4. Uluslararası Klarnet Festivali İçin Geri Sayım Başladı…

4. Uluslararası Klarnet Festivali İçin Geri Sayım Başladı…

“İstanbul Nefes Alıyor” sloganıyla düzenlenecek olan 4. Uluslararası Klarnet Festivali’nin açılışına 10 gün kala, müzikseverler konser biletlerine büyük ilgi gösterdi.

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eylül 4, 2015

Eylül’de “İstanbul Nefes Alacak”; George Dalaras, Serkan Çağrı, Trilok Gurtu, Ghassan Abu Haltam, Umman Rouh Trio, Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra, Ivo Papazov & Trakia Band, The Dakota Jim Band, Doğukan Manço, Cansu, Fettah Can, Gökhan Tepe, Hakan Aysev, Keremcem, Mine Mucur, Öykü Gürman, Yavuz Bingöl, Zara… 4. Uluslararası Klarnet Festivali’nde…

“İstanbul Nefes Alıyor” sloganıyla düzenlenecek olan 4. Uluslararası Klarnet Festivali’nin açılışına 10 gün kala, müzikseverler konser biletlerine büyük ilgi gösterdi. İstanbul’un birçok noktasının yanı sıra Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenecek olan konserler, büyük bir seyirci kitlesi tarafından takip edilecek.

Üç yıldır müzikseverler tarafından büyük bir ilgiyle takip edilen, Serkan Çağrı’nın sanat direktörlüğünü üstlendiği ve Yunanistan’ın efsane müzisyeni George Dalaras’ın da katılacağı 4. Uluslararası Klarnet Festivali’nin açılışına 10 gün kaldı.

“İstanbul Nefes Alıyor” sloganıyla, Doğuş Grubu’nun ana sponsorluğunda, Türk Telekom, Türk Ekonomi Bankası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık, Beyoğlu Belediyesi, Türk Hava Yolları, Şehir Hatları, Manço Production, hepsiburada.com, Akıneri Nefesli Sazlar Laboratuvarı ve Arter’in destekleri ve Doğuş Yayın Grubu’nun medya sponsorluğunda yapılacak 4.Uluslararası Klarnet Festivali, şehrin kültür sanat hayatına farklı bir renk ve eğlence katacak.

10-20 Eylül tarihleri olan festivalin konser biletlerine müzikseverler büyük ilgi gösterdi. Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nun yanı sıra İstanbul’un birçok noktasında düzenlenecek konserler, büyük bir seyirci kitlesi tarafından takip edilecek.

Beyoğlu Sanat Galerisi’nde düzenlenecek olan “İstanbul Nefes Alıyor” Karma Resim Sergisi Açılış Kokteyli’yle birlikte başlayacak 4. Uluslararası Klarnet Festivali’nin ilk konseri ise 11 Eylül’de İstinye Park AVM Markalar Sokağı’nda ”Finger Zinger” Konseri olacak. Festival boyunca 142 konserin yanı sıra birçok sanatsal etkinlik de düzenlenecek.

”Ustaya Saygı” Konseri, Barış Manço anısına yapılacak
4. Uluslararası Klarnet Festivali kapsamında İstanbul’un birçok noktasında yapılacak ücretsiz konserlerin yanı sıra Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenecek ilk etkinlik ise Barış Manço anısına yapılacak olan ”Ustaya Saygı” Konseri olacak.

17 Eylül’de yapılacak konserde müzikseverler, Barış Manço’nun unutulmaz şarkılarını klarnet sanatçısı Serkan Çağrı’nın eşliğinde Cansu, Doğukan Manço, Fettah Can, Gökhan Tepe, Hakan Aysev, Keremcem, Mine Mucur, Öykü Gürman, Yavuz Bingöl, Zara’nın yorumlarıyla dinleyebilecek.

George Dalaras ve Serkan Çağrı 19 Eylül’de sahne alacak
Yunanistan’ın yaşayan en büyük müzisyeni olarak kabul edilen George Dalaras ile Serkan Çağrı’nın birlikte sahne alacağı ”Sevda Sesleri” Konseri ise 19 Eylül’de yine Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenecek. ”Sevda Sesleri” Konseri’nin biletlerinin de etkinlik gününe kadar bitmesi bekleniyor.

“Dünya Tek Nefes’’ konseri dünyanın nefeslerini sahneye taşıyacak
Gypsy müziğini Türk, caz, funk gibi pek çok müzik türü ile birleştiren ve enerjik performansları ile kısa sürede tanınan NY Gypsy All Star, Hindistan’ın efsanevi perküsyonistlerinden Trilok Gurtu ile aynı sahnede bir araya gelecek. Trilok Gurtu’nun müziğinde caz fusion, dünya müziği, Hint müziği ve diğer birçok müzik türü bir arada duyuluyor. Bu ekibe ayrıca İstanbullu besteci ve piyanist Sabri Tuluğ Tırpan da katılacak. Dünyanın üç köşesinden gelecek ve bir sahnede buluşacak müzisyenlerin heyecanı tüm salonu saracak. Konser 18 Eylül’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşecek.

Festival programında değişiklik yapıldı
4. Uluslararası Klarnet Festivali programında, etkinlik programında bazı tarih ve mekan değişiklikleri yapıldı. Daha önce 13 Eylül Pazar günü Beyoğlu Açıkhava Sahnesi’nde yapılacağı duyurulan konserlerin mekan ve tarihlerinde aşağıdaki değişiklikler yapıldı.


• Ghassan Abu Haltam & Umman Rouh Trio konseri, 16 Eylül Çarşamba günü Beyoğlu Gençlik Merkezi’ne saat 19.30'a alınmıştır. Müzikseverler, Ghassan Abu Haltam ve Umman Rouh Trio’nun Beyoğlu Gençlik Merkezi’nde vereceği konseri ücretsiz olarak izleyebilecekler.
• Dünyaca ünlü gruplar Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra ve Ivo Papazov & Trakia Band konserleri ise 20 Eylül Pazar günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu'na saat 20.00’ye alınmıştır.
• Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra ve Ivo Papazov & Trakia Band’ın 20 Eylül Pazar günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenecek konserinin biletleri 15 TL’ye Biletix üzerinden temin edilebilir.

Rakamlarla 4. Uluslararası Klarnet Festivali

Eylül ayında İstanbul’a nefes aldıracak 4. Uluslararası Klarnet Festivali’nde;
• 142 sanatçı
• 11 gün
• 22 etkinlik
• 18 farklı lokasyon
• 4 salon konseri
• 5 meydan konseri
• 4 vapur iskelesi konseri
• 3 Beyoğlu Tarihi Tramvay Sahne Konseri
• 2 THY Konseri
• 2 metro ve marmaray istasyonu konseri
• 1 yarışma ve konser
• 1 karma resim sergisi düzenlenecektir.

4. ULUSLARARASI KLARNET FESTİVALİ ETKİNLİK TAKVİMİ

10 Eylül
“İstanbul Nefes Alıyor” Karma Resim Sergisi Açılış Kokteyli

11 Eylül
19.00 İstinye Park AVM Markalar Sokağı - “Finger Zinger” Konseri

12 Eylül
15.00-17.00 Ortaköy Meydanı “Müsait Bi’ Yerde” Konseri
18.30-20.00 THY Lounge “The Dakota Jim Band” Konseri
20.30-22.00 Kadıköy Özgürlük Parkı “Velvele” Konseri

13 Eylül
10.30-12.00 THY Lounge “The Dakota Jim Band” Konseri
12.30-15.00 Taksim Tarihi Tramvay Sahne “OHA Ska Band” Konseri

14 Eylül
09.00-11.30 Kabataş İskelesi’nde müzik dinletisi
09.00-11.30 Kadıköy İskelesi’nde müzik dinletisi
12.00-13.00 Kadıköy Kabataş tarifeli vapur seferi müzik dinletisi
15.30-17.30 Taksim Tarihi Tramvay Sahne “Finger Zinger”
17.00-18.00 Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi “Grup Moka” Konseri
18.00-19.00 Taksim Metro durağı müzik dinletisi

15 Eylül
09.00-11.30 Eminönü İskelesi’nde müzik dinletisi
09.00-11.30 Kadıköy İskelesi’nde müzik dinletisi
12.00-13.00 Kadıköy Eminönü tarifeli vapur seferi müzik dinletisi
15.30-17.00 Taksim Tarihi Tramvay Sahne “Grup Moka” Konseri
14.00-15.00 Sultanahmet Meydanı “Ghassan Abu Haltam ve Rouh Trio” Konseri
17.30-20.30 Marmaray müzik dinletisi

16 Eylül
17.00-19.00 Beyoğlu Gençlik Merkezi “Genç Nefesler Klarnet Yarışması”
19.30-21.30 Beyoğlu Gençlik Merkezi Ghassan Abu Haltam & Umman Rouh Trio Konseri

17 Eylül
20.00 Ustaya Saygı Konseri, Barış Manço anısına,
Cansu, Doğukan Manço, Fettah Can, Gökhan Tepe, Hakan Aysev, Keremcem, Mine Mucur, Öykü Gürman, Serkan Çağrı, Yavuz Bingöl, Zara Cemal Reşit Rey Konser Salonu

18 Eylül
20.00 Dünya Tek Nefes Konseri NY Gypsy All Stars, Trilok Gurtu Tuluğ Tırpan Cemal Reşit Rey Konser Salonu

19 Eylül
20.00 Sevda Sesleri Konseri George Dalaras, Serkan Çağrı Cemal Reşit Rey Konser Salonu

20 Eylül
20.00 Ivo Papazov & Trakia Band Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra Cemal Reşit Rey Konser Salonu

4. Uluslararası Klarnet Festivali İçin Geri Sayım Başladı…

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT