Singapur’u Düşlemek

Singapur’u Düşlemek

Tarihler: 05 Mayıs 2018 Cumartesi ~ 20 Mayıs 2018 Pazar 05 Mayıs Cumartesi 14:00 ve 20 Mayıs Pazar 18:00

Yer: Pera Müzesi

Ücret: Ücretsiz

Adres: Meşrutiyet Cad. No.65 Tepebaşı Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 99 00

Web: http://www.peramuzesi.org.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 5, 2018 ~ May 20, 2018

Pera Müzesi, Görünenin Ardındaki Singapur sergisi kapsamında Singapur’u Düşlemek film programını sunuyor. 04 - 20 Mayıs 2018 tarihleri arasında gösterilecek program, izleyicileri Singapur sinemasında bir yolculuğa davet ederken, izlerini sürdüğü coğrafyaya içeriden bir bakış sunuyor.

Pera Film, 04 – 20 Mayıs tarihleri arasında Singapur’u Düşlemek film programını sunuyor. Program kapsamında gösterime giren sekiz yapım, Singapur’un önemli yönetmenlerini izleyiciyle buluştururken ülkenin bilinmeyen yanlarını görünür kılıyor: Singapur’u Düşlemek (Colin Goh, Yen Yen Woo, 2006), Royston Olmak (Nicholas Chee, 2007), Ilo Ilo (Anthony Chen, 2013), Uğursuz Plaza (Ken Kwek, 2014), Görüntü Ustaları: Singapur Fotoğrafçıları (Kirsten Tan, Chai Yee Wei, Pok Yue Weng, Jow Zhi Wei, Liao Jiekai, Wong Chen-Hsi, Jean Qingwen Loo, 2011-2015), Sarı Bir Kuş (K Rajagopal, 2016),Çırak (Junfeng Boo, 2016), Pop Aye (Kirsten Tan, 2017).

Program kapsamında gösterilen Singapur’u Düşlemek (Singapore Dreaming), günümüz Güneydoğu Asya şehirlerinde yaşayan altı karakterin hızla değişen koşullar altındaki hayatına odaklanıyor. Film, karı-koca yazar, yapımcı, yönetmen ekibi Yen Yen Woo - Colin Goh’un ikinci uzun metrajlı filmini oluşturuyor. Royston Olmak (Becoming Royston), bir karides çiftçisinin ortanca oğlunun ergenliğe geçişi etrafında dönüyor. Nicholas Chee yönetmenliğindeki film, kendini keşfetme, bulma ve özgürleştirme öyküsü olarak insanların arasındaki ilişkileri, çatışmaları, güvensizlikleri, umutları ve hayalleri anlatıyor. Cannes Film Festivali'nde ödül kazanan ilk Singapur filmi Ilo Ilo'nun esin kaynağı, yönetmen Anthony Chen'in çocukluk anılarını oluşturuyor. Film, bir ailenin yeni hizmetçileri ile arasındaki dokunaklı ilişkiyi mercek altına alıyor. Ken Kwek yönetmenliğindeki Uğursuz Plaza (Unlucky Plaza), tek başına çocuk büyüten bir göçmenin bir grup vatandaşı rehin alması ve bu eylemini YouTube üzerinden duyurmasını konu ediniyor.

Singapur fotoğrafçılarına dair çekilmiş kısa belgesel filmleri bir araya getiren Görüntü Ustaları: Singapur Fotoğrafçıları (Image Makers: Singapore Photographers), Singapur’un dünyaca ünlü fotoğrafçılarının yaratımlarının ardındaki süreçleri ve motivasyonları inceliyor. Sarı Bir Kuş (A Yellow Bird), cezaevinden tahliye olduktan sonra eşini ve kızını bularak yeniden yuva kurmak isteyen bir adamın, geçmişteki davranışlarının geri dönüşü olmayan bir trajediye yol açtığını öğrenmesi sürecine odaklanıyor. Filmin yönetmen koltuğunda K Rajagopal oturuyor. Çırak (Apprentice), yüksek güvenlikli bir cezaevine atanan bir memurun, cezaevinin baş celladı ile aralarında gelişen karmaşık ilişkiyi konu ediniyor. Pop Aye, yaşama sevincini kaybetmiş bir mimarın uzun zaman önce kaybettiği filini bulması ve birlikte geçirdikleri yolculuğa odaklanıyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT