Şişli'de Kadınlar Ses Veriyor!

Şişli'de Kadınlar Ses Veriyor!

7-12 Mart tarihleri arasında konserden söyleşiye, tiyatrodan panele 7 ayrı etkinlik Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi ile Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 7, 2018

Şişli Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için dopdolu bir program hazırladı. 7-12 Mart tarihleri arasında konserden söyleşiye, tiyatrodan panele 7 ayrı etkinlik Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi ile Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Etkinlikler Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Görevlileri Korusu tarafından seslendirilecek Kadınlar Günü Konseri ile başlayacak. Konser, 7 Mart Çarşamba günü 19.30’da, Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleşecek.

Türkiye’nin ilham veren başarılı kadınları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde üniversite öğrencileriyle buluşacak. Askıda Ne Var işbirliğiyle düzenlenen “Woman Talks”,10.00-17.00 saatleri arasında, Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, TAT Gıda Genel Müdürü Arzu Aslan, İş Kadını Nur Ger, Seksolog Rayka Kumru, Storyteller Judith Liberman ve Müzisyen Kalben’in konuşmacı olacağı etkinliğe katılım için liderlerdentavsiyeler.com adresinden online kayıt yaptırmak gerekiyor.

8 Mart Perşembe günü gerçekleşecek ikinci etkinlik ise sevilen yazar Şebnem İşigüzel ile “Edebiyatın Kadın Kahramanları” konulu söyleşi olacak. Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleşecek söyleşi, 19.30’da başlayacak. Aynı gün 20.00’da, Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi ise Şef Ekrem Ataer yönetiminde Şişli Belediyesi Halk Korosu’nu ağırlayacak.

Etkinlikler 9 Mart Cuma günü de aynı hızla devam edecek. Türk Böbrek Vakfı işbirliğiyle düzenlenen “Böbrek Sağlığına Kadın Eli Değiyor” konulu panel, 12.30-15.30 saatleri arasında, Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleşecek. Aynı gün 20.00’da ise Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi, kendi deyişiyle "Bir ressam olarak doğan" Meksikalı ünlü ressam Frida Kahlo’nun hayatını anlatan tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak.

12 Mart Pazartesi günü 14.00-16.00 saatleri arasında ise Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde Kadınlar Günü etkinliklerinin sonuncusu gerçekleşecek. Birleşmiş Milletler ve Lions işbirliği ile gerçekleştirilecek olan “Kadınları Güçlendirmek, İnsanlığı Güçlendirmektir” konulu panelin konuşmacıları Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Kadın Hukuku Komisyonu Koordinatörü Avukat Filiz Saraç ve Birleşmiş Milletler Kadın Çalışmaları Bölümü Türkiye Temsilcisi Nisan Kuyumcu olacak.

Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek etkinliklere 0212 231 39 16 numaralı telefondan, Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’ndeki etkinliklere ise 0212 708 87 37 numaralı telefondan rezervasyon yaptırılabiliyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT