Türk Sineması'nın 100. Yılında 100 Kısa Filme Destek

Türk Sineması'nın 100. Yılında 100 Kısa Filme Destek

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği sinemamızın 100.yılında kısa filmcilere film üretimlerini kolaylaştırmak adına destek oluyor.

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağustos 4, 2014

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği’ nin, Türk Sineması’ nın 100.yılına özel olarak, 100 kısa filmciye projelerini gerçekleştirmelerine katkı sağlamak amacıyla her film için sağlayacağı 5000 TL yapım destek fonuna son başvuru tarihi 15 Ağustos!

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği başta sinema olmak üzere, ülkemizde ve dünyada kültür-sanat alanını etkileme, şekillendirme ve güçlendirme çalışmalarında etkili bir şekilde yol alırken sinemamızın 100.yılında kısa filmcilere film üretimlerini kolaylaştırmak adına destek oluyor.

Türkiye'de ve Dünya'da etik, estetik ve teknik bütünlüğe sahip sinema filmlerinin gelişmesine katkı sağlanması, genç yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmler üretmesine maddi ve manevi destekler oluşturulması, ülke sinemamızın bir kimliğe kavuşması adına, kurmaca, belgesel ve animasyon türündeki filmlere TRT ve İstanbul Medya Akademisi’nin de katkılarıyla her bir projeye 5.000TL olmak üzere 100 kısa filme toplamda 500.000TL destek imkanı sağlıyor.

Yoğun talep gören ve son başvuru tarihi 15 Ağustos olan, UBSD Yapım Destek Fonu ilk dönem kazananları, çekecekleri filmlerle 14-28 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2.Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'nin hem Kısa Film Akademisi bölümünde 15.000TL değerindeki ödül için hem de festivalin Büyük ödülü olan 50.000TL değerindeki Ahmet Uluçay ödülü için yarışabilecek.

İstanbul Medya Akademisi, yazılı ve görsel medyanın ihtiyaçları doğrultusunda hem teknik hem de içerik alanlarında eğitimler düzenleyerek, bu alanları tanıtan ve de sunduğu geniş uygulama alanlarıyla mesleki tecrübe edinme konusunda önemli fırsatlar tanıyan bir eğitim kurumu olarak, destek almaya hak kazanan projelerin sahiplerine akademinin sinema bölümü kapılarını sonuna kadar açarak geleceğin sinemacılarını destekleyecektir.

Değerlendirme jürisi yapımcılar, yönetmenler, senaristler ve sinema yazarlarından oluşacaktır. Her proje sahibine projesinin değerlendirme raporu gönderilecektir. Yüksek nitelikte 100 kısa film projesine ulaşana kadar yarışma dönemler halinde devam edecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT