünü değiştirmiştir. Pavyon klarnetçisi Cezmi Kara’nın intiharıyla bunalıma giren Kemal, suçlulara yaptığı işkenceleri sürekli hatırlar. Kemal’in yüzü değiştirilen eski bir itirafçı da olabilir, işkence yaptığı eski mahkumlardan korunması için yüzü değiştirilmiş bir komiser de olabilir. Ama artık Kemal bu arayışta korkulan değil, korkan konumundadır. İz, arkadaşı Cezmi Kara’nın peşinde aslında kendi yüzünü arayan Kemal’in iç dünyası hakkında bir film.

Miras, 22.03.2013, 15:00
Film bir ailenin öyküsünü anlatırken, İsrail ve Lübnan, dini ve etnik kimlikler, gelenek ve modernite, en çok da savaşla barış arasına sıkışan, aslında dünyada kendisine bir yer bulmak için mücadele eden bir toplumun öyküsünü de anlatıyor.

Sıradan hale gelen ani patlamalar ve Filistin köylerinin üzerinde uçan savaş uçaklarının arasında kırılgan hayatların öyküsü…

Siirt'in Sırrı, 22.03.2013, 17:00
Kadınlar, dünyayı devirir devirmesine de, bu o kadar da kolay olmasın diye ellerinden geleni arkasına koymaz erkek egemen dünya . Evin’in hikayesi de bunu anlatıyor, yetenekleri ve hayalleri peşinden giden kadınların yoluna çıkan engelleri…

2010'da kendi kulvarında Avrupa Şampiyonu olan güreş sporcusu Evin, yeniden Avrupa Şampiyonu olabilirse ilk defa yapılacak Dünya Şampiyonasına da katılacak ve her ikisinde de başarılı olursa, KPSS'ye girmeden öğretmen olarak atanma hakkı kazanacaktır. Evin’in hayata karşı verdiği bu mücadeleden Siirt halkınınsa zerre kadar haberi yoktur.

Araf, 22.03.2013, 19:00
Araf, arafta kalmış iki gencin hikayesini anlatır: Zehra ve Olgun. Her ikisi de çalışır, çalışmadıkları zamanlarda da televizyon karşısında hayal kurar fakat içinde sıkıştıkları bu döngü, yaşadıkları ve hayal ettikleri arasında oluşan araf hali, Zehra’nın soğuk bir kış sabahı kamyonuyla park alanına gelen Mahur’a aşık olmasıyla altüst olur.

Goethe Enstitüsü

Aşk ve Devrim: Riot Grrrl New York, 22.03.2013, 19:00
1980’lerin sonlarına doğru ortaya çıkan Riot Grrrl, yani isyan eden punkçı kadınlar. Feminizmle pop kültürünü güçlü bir şekilde bir araya getirirler. Tacize, tecavüze, aile içi şiddete ve ırkçılığa karşı öfke dolu müzikleri onların sesi olmuştur artık. Film, New York’taki bu hareketin üyelerinin geçirdiği dönüşüm kadar anaakım medyanın bu kadınlara verdiği tepkiyi de belgeliyor.

Elinde Proje Var, 22.03.2013, 20:30
Belgesel, Türkiye’nin ilk şehir plancısı Aron Angel’in yaşamı ve çalışmaları çerçevesinde, İstanbul’un son yüzyılda geçirdiği dönüşümü gözler önüne sererek, “Huzurlu bir kent yaratmaya nereden başlamalı?” diye soruyor.

11. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmlerı Festivali 7.nci Gün

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT