Refik Anadol - Makine Hatıraları: Uzay

Tarihler: 19 Mayıs 2021 Çarşamba ~ 26 Haziran 2021 Cumartesi

Yer: Online Etkinlikler

Adres: Çeşitli Mekanlar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 19, 2021 ~ Haz 26, 2021

İBB’nin özel desteğiyle İstanbullularla buluşan Refik Anadol’un “Makine Hatıraları: Uzay” sergisi, YouTube’da tüm Türkiye ile buluşuyor. Serginin ana sponsorlarından KÜLTÜR AŞ, online platform üzerinden 15 gün boyunca koleksiyondaki tüm eserleri deneyimleme imkanı sunuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) özel destekçisi olduğu, iştiraklerinden Kültür AŞ’nin ise ana sponsorları arasında yer aldığı Refik Anadol’un “Makine Hatıraları: Uzay” sergisi, 19 Mart – 26 Nisan tarihleri arasında Plevneli Dolapdere’de sanatseverlerle buluştu. Pandemi koşullarında limitli sayıda ziyaretçi ağırlanan serginin kapısında kapanış gününe kadar uzun kuyruklar oluştu. İBB ve KÜLTÜR AŞ’nin destekleriyle sanatseverlerle ücretsiz buluşması sağlanan serginin hem daha çok İstanbullu hem de Türkiye genelindeki sanatseverler tarafından deneyimlenebilmesi için yeni bir çalışma yapıldı. KÜLTÜR AŞ’nin Kültür.İstanbul YouTube hesabında “360 Derece Sergi Turu” ve “Tam Sergi Turu” başlıklarında iki özel video yayınlanarak, sergi sanal gezi ile görmek isteyen herkesin ziyaretine açıldı.

İKİ VİDEO İLE SANAL GEZİ
KÜLTÜR AŞ’nin Kültür.İstanbul YouTube hesabından izlenebilen “360 Derece Sergi Turu”nda serginin katları arasında gezinti yapma imkanı sunuluyor. Sergi, ziyaretçinin tamamen kendi bakış açısıyla deneyimlenebiliyor. Bilgisayar, cep telefonu ya da tabletlerden hiçbir ek özellik ya da donanım gerekmeksizin videodaki yönlendirmelerle sergi alanında hareket ederek, koleksiyondaki eserler görülebiliyor. 360 Derece Sergi Turu’nu akıllı telefon ya da tabletleri ile deneyimleyenler ise cihazlarını hareket ettirerek veya tuşlara dokunarak ziyaretlerini gerçekleştirebiliyor.

KÜLTÜR AŞ’nin YouTube hesabından ulaşabilen “Tam Sergi Turu”nda ise katlar tek tek gezilebiliyor. Ayrıca eserlerle ilgili bilgiler de Refik Anadolu’un kendisinden dinlenebiliyor. Refik Anadol “Makine Hatıraları: Uzay” sergisinin bu iki farklı deneyim videosu, Kültür AŞ’nin Kültür.İstanbul YouTube hesabında 16 Mayıs Pazar gün sonuna kadar izlenebilecek.

360 Derece Sergi Turu: https://www.youtube.com/watch?v=2YUssC5yD7w

Tam Sergi Turu: https://www.youtube.com/watch?v=5JSBv3iJ-bU

KÜLTÜR AŞ YouTube: https://www.youtube.com/c/KültürİstanbulTV

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Çocuk Oyunları Dans Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT