Dünyaca Ünlü Tasarım Ustaları Özyeğin’de Buluşuyor

Dünyaca Ünlü Tasarım Ustaları Özyeğin’de Buluşuyor

Tarihler: 11 Mayıs 2016 Çarşamba ~ 14 Mayıs 2016 Cumartesi

Yer: Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 11, 2016 ~ May 14, 2016

5 KITADAN 120 KATILIMCI ÖZYEĞİN’DE BULUŞUYOR

Dünyaca Ünlü Tasarım Ustaları Özyeğin’de Buluşuyor

Özyeğin Üniversitesi’nin merkezi Atlanta’da bulunan Design Communication Association (DCA) ile birlikte düzenlediği Uluslararası Tasarım Konferansı, beş kıtadan ve onlarca farklı ülkeden 120 katılımcıyı İstanbul’da buluşturacak. Çekmeköy Kampüsü’nde 11-14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Inclusiveness in Design (Tasarımda Kapsayıcılık) temalı uluslararası konferans, tasarımın dünyadaki usta isimlerini İstanbul’da bir araya getirirken, önemli konukların yapacağı birbirinden farklı sunumların yanı sıra çalıştay ve atölye çalışmalarına sahne olacak.

Özyeğin Üniversitesi, uluslararası bir konferansa daha ev sahipliği yapıyor. Merkezi Amerika Atlanta’da bulunan Design Communication Association (DCA) ile Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi işbirliğiyle düzenlenen DCA-E Design Communication Association European Conference, tasarımın dünyadaki usta isimlerini İstanbul’da buluşturuyor. Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’nde 11-14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek konferans, beş kıtadan değişik ülkelerden toplam 120 katılımcıyı buluşturacak. Inclusiveness in Design (Tasarımda Kapsayıcılık) temalı uluslararası konferans, önemli konukların yapacağı sunumların yanı sıra birbirinden farklı sunum, çalıştay ve atölye çalışmalarına sahne olacak.

“Design Communication Association European Conference 2016” başlıklı bilimsel toplantı; bildiri sunumları ile birlikte Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk’ün ve konferans eş başkanlarının konuşmaları ile açılacak. Konferansın ana konuşmacıları olan Mimar Öğretim Üyesi Prof. Francis K. Ching ve Mimar Öğretim Üyesi Ken Yeang, sunuşlarını 11 ve 12 Mayıs günlerinde yapacak.

Uluslararası bir konferansa ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Esra Gençtürk; “Öncelikle kampüsümüzde böyle uluslararası bir buluşmaya ev sahipliği yapıyor olmaktan heyecan ve memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim. Dünyanın dört bir yanından mimar ve tasarımcılarla, akademisyen ve öğrencileri buluşturan bu konferansın topluma yararlı yeni fikirler ve yaklaşımlar için yaratıcı ve verimli bir ortam sunacağına ve tüm katılımcılar için benzersiz bir deneyim olacağına hiç şüphem yok. Konferans; mimarlık, içmimarlık, peyzaj mimarlığı, medya sanatları gibi disiplinlerin katılımına açık olarak düzenleniyor. Özyeğin Üniversitesi olarak 360 derece öğrenci gelişimi yaklaşımı doğrultusunda eğitim veriyoruz. Her öğrencimizi çok boyutlu bir birey olarak ele alarak, akademik, profesyonel, sosyal, kültürel ve sportif ilgi ve hedeflerine yönelik farklı etkinlikler sunuyoruz. Tasarımla ilgili düzenlediğimiz bu bilimsel toplantı da öğrencilerimizin ufkunu açacak, tasarımın dünya çapındaki önemli isimlerini yakından tanıma fırsatı sağlayacak” diye konuştu.

Eş başkanlığını M. Saleh Uddin ve Özyeğin Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Murat Şahin'in üstlendiği Design Communication Association European Conference’ta; Mimar Öğretim Üyesi Prof. F. Ching ile serbest el çizim, mekan dizimi, parametrik tasarım araçları ile yaratıcı kodlama, transcorporeal, ekolojik tasarım simülasyonu, mimari animasyonda hareketli çevreler, mevcut çevrelerin sinematik manipülasyonu başlıklı 7 adet çalıştay yer alacak. Ayrıca mimarlar Melike Altınışık, Selçuk Avcı ve Kerem Yazgan’ın konuşmacı olacakları, moderatörlüğünü Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi Prof. Dr. Süha Özkan’ın yapacağı Türk Mimarlar Forumu da gerçekleştirilecek.

70 adet sözlü bildirinin sunulacağı bildiri oturumlarının başlıkları şunlar olacak:

• İletişim ve tasarım eğitimi: Stüdyolar
• Tasarım yorumları
• Görselleştirme, analiz ve yorumlama
• Mekânsal araştırmalar
• Parametrik modelleme ve dijital keşifler
• Ortak çalışmalar ve dijital keşifler
• Dijital düşünce ve iletişim
• Dijital araçlar
• Çevresel tasarım
• Kültür ve tasarım
• İncelemeler ve iletişim
• Medya yakınsamaları: manuel, dokunmatik, dijital
• Kamusal sanat ve tasarım

http://www.dcaeuropeanconference2016.org/

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT