Swiss Days Istanbul 2022 Başlıyor

Swiss Days Istanbul 2022 Başlıyor

Etkinlik Etkinlik Haberleri Swiss Days Istanbul 2022 Başlıyor

İstanbul'daki İsviçre Başkonsolosluğu, Swiss Business Hub Türkiye (İstanbul’daki İsviçre’nin İhracat ve Yatırım Ofisi) ve Swiss Chamber of Commerce in Türkiye (Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği) “İsviçre Günleri Istanbul 2022”yi (Swiss Days Istanbul 2022) 23-25 Eylül 2022 tarihleri arasında Yapı Kredi bomontiada’da düzenliyor.

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eylül 23, 2022
İstanbul'daki İsviçre Başkonsolosluğu, Swiss Business Hub Türkiye (İstanbul’daki İsviçre’nin İhracat ve Yatırım Ofisi) ve Swiss Chamber of Commerce in Türkiye (Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği) “İsviçre Günleri Istanbul 2022”yi (Swiss Days Istanbul 2022) 23-25 Eylül 2022 tarihleri arasında Yapı Kredi bomontiada’da düzenliyor.

İsviçre İstanbul Başkonsolosu Julien Thöni, İstanbul’daki İsviçre’nin İhracat ve Yatırım Ofisi Direktörü Yasemin Öztürk ve Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği Başkanı Arpat Şenocak ev sahipliğinde, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin'in katılımları ile etkinlik mekanı Yapı Kredi bomontia’da bir tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

2019’da ilk kez düzenlenen İsviçre Günleri İstanbul üç gün içinde 15 bin’den fazla ziyaretçinin katılımı ile büyük bir başarı yakalamıştı. İsviçre Günleri Istanbul 2022, pandemi dönemi sonrasında sürdürülebilirlik ve inovasyona güçlü bir vurgu yaparak İsviçre ve İsviçre şirket ve markalarını tanıtmak amacıyla “Sürdürülebilir Bir Gelecek Tasarlamak” teması altında düzenleniyor. İsviçre Günleri Istanbul 2022, İsviçre müziğini, sanat ve kültürünü, gastronomisini, teknolojisini, ekonomisini, eğitimini ve daha fazlasını tekrardan İstanbul’da gerçekleştireceği benzersiz bir platform ile sunmayı heyecanla bekliyor. Festival, 23 Eylül Cuma öğleden sonradan itibaren 25 Eylül Pazar akşamına kadar herkese açık ve ücretsiz olacak.

Etkinlik, daha sürdürülebilir hareket etmenin önemini vurgularken, çevre sorunları, her bireyin sorumluluğunun önemi ve çevre ile topluluklarımızı daha iyi korumak için teknoloji ve inovasyonun oynadığı rol hakkında genel farkındalığı artırmayı amaçlıyor. İsviçre Günleri Istanbul 2022, İsviçre ile Türkiye arasındaki güçlü işbirliğini ve daha sürdürülebilir bir geleceği teşvik etmenin yollarını vurgulayacak.

Swiss Days Istanbul 2022’yi üç yıl aradan sonra yeniden düzenleyecek olmanın büyük heyecanını yaşadıklarını ileten; İsviçre İstanbul Başkonsolosu Julien Thöni “İsviçre Günleri İstanbul 2022, İsviçre'nin İstanbul ve Türkiye'deki görünürlüğünü güçlendirmeyi, ikili işbirliğini artırmayı ve daha yeşil bir geleceğe katkı sağlamayı amaçlıyor. Bu, İsviçre ve Türkiye arasındaki uzun süredir devam eden ve çeşitlendirilmiş ilişkimize dayanmaktadır. İsviçre Günleri İstanbul 2022, İsviçre'yi İstanbul'da Türkiye'ye yaklaştırmak ve sürdürülebilirlik alanında da iki ülke arasında daha fazla köprü kurmak için harika bir an. Gezegenimiz, özellikle insan kaynaklı iklim değişikliği ve küresel ısınma gibi muazzam zorluklarla karşı karşıya. Bu çevresel zorlukların ışığında, araştırma, bilim, inovasyon ve start-up'ların tanıtımında İsviçre ve Türkiye arasında daha yakın bir işbirliğine ihtiyacımız var.”dedi.

Switzerland Global Enterprise'a ait resmi uluslararası Ticaret ve yatırım teşvik ajansının Istanbul merkez temsilcilsi olan Swiss Business Hub Türkiye Direktörü Yasemin Öztürk de İsviçre ile Türkiye arasında uzun süredir devam eden ekonomik ilişkilerin altını çizdi. Swiss Days İstanbul 2022, İsviçre ve Türkiye'den potansiyel iş ortaklarını bir araya getirmek için mükemmel bir platform diyen Öztürk;”25'ten fazla sponsorun yoğun katılımıyla İsviçre’yi, önde gelen markalarını ve işletmelerini tanıtırken, aynı zamanda İsviçre ile seçkin ihracat pazarı Türkiye arasında kültürel ve ekonomik bir köprü görevi üstleneceğiz. Festival sırasında, topluluklarımız için sürdürülebilir bir geleceği teşvik etme ve çevreyi daha iyi koruma düşüncesiyle İsviçreli ve Türk ekonomik operatörler ile çeşitli alanlardaki ortaklar arasındaki mevcut işbirliğini keşfedecek, altını çizecek ve güçlendireceğiz.

Swiss Business Hub Türkiye olarak hem Türk hem de İsviçre şirketleri için önemli bir irtibat noktasıyız; ana misyonumuz İsviçre ve Lihtenştayn'dan KOBİ'lerin Türkiye'deki iş geliştirmelerine destek olmaktır. Ayrıca Türk şirketlerine iş yeri olarak İsviçre hakkında bilgi veriyoruz. İsviçre kültürü ile ilgili çeşitli etkinlikler, atölye çalışmaları ve canlı performanslardan oluşan zengin bir programın yanı sıra, bu eşsiz Swiss Days İstanbul 2022 platformu size İsviçre ve Türkiye'den hedeflediğiniz firmalarla iş ilişkileri kurmak için özel toplantılar yapma şansı sunacak.”diye belirtti.

İsviçre&Türkiye arasındaki ticaret köprüsü olan Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği Başkanı Arpat Şenocak da; “Ortaklar birbirleri hakkında derin bilgiye sahip olduklarında ticari ilişkiler daha güçleniyor. Bu bağlamda, Swiss Days Istanbul 2022, yalnızca ekonomik parametrelere dayalı olarak değil, aynı zamanda sanat, kültür, gastronomik diplomasi ve yeşil politikalar yoluyla da iş teşvik etmek için benzersiz bir forum oluyor.

İsviçre ve İsviçre şirketleri, en saygın uluslararası kuruluşlar tarafından hazırlanan çeşitli sürdürülebilirlik sıralamalarında düzenli olarak üst sıralarda yer alıyor. İsviçreli işletmeler, yalnızca kendi pazarlarını olumlu yönde etkilemekle kalmayıp, aynı zamanda yerel kuruluşları, distribütörleri veya ortakları aracılığıyla dünya çapında dağıtılan yenilikçi ürün ve hizmetlerle sürdürülebilirlik konusundaki farkındalığın büyümesini destekleyecek bir konumdadır. Her iki ülke arasındaki başarılı ortaklıkların uzun geçmişine dayanan Türkiye, eğitim, sürdürülebilir finans ve teknoloji gibi alanlarda oluşturulan sinerjilerden kesinlikle güçlü bir fayda sağlayabilir.” diye konuştu.

İsviçre Günleri İstanbul 2022’nin basın toplantısında konuşan Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Türkiye ve İsviçre arasında sanattan kültüre, ekonomiden sosyal yaşama kadar geniş bir alanda köprü kurmayı amaçlayan bu etkinliğin, her iki ülke toplumu için de önemli artılar yaratacak bir etki alanına sahip olduğu vurgusunu yaptı. İsviçre Günleri’nin ilkinin 2019 yılında, İsviçre İhracat ve Yatırım Ofisi, Türkiye İsviçre Ticaret Odası Derneği, İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu desteği ve Şişli Belediyesi iş birliğiyle yine Yapı Kredi bomonti’de düzenlendiğini hatırlatan Keskin, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu etkinlikten çok kıymetli geri bildirimler aldık. Pandemi nedeniyle ara verilen İsviçre Günleri bu yıl daha da zenginleşen içeriğiyle ikinci kez kapılarını açıyor. İsviçre Günleri’nin bizim için ayrı bir önemi var; Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş belgesi niteliğindeki Lozan Barış Antlaşması’nın 100. yılına yaklaşıyoruz. Kurtuluşun ve kuruluşun ilçesi Şişli olarak Lozan bizim için ayrı bir öneme sahip. Bu nedenle farklı bir heyecan ve gurur taşıyoruz. Geçen yıl Likör Fabrikası’nda ‘İlk ve Son Barış - 100. Yılında Lozan’ sergimizi açmıştık. Binlerce kişinin ziyaret ettiği sergimiz; Avrupa’da 100 yıldır bozulmadan devam eden tek barış antlaşması olan Lozan’a dair belge, makale, fotoğraf ve haritalardan oluşuyordu. Bu sergi ayrıca İsviçre’nin Lozan kenti ile Şişli arasında güzel bir dostluk köprüsü inşa etti. Heyetlerimiz karşılıklı ziyaretlerde bulundu. Bundan dolayı da ayrıca büyük bir mutluluk duyuyoruz. İsviçre Günleri kapsamında yeniden kurduğumuz Lozan Sergimizi geçen yıl gezme imkanı bulamayan herkesi Yapı Kredi bomontiada’ya davet ediyorum.” dedi.

İsviçre Günleri boyunca
Türkiye’de bulunan İsviçre firmalarının stantları şenlik havası yaratacak ve ziyaretçileri İsviçre yolculuğuna çıkaracak. Mini İsviçre festival ziyaretçileri, İsviçre markalarını daha yakından tanırken, ünlü Raclette Peyniri gibi İsviçre spesiyalitelerinin tadını çıkarabilecekler.

Mavi Bir Dünyada, Yeşil Bir Ekonomi” sloganı ile düzenlenen XVI. “İsviçre Türkiye Ekonomik Forum”’u, 23 Eylül 2022’de Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleşecek.

Ayrıca İsviçre folklorik müziğinin yer aldığı bir eğlence programı ve “İnek Boyama”, “Çikolata Atölyesi” “İnek Sağma”, “Çarkıfelek” ve resim yarışmaları gibi çocuk ve yetişkinleri eğlendirecek etkinlikler bulunacak. Radyo Power FM, üç festival günü boyunca canlı yayın yapacak.

İsviçre Günleri İstanbul 2022 kapsamında, İsviçre Yüksek Saatçilik Teknik Servis Hizmetlerinde, Uluslararası Yetkili ünvanı bulunan Tektaş Saatçilik ve Mücevher Grubu’nun düzenleyeceği “İsviçre Saatlerinin Bakım Yolculuğu” atölyesi, saat tutkunlarının heyecanla beklediği programlar arasında yer alıyor.

İsviçre Günleri Istanbul 2022'de iki konser gerçekleşecek. İlk olarak İsviçre Caz Grubu “Bconnected” Cuma gecesi tüm Caz ve Blues severleri bekliyor. 24 Eylül Cumartesi akşamı, Kariyer Saatleri ve genç İsviçrelileri karşılama etkinliğinden sonra 2020'de İsviçre Müzik Ödülleri'ne aday gösterilen ve İsviçre'nin en umut verici seslerinden biri olarak kabul edilen İsviçreli R&B şarkıcısı Naomi Lareine sahne alacak.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Çocuk Oyunları Dans Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT