Bensu Kaya, Business Center’da

Tarihler: 19 Nisan 2014 Cumartesi ~ 19 Nisan 2014 Cumartesi

Yer: Business Center

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 19, 2014 ~ Nis 19, 2014

Gelin biraz işin dışına çıkalım; kadınlardan, kedilerden, inceliklerden konuşalım…

Gazeteci - Yazar Bensu Kaya, 19 Nisan Cumartesi, saat 15.O0’te, Kadıköy’deki Business Center’da, söyleşi ve imza etkinliğinde edebiyatseverlerle araya geliyor.

Söyleşi, Kaya’nın kısa sürede büyük ilgi görerek ikinci baskıya ulaşan “Toza Yazılan” isimli öykü kitabından hareketle şekillenecek. Gitarist İlhan Nalbant müziğiyle etkinliğe renk katacak. Bensu Kaya da vokalde Nalbant’a eşlik edecek.

Etkinlik ücretsiz olarak düzenleniyor.

Bensu Kaya’nın söyleşileri, çeşitli edebiyat mekanları ve okullarda devam edecek.

Business Center : Cemil Topuzlu Caddesi İş Bankası Blokları F Blok Kat: 1 Da: 2 Fenerbahçe – Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216.706 16 30
www.businesscenterturkey.com

“Toza Yazılan” üzerine…
Koyu Kitap Yayınları arasından çıkan “Toza Yazılan”, sıradan görünen insanların arasında gezinen; çoğu kez hayatının rolünü başkalarına kaptırmış, rolüne iyi hazırlanamamış ya da rol çalmayı başaramamış karakterlerin ekseninde nefes alan öykülerden oluşuyor. “Sanki” ve “Sanma ki” başlıkları altında toplanan öykülerde zaman zaman gerçek ve düş birbirine karışıp alışıyor. Hayat ne kadar izin verirse öyküler de o kadar genişleyip daralıyor. Küçük şiirlerle bütünleşen öykülerdeki final duygusu ise genellikle noktayla değil üç noktayla ifade edilebiliyor.

Kitap, görme engelliler için yazarı tarafından seslendirildi. Ayrıca satıştan elde edilecek gelirle Braille (kabartma yazı) baskısı da hazırlatılacak.

Selim İleri ve Jale Sancak’ın arka kapak yazılarıyla sunulan kitabın kapak resmi, Müjgan Özkaya Yılmaz’ın imzasını taşıyor.

Bensu Kaya kimdir?
Dokuz yaşında “kurduğu” yayınevinde, dörde katlayıp kestiği bir dosya kâğıdının ortasını yorgan iğnesiyle dikerek hazırladığı kitaplar yazıp yayımladı. O zamanki konularını da; kız çocukları, kediler, her an rastlandığı için hayatı hiç merak edilmeyen insanlar gibi bugünküne benzer alanlardan seçti. “Okuma - yazma” öğrenmeyi her zaman çok sevdi. Her zaman “okur-yazar” olmak istedi. İ.Ü. İletişim Fakültesi’ni bitirdi. Uzun yıllardır basın kuruluşlarında görev alageldiği için yazıları çalıştığı her yayının her sayısında yer alıyor. Halen Turkuvaz Dergi Grubu’nda çalışıyor. Öyküleri; No Edebiyat, Öykü Teknesi dergilerinde ve çeşitli internet sitelerinde yayımlandı. “Otobüs” adlı öyküsü, Beşinci Gila Kohen Öykü Ödülleri kapsamında hazırlanan “Öykülerden Yansımalar” kitabına girmeye hak kazandı. Edebiyata layık olabilme kaygısı taşıyor. Çocukken yazdıklarını sayarsak bu ilk kitabı değil.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT