Bülent Ortaçgil ve Mahmut Çınar, Okurlarıyla Buluşuyor

Bülent Ortaçgil ve Mahmut Çınar, Okurlarıyla Buluşuyor

Tarihler: 21 Haziran 2018 Perşembe ~ 27 Haziran 2018 Çarşamba 22:00

Yer: Mecra

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 21, 2018 ~ Haz 27, 2018

Mahmut Çınar’ın usta müzisyen Bülent Ortaçgil’in hayatı ve müziğine dair hazırladığı Bu Su Hiç Durmaz kitabı üzerine yapılacak olan söyleşi ve imza günü, 27 Haziran Çarşamba [mecra]’da gerçekleşecek.

Geçmişte akademisyenlik de yapan söz yazarı, besteci ve yorumcu Mahmut Çınar’ın, 1974’te ‘Benimle Oynar Mısın?’ albümünü kaydederek hayatımıza giren Bülent Ortaçgil ile yaşamı ve müziği üzerine yaptığı nehir söyleşi İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlandı.

Mahmut Çınar ve Bülent Ortaçgil, hem kitabı konuşmak hem de imzalamak için 27 Haziran Çarşamba günü saat 20.00’de İstanbul Kadıköy’de bulunan [mecra]’da olacak. Misafir Odası adı altında gerçekleşecek olan etkinlikte gazeteciler Burak Abatay ve Ece Ulusum da sunuculuk yapacak.

Mahmut Çınar kitabında okuru, Bülent Ortaçgil’in çocukluğundan aile ilişkilerine, gündelik hayatından müzik çalışmalarına, içinde yaşadığı dönemin ve bugünün sosyal siyasal koşullarından gelecek tasavvuruna kadar bir nehrin akışını andıran hayat hikâyesiyle buluşturuyor. Ortaçgil’in hikâyesine Mahmut Çınar’ın yanı sıra Sezen Aksu, Jehan Barbur, Banu Güven, Haydar Ergülen, Orhan Kahyaoğlu ve Yekta Kopan’ın yazıları eşlik ediyor.

Çınar, Bu Su Hiç Durmaz'ı şu sözlerle sunuyor:

“Ortaçgil müziğiyle tanıştığım andan itibaren bu müzik bir biçimde hayatımın gidişatıyla eşzamanlı ve paralel bir izlekte yürüyordu. Onun müziğinin yalnız sözlerden ve melodiden oluşmuş şarkılardan ibaret olmadığını; bir duruş, bir anlayış, bir hayata bakış içerdiğini ve dinleyicisi için de bu birlikte getirdiği her şeyin bir konumlanma yarattığını düşünüyorum. Böyle bakınca oturup yalnızca çok önemli bir müzik adamının kariyer yolculuğundan kronolojik olarak söz etmenin yetmeyeceğini anlıyordum. Ancak geri kalan her şeyi konuşabilecek zamanımız da yoktu şüphesiz. İşte okuyacağınız söyleşide, sonradan biraz kısaltmış, daha doğrusu daha rafine yorumlara ve sorulara çevirmeye çalışmış olduğum araya girişlerim, o geriye kalanların bende yarattığı duygunun yansıması. Böylece hem bu yaşam öyküsünü dinleyip aktarmaktan olmayacak hem de bir hayranı olarak kendi gözümden bu öyküyü biraz sağa sola çekebilecek, belki küçük çoklu anlatı parçaları yaratabilecektim.”

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT