Roadsworth: Çizgiyi Geçerken

Tarihler: 01 Nisan 2010 Perşembe ~ 01 Nisan 2010 Perşembe 1 Nisan Saat: 18.30

Yer: İTÜ Taşkışla Binası

Ücret: Ücretsizdir

Adres: Maçka, İstanbul Maçka İstanbul

Telefon: 0212 292 76 05

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 1, 2010 ~ Nis 1, 2010

"Roadsworth: Çizgiyi Geçerken" OBM Sinema Programı`nda

Osmanlı Bankası Müzesi`nin Sinema Programı, yönetmenliğini Alan Kohl`un üstlendiği, Montreal`li bir şablon sanatçısı olan Roadsworth`ün, şehrin sokaklarını graffitileme hareketinin anlatıldığı Roadsworth: Çizgiyi Geçerken adlı belgeselle devam ediyor. 1 Nisan 2010 Perşembe günü saat 18:30`da İTÜ Taşkışla binasında yapılacak gösterimin ardından, Sanatçı ve Sanat Yazarı Şinasi Güneş, Sokak Sanatı başlıklı bir söyleşi yapacak.

Belgeselde, ülke dışında övülmesine rağmen kendi ülkesinde kovuşturma altında olan Roadsworth`ün, yaptığını savunup kendini bir sanatçı olarak tanımlamak için verdiği mücadele anlatılıyor. Belgesel, sanat ve ifade özgürlüğü hakkındaki sorunlara parmak basıyor.

Osmanlı Bankası Müzesi binasının restorasyonu nedeniyle, müzenin 2009 - 2010 dönemindeki bütün etkinlikleri, İTÜ Taşkışla binasında gerçekleştirilecek.

Film Gösterimi: "Roadsworth: Çizgiyi Geçerken"
Saat: 18:30
Yönetmen: Alan Kohl Kanada / 2009 / 77`
Söyleşi: Şinasi Güneş
"Sokak Sanatı"
Yer: İTÜ Taşkışla Binası 127 no.lu Konferans Salonu

Şinasi Güneşbr>1968 yılında Manyas`ta doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Heykel Ana Sanat Dalı`ndan 1988`de mezun oldu. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü`nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Performans sanatı, posta sanatı, sokak sanatı, enstalasyon, video sanatı, resim, heykel ve fotoğraf sanatı üzerine çalışmalar yapan Güneş, 2005 yılında gerçekleşen "Takıntı" konulu uluslararası işitsel video art festivalinin küratörlüğünü üstlendi.
Eserleri, birçok ulusal ve uluslararası galeri ve müzede sergilendi, koleksiyonlara dahil oldu. "Yolculuklar", "New York ve Sakız", "Sokak Sanatı" adlı kitapları bulunan Güneş, 2005 yılından bu yana Coşkun Sami`yle birlikte "E-Benzin"i yayınlıyor; dergi ve sanat fanzinlerinde sanat yazıları yazıyor.

Roadsworth: Çizgiyi Geçerken

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT