Kurtarılmış Bölge? Bir Seçki

Tarihler: 14 Şubat 2014 Cuma ~ 14 Şubat 2014 Cuma 15:30

Yer: Cinemaximum Fitaş Salon 4

Ücret: 1. Kategori - Tam: 8,00 TL Öğrenci: 8,00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: İstiklal Cad. Fitaş Pasajı Beyoglu İstanbul

Telefon: 0212 251 20 20

Faks: 0212 345 63 35

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 14, 2014 ~ Şub 14, 2014

!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 13 Şubat - 23 Şubat tarihleri arasında filmseverler ile buluşuyor.

Maximum Film Paketi ile %50 indirim:

İş Bankası Maximum Kart sahipleri Maximum Film Paketi seçeneği ile %50 indirim ayrıcalığından faydalanabilirler. %50 indirim ayrıcalığından yararlanmak için ödeme sayfasında Maximum Film Paketi’nin seçilmesi gerekmektedir. Maximum Film Paketi en az 4 en fazla 20 bilete kadar geçerlidir. Her kullanıcı 1 adet Maximum Film Paketi ve 1 adet Maximum Müzik Paketi satın alabilir.

Ön satışlarda İş Bankası Maximum Kart ile bilet alımlarında %20 indirim:
Sadece ön satış döneminde geçerli olmak üzere, üç adet ve daha az sayıda ya da  Maximum Film Paketi hakkını tamamlamış izleyiciler İş Bankası Maximum Kartları ile bilet alımlarında %20 indirimden faydalanabilirler.

Yönetmen: İlkay Nişancı, Berkay Kuyzu, Rüya Arzu Köksal
Oyuncular:
Yapım: Türkiye, 2014-2013, 32', Türkçe

Üzerinde yaşadıkları toprağın sunduklarıyla hayatta kalanlar var ya da yanı başlarından akan suyun verdikleriyle… Nesiller boyunca, doğa ananın bereketli döngüsünün bir parçası olageldiler, ondan beslendiler ve verdikleriyle yine onu beslediler. Fakat kurulan bu mikro ama organik düzen, kendi kendine yetmenin huzuru bir gün bir yerde hoyrat iş makinelerinin sesleriyle kırılıverdi, ertesi gün başka bir yerde, derken bir yerde daha… En basit anlamıyla yaşam hakları gasp edilenler için tek bir yol vardı: mücadele etmek. Onlar da öyle yaptılar, gerektiğinde pasif direnişle, gerektiğinde hukuk önünde. Mesela Yuvarlakçay’dan yaşam bulan Köyceğiz halkı, suyun gözündeki anıt ağaçların kesilmesi üzerine bir direniş kampı başlattı, sularının başında nöbet tuttular. Suyun Gözü bunun hikâyesi. Loç Vadisi Vadi’nin el değmemiş zamanlarından Sarıyazma’nın isyanına, baraj şantiyesinin engellemesinden şirket önünde gerçekleşen “borunu al da git” eylemlerine, nehrin direnişini takip ediyor. Derelerin Kardeşliği Doğu Karadeniz’de derelerin ticarileşmesine karşı bir araya gelen yerel platformlardan oluşan sivil toplum inisiyatifini izliyor. Onlar o vadilerin çocukları, kadınlar, gençler, yaşlılar, erkekler, binler, on binler; milyonlarca yıldır varlığını sürdüren, suyun beslediği ekosistemleri yok edecek HES projelerini yenilenebilir temiz enerji kaynağı olarak görmüyorlar ve doğal yaşam ile su ilişkisini dikkate almayan hiçbir kararı, uygulama ve yasal düzenlemeyi kabul etmiyorlar. Kamilet’te vadinin el değmemiş bir köşesinde doğal arıcılık yapan Erkan Can’ın emek ve yaşam hikâyesine tanık oluyoruz. Bu bölgeleri izleyen filmleri yan yana getiren bir sebep vardı, o da hukuk önünde kazanılmış olan hakları. “Peki sevinebilir miyiz; bu kararlar bu bölgelerin korunmasını garantiliyor mu, yoksa hukukun gücü ‘bağzı’ şeylere yetmiyor mu?” diye düşünürken, elinizdeki katalog matbaaya gitmek üzere olduğu sırada kötü haber bize de ulaştı. Kamilet Vadisi’ne kurulması planlanan HES ile ilgili imar planı kabul edilmişti. Bu yüzden hepimize umut vermesini dilediğimiz ‘Kurtarılmış Bölge’ seçkisi ‘Kurtarılmış Bölge?’ sorusuna dönüştü. Ama yine de umutsuzluğa kapılmadan, sormaktan hiç çekinmeyeceğimiz bir soruya…

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT