SMM İstanbul 09

Tarihler: 21 Ocak 2009 Çarşamba ~ 23 Ocak 2009 Cuma

Yer: Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonları

Adres: Harbiye Şişli İstanbul

Web: http://www.goca-exhibitions.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 21, 2009 ~ Oca 23, 2009
DÜNYANIN LİDER GEMİ İNŞA, MAKİNA VE DENİZ TEKNOLOJİLERİ İHTİSAS FUARI İSTANBUL’A GELİYOR
Dünya’nın konusunda lider fuarı SMM Hamburg’un, ilk yurt dışı ayağı İstanbul’da düzenlenecek. Uluslararası nitelik taşıyan yeni ihtisas fuarı SMM İstanbul 09, Hamburg Messe ve ortağı Goca Fuar Kongre ve Sergi Hizmetleri Ltd. Şti. ile 21–23 Ocak 2009 tarihleri arasında, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonlarında gerçekleştirilecek.
Dünyanın lider uluslararası gemi inşa fuarı SMM İstanbul, son katılım başvuru tarihi olan 31 Ekim haftasında mevcut sergileme alanının üzerinde başvuru ile ilk yurt dışı etkinliğinde rekor katılıma ulaştı. Uluslararası gemi inşa sanayi pazarından 23 ülkeden bireysel yabancı firma, Türk Gemi inşa sanayisinin en önemli 15 lider tersanesi, 150’nin üzerinde bireysel katılımcı ve direk üreticileri tarafından temsil edilen, uluslar arası yüzlerce marka katılıyor. SMM İstanbul, Hamburg dışındaki ilk dünya çıkarmasında da katılımcı sayısı ve sunduğu iş potansiyeli ile başarısını kanıtlıyor.

Goca Fuar Kongre ve Sergi Hizmetleri Ltd Şti. Fuarlar direktörü Ebru Goca, “İlk defa gerçek anlamda Türk Gemi İnşa Ana ve Yan Sanayini kapsayacak şekilde uluslararası bir platform oluşturulacak. Dünyada konusunda bir numara olan bir markanın İstanbul’a gelmesi, öncelikle sektöre ve İstanbul gibi kıtaları birleştiren en önemli deniz yolunun geçtiği bu metropole uluslararası prestij kazandıracaktır.” açıklamasında bulundu.

Sektörün SMM İstanbul Hakkındaki Düşünceleri…
SMM İstanbul, Türk Gemi İnşa sanayisinde geniş çapta yankı uyandırdı ve kabul gördü. Bunun en önemli göstergesi de, 23 -26 Eylül 2008 tarihlerinde, SMM Hamburg fuarına katılan Türk şirketlerinin büyük bir çoğunluğunun, aynı şekilde SMM İstanbul organizasyonunda da yerlerini almış olmalarıdır. SMM Hamburg’un en eski katılımcılarından, Selah Tersanesi sahibi ve Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği Başkan yardımcısı Erkan Selah, SMM Hamburg kapanış raporunda yer alan demecinde konuyla ilgili şöyle dedi: “Hamburg’da her zamanki gibi çok iyi irtibatlar kurduk ve SMM’in İstanbul’a gelmesinin sektör adına memnuniyet verici olduğunu, düşünüyoruz. Çok uzun zamandır bölgenin ihtiyacı olan bir etkinlikti” National Iranian Tanker Company (NITC) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Muhammed Souri, SMM fuarının İstanbul’da düzenlenme kararının çok olumlu olduğunu belirterek şunları söyledi: “SMM İstanbul ‘un organizatörleri olan Goca Fuar Kongre ve Sergi Hizmetleri Ltd. Şti’ne ve Hamburg Messe yetkililerine bu konuda şükranlarımı sunmak isterim. SMM İstanbul, bölgemiz için çok büyük bir önem taşımaktadır ve bölgenin denizcilik endüstrisinin gelişmesine büyük bir katkıda bulunacaktır”

SMM Katılımcılara Ne Sağlayacak?
SMM İstanbul 09, tüm gemi inşa ülkelerindeki karar vericiler, Armatörler, üst düzey yöneticiler, mühendis ve teknikerler için en son bilgilerin paylaşıldığı ve son akımların belirlenip karar verildiği platform olmaya hazırlanıyor. SMM İstanbul fuarına yakın zamanda anons edilecek olan üst düzey 3 günlük bir konferans eşlik edecektir ve gelişen Türk Gemi inşa Sanayisi ve özellikle Karadeniz ve Hazar denizine kıyısı olan bölgeler ile olan ilişkilerin anlatılması ve geliştirilmesi, bu ülkelerden gelecek olan konuşmacı, armatör grup ve alım heyetleri ile desteklenecektir.

SMM İstanbul’a Almanya, Danimarka, İtalya, Çin gibi ulusal ülke pavilyonu ile katılımın yanı sıra Norveç, İngiltere, İspanya, Belçika, İsviçre, Avusturya, Ukrayna, Bulgaristan, Yunanistan, Rusya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Güney Afrika, Bengladeş, Litvanya, ABD, Singapur, Hırvatistan ve Fransa’dan direk uluslararası katılımlar gerçekleşecek.


istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT