Kadıköy’de Belgesel ve Sinema Günleri

Kadıköy’de Belgesel ve Sinema Günleri

Tarihler: 06 Aralık 2016 Salı ~ 27 Aralık 2016 Salı 20:00

Yer: Barış Manço Kültür Merkezi

Adres: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, Nail Bey Sokak (Caferağa Spor Salonu Yanı) Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 418 16 46

Web: http://www.bmkm.gen.tr

E Posta: info@bmkm.gen.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 6, 2016 ~ Ara 27, 2016

Kadıköy Belediyesi kültür merkezlerinde film gösterimleri devam ediyor. Barış Manço Kültür Merkezi’nde belgesel film gösterimleri ve söyleşiler, Yeldeğirmeni Sanat’ta Macar sinemasının örnekleri izleyici ile buluşacak.

Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde Aralık ayı boyunca belgesel gösterimleriyle birlikte yönetmenlerle söyleşiler gerçekleştirilecek. Her Salı saat 20.00’de başlayacak belgesel gösterimlerinde; Ümit Kıvanç, Murat Erün, “Hasan Özgen,Erdem Murat Çelikler ve fotoğraf sanatçısı Şevket Şahin Tan’ın katılımıyla belgesel gösterimleri yapılacak.

Barış Manço Kültür Merkezi’nde gösterimi gerçekleşecek belgeseller şöyle:

16 Ton / Yönetmen Ümit Kıvanç / 6 Aralık 20.00
16 Ton, insanlık tarihine ironik bir yaklaşım. Bugünkü yanlış hayatımızı neleri nerelerden nasıl çıkararak inşa ettiğimizi anlatıyor. Gele gele vardığımız serbest piyasa ve özgürlük çağı yoksa bütünüyle halkla ilişkiler faaliyeti ürünü mü? Madencilerin sefaletini anlatırken gözde bir hit parçası oluveren 16 Ton, yoksa sadece bir şarkı mı?

800 Km Engelli / Yönetmen Murat Erun /13 Aralık 20.00
800 km Engelli, fiziksel engelli iki arkadaşın bir motosiklet ve ona takılı yolcu sepetiyle İstanbul’dan Muğla’ya yaptığı 13 günlük yolculuğu anlatıyor. İki arkadaş gezi boyunca bir yandan merak ettikleri yerleri görmeye çalışırken diğer yandan engellilerin yaşamlarına, sorunlarına toplum olarak ne kadar kafa yorduğumuzu düşünmemizi sağlamaya çalışıyor.

Bir Yenilginin Anatomisi / Yönetmen Hasan Özgen / 20 Aralık 20.00
Belgesel, geleneksel yerleşme kültürümüz ve yaşama tarzımızla, modernitenin yarattığı yeni mekânsal oluşumların ve yaşam kültürünün anlam dünyamızda var ettiği çatışmalardan yola çıkıyor. Zaman, mekân ve insan tanıklığına sığınarak, değiştirdiğimiz şeyin aslında yaşama kültürü olduğunu anlatmayı amaçlıyor. Mahallemiz ölürken küresel dünya, bize bir karşı uygarlık mı sunuyor?

Herkes Uyurken / Yönetmen Erdem Murat Çelikler / 27 Aralık 20.00
Herkes Uyurken, geceleri çalışırken sokakta gördüğü evsiz, zor durumdaki insanlara yardım edebilme umuduyla onların fotoğraflarını çekmeye başlayan ve zamanla tanınmış ve başarılı bir fotoğraf sanatçısına dönüşen İstanbullu taksici Şevket Şahintaş’ın hayatını anlatıyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT