İFSAK 21. Ulusal Kısa Film Festivali 16-17 Mayıs 2015'te

İFSAK 21. Ulusal Kısa Film Festivali 16-17 Mayıs 2015'te

"Ustaaaa! bi az film çeker misin?"
İFSAK 21. Ulusal Kısa Film Festivali 16-17 Mayıs 2015'te Tiyatro Gerçek,Maya Cüneyt Türel Sahnesi'nde…

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mayıs 15, 2015

Festival kapsamında tüm film gösterimleri ve etkinlikler ücretsizdir.

1978 yılında başlayan Türkiye'nin en eski kısa film yarışması olan İFSAK Ulusal Kısa Film Yarışması'nda, bugüne kadar Türk Sinemasının çok değerli yönetmenlerinin eserleri yer almıştır. Yarışmamız başladığı günden bugüne ulusal düzeyde düzenlenmekte ve ülkemizdeki birçok kısa film etkinliğine örnek teşkil etmektedir.

Etkinlik, çoğu dünya çapında önemli eserler vermiş, önemli sinemacıların ilk eserlerine gösterim olanağı sunmakla birlikte, o yıllardan bugüne arşivlenen filmler sayesinde ülkemizin en kapsamlı kısa film arşivinin oluşmasına da katkı sağlamıştır. Bu yıl 16-17 Mayıs tarihlerinde gerçekleştireceğimiz 21. İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali'nde; tek seçiciliğini Hüseyin Karabey'in yaptığı 35. İFSAK Kısa Film Yarışması'nın ön elemeyi geçen filmlerinin gösterimi yapılacaktır.

Festival, Beyoğlu'nda Tiyatro Gerçek, Maya Cüneyt Türel Sahnesi'nde sanatseverlerle buluşacaktır. Ön elemeyi geçen filmlerin gösteriminin yapılacağı organizasyonda; İFSAK Kısa Film Atölyesi'nde Rıza KIRAÇ ve öğrencilerinin çektiği "Arabesk" adlı kısa filmin gösterimi, yine İFSAK Kısa Film Atölyesi'nden Cem Başeskioğlu ve öğrencilerinin çektiği "Melahat'ın Son Akşam Yemeği" filmi gösterilecektir.

Aynı zamanda moderatörlüğünü Yönetmen Rıza Kıraç'ın yapacağı Ruhi Sarı ile "Sansür" söyleşisi, "Eski Koltuklar" adlı Kısa Film'in Yönetmeni Tanju Berk ile yapılacak "Kısa Film Çekmek Üzerine" adlı söyleşi de festival kapsamında yer alacaktır.

İFSAK 21. Ulusal Kısa Film Festivali'nde gelenek bozulmayarak 35. İFSAK Ulusal Kısa Film Yarışması'nın dereceye giren filmleri ödül töreninde açıklanacaktır. Töreninin ardından dereceye giren filmlerin gösterimi yapılacaktır. İki yıldan bu yana verilen Sinema Emek Ödülünü ise bu yıl Sinemanın gerçek emekçilerinden Sönmez Yıkılmaz'a vereceğiz.

İFSAK 21. Ulusal Kısa Film Festivali 16-17 Mayıs 2015'te

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT