Aymod 2011

Tarihler: 21 Nisan 2011 Perşembe ~ 24 Nisan 2011 Pazar

Yer: CNR Expo Fuar Merkezi

Adres: Atatürk Havalimanı karşısı Yeşilköy Bakırköy İstanbul Bakırköy İstanbul

Telefon: 0212 465 74 74

Web: http://www.cnraymod.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 21, 2011 ~ Nis 24, 2011

AYMOD `da Sipariş Rekoru
Ayakkabı sektörünün Türkiye`deki en büyük ticaret platformu olan AYMOD Fuarı`nda firmalar sipariş rekoru kırdı. 66 ülkeden 3 bine yakın yabancı alıcının katıldığı fuar sektör ihracatına % 30 katkı sağladı.

Bu yıl ziyaretçi sayısı bir öncekine oranla % 11.6 artış göstererek 37.146`ya ulaştı.

CNR Holding kuruluşu Pozitif Fuarcılık A.Ş. tarafından 02-05 Aralık tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi`nde gerçekleştirilen 44. AYMOD 5.Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı ihracatçının yüzünü güldürdü.

Yılın ilk 11 ayında 375 milyon dolar ihracat gerçekleştiren sektör yeni bağlantılarla ihracatını daha da artırdı. Fuar, sektör ihracatına yüzde 30 dolayında katkı sağladı. Bu yıl AYMOD`da yapılan anlaşmaların 100 milyon doları geçtiği tahmin ediliyor.

Fuar yakın gelecekte Avrupa`nın en büyük ayakkabı moda fuarı olma yolunda hızla ilerliyor.

Yabancı Ziyaretçi % 23 Arttı
AYMOD Fuarı’na katılan yabancı ziyaretçi sayısında da önemli bir yükseliş gözlendi. Fuara başta ABD, Almanya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Danimarka, Hong Kong, İngiltere, İsveç, Rusya, Srilanka, Senegal ve Zimbabve olmak üzere 66 ülkeden 2 bin 789 yabancı ziyaretçi ilgi gösterdi.

Böylelikle bir önceki fuara göre AYMOD’a katılan yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 23 arttı. Toplam ziyaretçi de ise yüzde 11.6`lık artış yaşandı.

AYMOD Fuarı’nı toplam 37 bin 146 profesyonel ziyaret etti.

2011`de Ek Salon Açılması Gündemde Misyonunda eğitimi desteleme de olan fuarda üniversitelerle işbirliğine gidildi. Fuar komitesinin yürüttüğü eşgüdüm sayesinde başarı arttı. 266 firmanın katıldığı 44. AYMOD 5.Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı`nda firmaların daha fazla metrekarelerle katılma talepleri var.

Bu yıl 4 salonda gerçekleştirilen organizasyona önümüzdeki yıl ek bir salon açılması planlanıyor.

Ünlülerin Ayakkabıları Sergilendi AYMOD Fuarı`na birbirinden ilginç ayakkabılar damgasını vurdu.

İstanbul`un en ünlü ayakkabıcısı İsmail Cevat Görgün`ün (Cevat Usta) 1955 ve 1973 yılına kadar pek çok ünlü için tasarladığı ayakkabılar İstanbul Ayakkabıcılar Esnafı ve Sanatkarları Odası tarafından fuarda sergilendi.

40`a yakın ayakkabının sergilendiği standta Sofia Loren`den Zeki Müren`e kadar pek çok ünlü için tasarlanmış ayakkabılar yer aldı.

Fuarda eski ürünlerin yanı sıra üniversitelerin ayakkabı bölümlerinde okuyan gençlerin birbirinden ilginç ayakkabı tasarımları da oldukça büyük beğeni gördü.

Öğrencilerin tasarladığı ürünler arasında zebra, leopar, kuğu gibi pek çok hayvandan esinlenilen ayakkabılar yer aldı. Bir diğer ilginç sergi ise İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri tarafından sergilendi.

Osmanlı padişahlarının ayakkabılarını günümüz modasına uyarlayan gençler 7`den 70`e her kesimden yoğun ilgi gördü.

45. AYMOD 6.Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı 21-24 Nisan 2011 tarihleri arasında yine CNR Expo İstanbul`da düzenlenecek.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT