Üretim Yoluyla Düşünmek: Akıllı Yumuşak Sistemler

Üretim Yoluyla Düşünmek: Akıllı Yumuşak Sistemler

Tarihler: 25 Şubat 2021 Perşembe ~ 25 Şubat 2021 Perşembe 13:00

Yer: Online Etkinlikler

Adres: Çeşitli Mekanlar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 25, 2021 ~ Şub 25, 2021

Canlı video konferans etkinliği

Konuşma dili İngilizcedir ve simultane çeviri yapılacaktır.

Söyleşi bağlantısı, etkinlik günü bu sayfada yayınlanacaktır​.

Panel kaydını ilerleyen günlerde İstanbul Modern'in YouTube kanalında Türkçe ya da İngilizce olarak izleyebilirsiniz.

İstanbul Modern ve Kraliyet Sanat Koleji - Royal College of Art (RCA), tekstil ile teknoloji kesişiminde çalışan tasarımcı ve araştırmacıları “Üretim Yoluyla Düşünmek: Akıllı Yumuşak Sistemler” etkinliğine davet ediyor.

RCA bünyesindeki Tekstil – Akıllı Yumuşak Sistemler Araştırma Grubu, yumuşak malzemelere dair gelişmelere ve bu malzemelerin dijital yapılarla yaratıcı birlikteliklerine odaklanıyor. Bu doğrultuda gelişen ekosistemde, yaşamımızda materyalin yeri sorgulanıyor ve malzemeye dair sağlam bir bilgi birikimi ile üretim tekniklerindeki yeniliklerden hareketle, dijital ve fiziksel sınırların ötesine geçen, alternatif düşünme ve üretme biçimlerinin yolu açılıyor.

Tekstile odaklanan “Üretim Yoluyla Düşünmek” dizisi kapsamında gerçekleştirilen ve konuşmacıların, yaratıcı çalışmalarında öne çıkan yumuşak sistemlere dair düşüncelerini paylaşarak “Üretim Yoluyla Düşünmek”in kendi düşünce süreçlerini nasıl etkilediğinden bahsedecekleri çevrimiçi etkinlik, katılımcılara üretici ve tasarımcıların yaratım süreçlerini ve malzeme dünyasını keşfetme imkânı sunacak.

Etkinlik Moderatörü:
Dr. Berdan Kalav, İstanbul Teknik Üniversitesi, Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi, Öğretim Görevlisi

Konuşmacılar:
Anne Toomey, Tekstil Programı Başkanı, Royal College of Art
Dr. Lynn Tandler, Dokuma ve İplik Uzmanı Öğretim Üyesi, Royal College of Art
Dr. Amy Winters, Malzeme-teknoloji atölyesi Rainbow Winters’ın kurucusu, Eindhoven University of Technology’de Doktora Sonrası Araştırmacı

Art and Humanities Research Council ve Newton Fund’ın desteğiyle kısa süre önce başlamış olan “Tekstilde Zanaat ve Teknoloji” projesi, yerel sanatçı ve tasarımcılar ile birlikte, gelişmekte olan akıllı yumuşak sistemleri ve yeni malzeme alanlarını keşfe çıkmayı amaçlıyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT