19. İEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı

Tarihler: 19 Mart 2011 Cumartesi ~ 20 Mart 2011 Pazar

Yer: İstanbul Hilton Otel

Adres: Cumhuriyet Cad. 34367 Harbiye İstanbul Harbiye İstanbul

Telefon: 0212 244 42 13 / 14

Web: http://www.ieft.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 19, 2011 ~ Mar 20, 2011

25 farklı ülkeden, alanında uzman pek çok üniversite ve kolejin katıldığı 19. (IEFT)Yurtdışı Eğitim Fuarları Türk gençlerinin yurtdışı eğitim planlarını ve geleceklerini belirlemelerinde yardımcı olmaktadır.

Yaklaşık 10 yıldır devam eden IEFT YURTDIŞI EĞİTİM FUARLARI, sadece Türkiye’nin değil Avrupa ve Orta-Doğu’nun en büyük ve kapsamlı Yurtdışı Eğitim Fuarı olmuştur.

Her yıl fuarlar 50,000 civarında öğrenci ve velisi tarafından ziyaret edilmekte ve yurtdışında eğitim yapmak isteyenler için en önemli karar alma kanalı olma özelliğine sahiptir.

Her yıl katılımcı 50,000 öğrencinin yaklaşık 8,000-10,000 civarı yurtdışında lisans, yüksek lisans, doktora, dil, staj, sertifika ve diploma programlarına katılmaktadır.

Öğrenciler özellikle, Amerika, İngiltere, Avustralya, Almanya, Kanada, Fransa, Hollanda, İsveç, İtalya, Rusya, Çin, Estonya, Bulgaristan, Malezya, İspanya gibi ülkeleri yoğun bir şekilde tercih etmektedirler.

IEFT Fuarlarına adı geçen ülkeler yoğun bir şekilde katılmaktadırlar. 19. IEFT Fuarlarında pek ülkeden üniversite ve kolej katılmasına rağmen bu fuarda Amerika, İngiltere, Avustralya Üniversitelerinden özel bir katılım olmaktadır.

Amerikan Üniversiteleri hem devlet hem de özel üniversiteler olarak IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarına katılmaktadırlar. Amerikan Konsolosluğu ve Fulbright yetkilileri de fuarda olacaklardır.

İngiltere’nin önde gelen üniversiteleri lisans, yüksek lisans ve doktora programlarını tanıtmak ve öğrenci kabullerini yapmak amacıyla IEFT fuarlarında geniş bir katılım ile temsil edilmektedir. Ayrıca, IELTS sınav departmanı özel bir stand ile fuarlarda yere alacak ve IELTS sınavları hakkında öğrencileri bilgilendirecektir.

19. IEFT Fuarına ücretsiz veya çok düşük ücretlerle eğitim yapılabilinen Avrupa Üniversiteleri yoğun ilgi göstermektedirler. 19. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarında; Almanya, Estonya, Ukranya, Macaristan, İrlanda, Bulgaristan, Fransa, Italya, Ispanya, Norveç, Letonya, gibi ülkelerden üniversiteler ve kurumlar katılmaktadır.

Son yıllarda Yurtdışı Eğitim sadece Batı ülkelerinde değil Doğu’da büyük bir gelişim göstermekte ve pek çok yabancı öğrenci; Çin, Rusya, Japonya, Malezya, Singapur ve Kore gibi ülkelerde eğitim yapmaktadır. IEFT fuarlarında Çin, Rusya ve Malezya’dan üniversite ve kolejler temsil edilmektedirler.

19. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarında, MBA ve diğer Master programları veren okullar öne çıkmaktadır. Özellikle İşletme ve diğer sosyal bilimlerde Yüksek Lisans Eğitimi veren farklı ülkelerden okullar IEFT fuarlarında öğrenci başvurularını kabul edeceklerdir.

Yurtdışı Eğitim Seminerleri, IEFT Fuarlarının en önemli bölümlerinden birisidir. Fuara katılan üniversite ve kurum yetkilileri özle salonlarda öğrencilere bilgilendirme semineri vermekte ve öğrencilerin sorularını yanıtlamaktadırlar.

Seminerlere katılım fuarlara olduğu gibi ücretsizdir.

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarına katılan üniversiteler ve kolejler çok sayıda öğrenciye kısmi veya tam eğitim bursları vermektedir. Eğitim bursları üniversite ücretlerinin tümünü veya bir kısmını karşılayabilmektedir.

Bazı üniversiteler yüksek lisans veya doktora seviyesinde eğitim ücreti yanı sıra yaşam maliyetleri içinde burslar vermektedir.

Dünyada önde gelen eğitim kurumlarını Türkiye’de bir araya getirecek olan 19. (IEFT)Yurtdışı Eğitim Fuarları, katılan okulların pek çok öğrenciye tanıdığı burs imkânları ile adeta bir eğitim festivali havası yaşatacak.

Sadece üniversite ya da yabancı dil öğrenme hayali kuranların değil yurtdışında staj, daha geniş iş olanakları ve kariyer imkânı arayanlara da fırsatlar sunan bu çok özel fuar, bu yıl özel kampanyalar ve geniş burs imkânları ile hemen herkesin hayalini gerçekleştirmesine yardımcı olacak.

19. IEFT Yurtdışı Eğim Fuarları’nda; üniversite lisans, üniversite hazırlık, yüksek lisans, üniversite transfer, doktora, dil okulları, yaz okulları, sertifika, diploma, staj, lise eğitimi ve burslu yurtdışı eğitim konularında, üniversite ve kolej temsilcilerinden bilgi alınabilecek, ücretsiz yurtdışı eğitim seminerlerine katılabilinecek. Ayrıca, DAAD, Goethe Institute, Campus France, Fulbright, Austrade, Nuffic, İspanya Eğitim Ateşeliği ve Norveç Eğitim Ateşeliği gibi ülkelerin eğitim ve kültür ataşelikleri tarafından öğrencilere ve velilerine bilgi verilecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT