“Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit”

Tarihler: 03 Mart 2010 Çarşamba ~ 03 Mart 2010 Çarşamba 19.00

Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu

Nereden Alınır: Levent Kültür Merkezi

Adres: Beşiktaş, Çalıkuşu Sokak, 1 Levent Levent İstanbul

Telefon: 0212 325 72 88

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 3, 2010 ~ Mar 3, 2010
Beşiktaş Belediyesi’nin Belgesel Sinemacılar Birliği ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile düzenlediği “Bir Belgesel Bir Gazeteci Çay ve Simit” günlerinin üçüncüsünde, yönetmenliğini Tahsin İşbilen’in yaptığı “Asya Minor... Yeniden” adlı belgesel gösterilecek. Levent Kültür Merkezi’nde 24 Şubat 2010 Çarşamba günü saat 19.00’da gerçekleştirilecek geceye Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın yanı sıra filmin yönetmeni Tahsin İşbilen ve Apoyevmatini Gazetesi’nden Mihail Vasiliadis katılacak. Sanata verdiği kapsamlı destek çerçevesinde belgesel film yapımcılığının gelişmesine de katkıda bulunan Beşiktaş Belediyesi’nin Belgesel Sinemacılar Birliği ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte düzenlediği, “Bir Belgesel Bir Gazeteci Çay ve Simit” günlerinin üçüncüsü 24 Şubat 2010 Çarşamba günü saat 19.00’da yapılacak. Yönetmenliğini Tahsin İşbilen’in yaptığı “Asya Minor... Yeniden” filminin gösterileceği etkinliğe Apoyevmatini Gazetesi’nden Mihail Vasiliadis de katılacak. İkinci Dünya Savaşı’nda işgalden kaçarak güvenliği Türkiye’de arayan Yunanlılar İkinci Dünya Savaşı akıllarda gaz odaları, katliamlar, Türkiye’de de yokluk ve ekmek karneleri ile yer etti. Ancak bu savaşın Türkiye ve Yunanistan’ı ilgilendiren ortak bir yönü de oldu. Yunanistan, Almanya tarafından işgal edildiğinde, başlıca üç nedenle Yunanlılar ülkelerini terk etmek zorunda kaldılar. Siviller açlık nedeni ile, askerler Mısır’daki sürgün hükümetinin hizmetinde görev yapmak için, direnişçiler ise mücadelelerini ana karada sürdürebilmek için adalardan kaçtılar. 60 binden fazla Yunanlı o dönemde Anadolu’ya kaçtı. “Asya Minor... Yeniden” belgeseli, Kostas Demerci’nin anılarından ve oğlu Nikos Demerci’nin ağzından o günleri anlatıyor.
“Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit”

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT