BIFED Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali’ne Başvurular Devam Ediyor

BIFED Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali’ne Başvurular Devam Ediyor

11-15 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek BIFED Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali'ne başvurular devam ediyor.

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nisan 28, 2017

Dört yaşına giren Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali 11-15 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Dünyanın en seçkin belgesel filmleri üzerinden hem sorunları hem de çözümleri paylaşmayı, tartışmayı amaçlayan festival, dayanışma köprülerini güçlendirecek farklı alanlardaki çabaları da içine alan anlamlı bir program sunma amacında.

Geçen yıl üçüncü yılında festivale 58 ülkeden 280 film başvurdu ve bunlar arasından seçilen 60 film festivalde yarıştı ya da gösterildi. 30’un üzerinde filmin Türkiye’deki ilk gösterimi gerçekleştirilirken, 10 filmin de dünyadaki ilk gösterimleri Bozcaada’da BIFED’de oldu. 11-15 Ekim tarihleri arasında Bozcaada’da gerçekleştirilecek olan festivalin Uluslararası Yarışma ve Uluslararası Gaia Öğrenci Ödülü bölümleri için başvurular açıldı. Başvuru için son tarih 15 Mayıs 2017.

Başvurularda Başvuru Ücreti Yok, Gösterimlerde Bilet Ücreti Yok
Her şeyin hızla tüketildiği bir dünya düzeni içinde bağımsız ve hakikati arayan belgesel yapmak artık çok daha zor. Ana akım medyanın gerçeğe neredeyse tamamen gözlerini kapadığı bu sistem içinde bağımsız belgeselcilere kalan tek alan festivaller. Ancak tüm dünyada başvuru ücreti alan festivallerin sayısı her yıl artıyor ve çok seslilik azalıyor. Bütün bunlara ek olarak üretim ve gösterim aşamalarında yani tüm süreçlerde önemli engellerle karşılaşan Avrupa, ABD ve Kanada dışında kalan büyük coğrafyada yaşayan bağımsız yönetmenlerin zaten dar olan yaşam alanı gittikçe daha da küçülüyor.

Bozcaada Belediyesi, Boztid Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği ve tüm Bozcaadalıların desteği ile Bozcaada yapılan Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali BIFED büyümemekte inat ediyor. Katılımcılarına festival boyunca kalacak sıcak ve güzel bir yuva sunmaya, yönetmenleri ve iyi örnekleri ödüllendirmeye devam ediyor.

BIFED başvuru ücreti almamakta, Asya, Afrika, Güney Amerika ve tüm diğer sesini duyuramayan büyük coğrafyaların sesi olmakta, farklı ve yeni pencereler, bakış açıları sunmakta inat ediyor.

BIFED herkese açık, herkese eşit yaklaşan, paylaşan, tartışan ve üreten bir platform olmaya devam ediyor. Uluslararası ana yarışma ve Gaia öğrenci filmleri yarışması filmlerinizi bekliyor.

BIFED Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali’ne Başvurular Devam Ediyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT