EVTEKS 2013: 19.İstanbul Ev Tekstili Fuarı

Tarihler: 16 Mayıs 2013 Perşembe ~ 19 Mayıs 2013 Pazar

Yer: CNR EXPO

Adres: CNR Expo Fuar Merkezi Yeşilköy Bakırköy İstanbul

Telefon: 0212 465 74 74

Faks: 0212 465 74 76

Web: http://http://www.cnrexpo.com

E Posta: info@cnrexpo.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 16, 2013 ~ May 19, 2013

Evteks’e, yurt içi ve yurtdışından yoğun katılım oldu Babacan IMF’e borç yükünü sırtından attı, EVTEKS’i açtı.

Düzenlendiği her yıl dünya çapında yankılar uyandıran EVTEKS İstanbul Ev Tekstili Fuarı, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın katılımıyla kapılarını açtı.

Babacan, “Dün itibariyle IMF’ye olan borcumuzu temizledik. 94 krizinin izlerini hafızalardan sildik. Yükümüzü hafifleterek geldik, burada EVTEKS Fuarı’nı açıyoruz” dedi.

TETSİAD Başkanı Yaşar Küçükçalık: “Türkiye, dünya ev tekstili sektöründe yüzde 5 paya sahip. İstihdam ve yarattığı katma değerle en önemli sektörlerinden biriyiz”

CNR Holding Fuarcılık Grubu CEO’su Cem Şenel: “Fuara gelen ziyaretçi normal bir turistten 3 kat fazla harcıyor. EVTEKS’e gelen her ziyaretçi İstanbul’a 1.300 euro bırakıyor.”

Dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri, katılımcı firmalarla buluşturan EVTEKS İstanbul Ev Tekstili Fuarı 19. kez kapılarını açtı.

CNR EXPO İstanbul'da 15-19 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlenecek fuar, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TETSİAD) Başkanı Yaşar Küçükçalık, CNR Holding Fuarcılık Grubu CEO’su Cem Şenel ‘in katılımıyla açıldı.

Babacan’ın baba mesleğiEVTEKS Fuarı açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, EVTEKS Fuarı’nın 19 yıl içinde büyük bir gelişme gösterdiğini söyledi. Babacan şöyle konuştu: “1995 yılında ilk kez 69 firmanın katılımıyla düzenlenen EVTEKS, bugün katılımcı firma sayısını 1.000’e, metrekareyi de 2 bin 175’ten 160 bin metrekarelere çıkardı. Türkiye’nin ev tekstili sektöründe nereden nereye geldiğinin ispatıdır.”

Fuarın yurtdışı ziyaretçi noktasında da rekora imza atmak üzere olduğunu belirten Babacan, bu yıl fuarda 50 ülkeden alım heyetinin yer aldığını söyledi. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan siyasete atılana kadar ev tekstili sektöründe yer aldığını hatırlatarak, “Bugün dünyanın 2. büyük ev tekstili fuarını açmak benim için çok anlam ifade ediyor. Bu meslek benim babamın, dedemin mesleğidir. Bu fuarlara alıcı olarak da satıcı olarak da katıldım” diye konuştu.

“Borçları ödedik, yükümüzü hafiflettik” Sektörde markalaşmanın önemine de değinen Ali Babacan, iyi markanın tutulan söz anlamına geldiğini, Türkiye’nin de artık markalaşmanın önemini kavradığını belirtti. Türkiye’nin son 10 yılda ekonomi ve ihracatta aldığı mesafeyi örneklerle ve rakamlarla anlatana Babacan, IMF’ye son borç ödemesinin bir gün önce yapıldığına işaret ederek, şöyle konuştu; “1994 yılında krize bağlı olarak, IMF’den kredi kullandık. Dün itibariyle IMF’ye olan borcumuzu temizledik. 94 krizinin izlerini hafızalardan sildik. Yükümüzü hafifleterek geldik burada EVTEKS Fuarı’nı açıyoruz.”

Fuar kent ekonomisine katkı yapıyorTETSİAD Başkanı Yaşar Küçükçalık da fuarın ve sektörün önemine değinerek, Türk ev tekstili sektörünün 5.5 milyar dolar ihracatı olduğunu ve dünya ev tekstili sektöründen yüzde 5’lik bir pay aldığını söyledi.

CNR Holding Fuarcılık Grubu CEO’su Cem Şenel ise, EVTEKS Fuarı’nın İstanbul ekonomisine büyük katkı sağladığını vurgulayarak, “Fuara gelen ziyaretçi normal bir turistten 3 kat fazla harcıyor. EVTEKS için gelen ziyaretçi İstanbul’a 1.300 euro bırakıyor” dedi. EVTEKS’in bu yıl 11 salonda 160 bin metrekare alanda düzenlendiğini belirten Şenel, 50 ülkeden alım heyetinin fuarı ziyaret edeceğini söyledi. Şenel, alım heyeti kapsamında fuara gelen ülkeler arasında İspanya, İtalya, ABD, Almanya, Japonya, Fransa, İngiltere, Kanada, İran ve Çin’in de yer aldığını belirtti.

Tekstil sektöründeki son gelişmelerin sergilendiği, trend ve modaya yön veren ürünlerin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu EVTEKS İstanbul Ev Tekstili Fuarı, Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TETSİAD) ve CNR Holding kuruluşlarından CNR Uluslararası Fuarcılık tarafından organize ediliyor.

EVTEKS 2013: 19.İstanbul Ev Tekstili Fuarı

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT