Dünyanın	En Başarılı Souvenir Fuarı Türkiye’de

Dünyanın En Başarılı Souvenir Fuarı Türkiye’de

Tarihler: 02 Aralık 2021 Perşembe ~ 05 Aralık 2021 Pazar

Yer: İstanbul Fuar Merkezi

Adres: Atatürk Havalimanı Karşısı Yeşilköy Bakırköy İstanbul

Telefon: 0212 468 52 00

Faks: 0212 468 52 01

Web: http://www.ifm.com.tr

E Posta: pazarlama@ifm.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 2, 2021 ~ Ara 5, 2021

Türkiye’de 12 milyar dolar iş hacmine sahip ‘turistik hediyelik ve hatıra eşya‘ sektörü, 2-5 Aralık 2021 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Souvenir Expo Turkey Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya Fuarı’nda bir araya gelecek. Rota Exhibitions Turkey Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenecek Souvenir Expo Turkey Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya Fuarı, dünyanın en başarılı Souvenir Fuarı kabul ediliyor. Fuar, Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya, El Sanatları, Yöresel Ürünler alanlarında marka olan Yunanistan’da 1984 yılından bu yana düzenli olarak organize ediliyor ve birçok Türk firması katılımcı ve ziyaretçi olarak yer alıyor.

Türkiye: Potansiyeli Keşfet
2019 yılı itibariyle 52 milyon turist ve 34,5 milyar dolarlık turizm gelirine sahip olan Türkiye, 83 milyonluk nüfusu ve güçlü ekonomisi ile bacasız sanayi olan Turizm sektörüne istikrarlı şekilde yatırım yapmaya devam ediyor ve bu alanda her geçen gün daha büyük hedeflere doğru ilerliyor. 117 ülkeden vizesiz seyahat edebilme olanağı, hizmet kalitesinin yüksekliği, 1,5 milyonluk yatak kapasitesi ile Avrupa’nın ikinci büyüğü olması, elverişli iklim koşulları ve 365 gün süren turizm hareketliliği, ülkemizi tercihlerde en üst sıralara yükseltiyor. Ayrıca, Su Altı Dalış Turizminden Kaplıca ve Sağlık Turizmine, Kış Turizminden Yayla Turizmine, Botanik Turizminden Golf Turizmine, İnanç Turizminden Kongre ve Fuar Turizmine, Yat Turizminden Tarih Turizmine kadar alternatif tüm turizm olanakları da yine ülkemizi turistler ve yatırımcılar için benzersiz bir cazibe merkezine dönüştürüyor.

Ülkemiz için yepyeni bir sektör ‘Souvenir’…
Turistik hediyelik ve hatıra eşyalar, turizm geliri içerisinde katma değer yaratacak düzeyde önemli bir paya sahip durumda. Buna paralel olarak, ithalatın her geçen gün azaldığı yerli üretim ve ihracatın ise katlanarak büyüdüğü göze çarpıyor. Yaklaşık 8 milyar dolarlık doğrudan ve dolaylı ihracatın yanı sıra; 4 milyar dolarlık bir ülke içi satış hareketi olduğu tahmin ediliyor. Uluslararası anlamda ‘souvenir’ turistik hediyelik ve hatıra eşyalar olan birçok ürün, maalesef bugün halen Türkiye’de geleneksel sektörlerinin dışına çıkamamış durumda. Oysa Türk kahvesinden baklava ve lokuma, nazar boncuğundan tekstil ürünlerine kadar çok geniş bir yelpazeyi bünyesinde barındıran sektör, geleneksel ürünlerin ‘souvenir’ olarak pazarlayarak katma değerini arttırmak gibi önemli bir potansiyel barındırıyor.

Souvenir Expo Turkey
Türkiye’nin ‘souvenir’ sektörüne dair büyük potansiyelini odağına alan Rota Exhibitions Turkey Fuarcılık A.Ş., 2-5 Aralık 2021 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde ilk kez Souvenir Expo Turkey Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya Fuarı düzenliyor. Fuar, turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya, El Sanatları, Yöresel Ürünler alanlarında marka olan ve Yunanistan’da 1984 yılından bu yana düzenli olarak organize edilen, bugüne kadar birçok Türk firmasının da katılımcı ve ziyaretçi olarak yer aldığı sektörünün dünyadaki en başarılı fuarı kabul ediliyor. 40 yıla varan sektörel deneyimi ve küresel ilişki ağını bu fuara aktaran Rota tarafından düzenlenecek Souvenir Expo Turkey, üreticileri Avrasya coğrafyasından gelecek ziyaretçilerle buluşturmaya hazırlanıyor. Souvenir Expo Turkey, 40 yıla yakın bir süredir kesintisiz olarak Atina’da gerçekleşen Souvenir Expo Greece fuarından 45 gün önce gerçekleştirilecek ve başta Atina’da yapılacak fuar katılımcıları başta olmak üzere çok büyük toptancıların ülkemize gelmesini sağlayacaktır. Büyük üretici ve toptancıların yanısıra müzeler, havalimanlarının duty free firmaları, souvenir satan mağazalar, oteller, turizm bölgelerindeki butiklerden ilgililerin 4 gün boyunca fuarı ziyaret etmeleri hedeflenmektedir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT