Kadıköy Belediyesi Kitap Günleri’ne Davetlisiniz

Tarihler: 17 Aralık 2010 Cuma ~ 19 Aralık 2010 Pazar

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi

Adres: Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No:11 Caddebostan İstanbul

Telefon: 0216 467 36 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 17, 2010 ~ Ara 19, 2010

Bu yıl dördüncüsü yapılacak olan Kadıköy Belediyesi Kitap Günleri, 17-18-19 Aralık 2010 tarihlerinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde, Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi’nin organizasyonuyla gerçekleşecektir.

17 Aralık 2010 Cuma günü 19:00 -19:30 saatleri arasında protokol konuşmaları ile başlayacak açılış töreninde Kadıköy Belediyesi 4. Kitap Günleri’nin bu yılki Onur Konuğu Turgut Özakman’a ödülü takdim edilecek ve Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri tarafından düzenlenecek kokteylin ardından söyleşilere geçilecektir. Üç gün boyunca sürecek etkinlikler ziyaretçiler için ücretsizdir.

50’den fazla yayınevinin katıldığı Kadıköy Belediyesi Kitap Günleri’nde sanat ve edebiyat dünyasının değerli isimleri söyleşi, imza günleri, atölye çalışmaları, saydam gösteriler ve dinletiler ile Kadıköylülerle buluşacak. Vural Savaş, Muazzez İlmiye Çığ, Cüneyt Akalın, Nail Güreli, Feyza Hepçilingirler, Faroz Ahmad, Eşber Yağmurdereli gibi pek çok önemli ismin yer aldığı imza, söyleşi vs. programların listesi ayrıca ekte bilgilerinize sunulmuştur.

Kadıköy’e Yakışan Hedef: Anadolu’daki 1.000 Kütüphaneye Kitap Desteği

Kadıköy Belediyesi Kitap Günleri’nin başlıca hedefi ihtiyacı olan kütüphanelere yeni kitaplar kazandırmak ya da olmayan yerlerde kütüphane kurmak. Bugüne kadar gerçekleştirilen Kitap Günleri etkinlikleri sayesinde Kadıköy Belediyesi’nin aile danışma merkezleri, Yeni Sahra ve Kayışdağı ilçelerinde 2 kütüphane kurdu ve 2 kütüphaneye de beş binerden toplam on bin kitap kazandırdı. Maltepe Cezaevi’ne 2000 kitap ve Bitlis İlköğretim Okulu’na 2000 kitap desteği verildi. Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi Proje Koordinatörü Asuman Ermurat, dördüncüsünü gerçekleştirdikleri organizasyonun bu yılki ayağının daha küçük bir çekirdek kadro ile yoğun çalışmalar sonucunda hayata geçirildiğini, ancak Kadıköy’e yakışan hedefe ulaşma çabasının her yorgunluğa değdiğini belirtiyor. Ermurat sözlerine şöyle devam ediyor: “Kadıköy, okuyucu kitlesi fazla olan bir ilçe. Şairi, yazarı, ressamı ile her dalda sanatını icra edenlere her dönemde kucak açmış bu ilçeye yakışır bir etkinlik gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Geçen yıl yaşananlar bizi öylesine mutlu etti ki, tüm zorluklarına rağmen bu yıl ve her yıl bu etkinliği gerçekleştirme sosyal sorumluluğu içinde gördük kendimizi. Genç kuşaklara edebiyatı, şiiri ve sanatı sevdirebilme çabası içersindeyiz. Katılımın beklediğimizin üzerinde olduğunu memnuniyetle ifade etmeliyim. Bu da bizi teşvik eden bir nokta. Umarım daha uzun yıllar “Kadıköy Kitap Günleri’nde hep birlikte olabiliriz.”

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT