Dünya Sigarasız Günü

Dünya Sigarasız Günü

Tarihler: 31 Mayıs 2018 Perşembe ~ 31 Mayıs 2018 Perşembe

Yer: Dünya Sağlık Örgütü Kurumu

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 31, 2018 ~ May 31, 2018

Yıllardır binlerce insanı sigaradan kurtaran, Allen Carr Türkiye’nin kurucusu ve Allen Carr terapisti Emre Üstünuçar, 31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü’nde çağrıda bulunuyor: “Sigaradan kurtulmayı daha fazla ertelemeyelim. Şimdi tam bırakma zamanı!”

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından Sigarasız Bir Dünya Günü olarak ilan edilen 31 Mayıs, Türkiye’de ise yıllardır Dünya Sigarasız Günü olarak kabul görüyor. Allen Carr Türkiye, Dünya Sigarasız Günü’nde sigarayı bırakma motivasyonu yaratacak pek çok farkındalık etkinliklerine imza atıyor.

Terapist ve eğitmen Emre Üstünuçar, içicilerin sigara bırakma korkusu yaşadıklarını “Her sigara içicisi ‘bir gün’ sigaradan kurtulmak ister, ancak o gün genelde ‘bugün değil’dir!” ifadesiyle dile getiriyor. “Sigarayı, çok yakın bir zamanda bırakacak olmak içicileri korkutur. O bırakacağı günleri hep erteler ve ertelemek için de hep hali hazırda bir ‘bahane torbası’ vardır. Bu tarz özel günler ise bu korkuları şiddetle artırır. İçici, bırakamama korkusu ya da onsuz hayat nasıl geçecek korkusuyla iyice yüzleşir.” şeklinde konuşan Üstünuçar, güzel bir başlangıç için “21.yüzyıl insanı olarak sigaradan kurtulmayı daha fazla ertelemeyelim. Şimdi tam bırakma zamanı, ne dersiniz?” diyerek içicileri, sigarayı bırakmaya davet ediyor.

31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü gibi özel bir günde amacının insanları korkutmak olmadığını dile getiren Emre Üstünuçar, sigara içmenin anlamsızlığını zaten çok iyi bilen içicilere, daha fazla anlayışla yaklaşılması gerektiğini savunuyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT