"İstanbul'un Ezgileri"

"İstanbul'un Ezgileri"

Tarihler: 03 Haziran 2018 Pazar ~ 03 Haziran 2018 Pazar 03 Haziran 2018 18:00

Yer: Kapalıçarşı, Kalpakçılar Caddesi

Ücret: 1. Kategori - 225.00 TL 2. Kategori - 139.00 TL Öğrenci - 50.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 3, 2018 ~ Haz 3, 2018
Her biri dünyanın başka bir köşesinden gelen usta müzisyenler, yolları İstanbul'da kesişmiş, birbiriyle etkileşmiş ve serpilip gelişmiş kültürlerin müzik mirasını kutlamak üzere 555 yıllık Kapalıçarşı'da buluşuyor.

Hakan Güngör kanun & şef

Kudsi Erguner ney
Çağ Erçağ viyolonsel
Yurdal Tokcan ud
Ferran Savall vokal

İstanbul’un Ezgileri Orkestrası
Turay Dinleyen keman 
Can Olgun keman 
Caner Üstündağ kontrbas 
Semih Erdoğan piyano 
Nhesko Neshev akordeon 
Ömür Küçükler klarnet 
Moslem Rahal ney
Türker Dinletir ney
Haig Sarıkouyoumdjian duduk 
Enver Mete Aslan ud 
Nadyalko Nedyalkov kaval 
Eylül Biçer gitar 
Selman Erguner perdesiz gitar 
Mehmet Akatay perküsyon 
Memduh Akatay perküsyon 

Konser Programı
Türk, Yunan, Makedon, Ermeni, Süryani, Sefarad, İbrani, Afgan geleneksel müziklerinden seçmeler, solo taksimler ile Erguner, Tokcan ve Erçağ’ın besteleri

Arasız 80’ sürer. 

17.00-17.30 Konsere Doğru (Kalpakçılar Caddesi)

İncilâ Bertuğ’un “Tarihi ve kültürel altyapıların eşliğinde İstanbul ve musikisi” başlıklı konuşması (Türkçe)

Üç imparatorluğun başkenti olmuş, kadim kültürlere ev sahipliği yapmış, nice inanç sistemleri barındırmış dev bir çatı İstanbul. Yüzyıllardır Uzakdoğu ve Asya ile Avrupa arasındaki kültürel ve ticari alışverişin de kilit merkezlerinden biri olan şehrin fethinden sonra ilk kurulan yapılarından Kapalıçarşı ise bu çok yönlü ve etkin alışverişin dengelenip kontrol edildiği büyük bir mekanizma. Her biri dünyanın başka bir köşesinden gelen usta müzisyenler işte tam da bu yüzden, yolları bu şehirde kesişmiş, birbirleriyle etkileşmiş ve serpilip gelişmiş kültürlerin müzik mirasını kutlamak üzere 555 yıllık Kapalıçarşı’da buluşuyor.

İstanbul’un dev çatısı altında tınlayan ses dünyası tüm zenginliğiyle bize köklerimizin yayıldığı derinliklerde geniş bir aile olduğumuzu hatırlatıyor. Uluslararası üne sahip kanun virtüözümüz Hakan Güngör’ün festivale özel oluşturduğu bu projede yer alan sanatçılardan UNESCO’nun barış elçisi seçtiği ney üstadımız Kudsi Erguner ve oğlu Selman Erguner, büyük viola da gamba ustası Jordi Savall’ın oğlu melek sesli Ferran Savall, amca Memduh Akatay ve yeğeni Mehmet Akatay bu geniş ailenin birbirlerine kan bağı ile bağlı üyeleri. Projede yer alan, her biri yakın ve uzak geçmişte birlikte konserler vermiş, albüm çıkarmış diğer İstanbullu ve İstanbul- sever ustalar ise köklerimizde bizi bir yapan bir deneyimi paylaşmak üzere aynı sahnede buluşuyorlar. Ud sazının geleneksel icrasını günümüz tınılarıyla birleştirerek kendi özgün tekniğini geliştiren Yurdal Tokcan ve 2014 Donizetti Müzik Ödüllerinde Yılın Yaylı Çalgılar Yorumcusu seçilen Çağ Erçağ’ın solistliklerinin yanı sıra besteleriyle de zenginleştireceği programda İbranice ninniler, Süryanice ilahiler, Sefarad şarkıları, Makedon, Yunan ve Ermeni türküleri ile Türk Sanat Müziği’nin en güzel örnekleri seslendirilecek.

- Öğrenci biletleri sadece IKSV gişelerinde satılmaktadır.- Öğrenci izleyicilerimizin kontrol için geçerli kimlik ya da belgelerini yanlarında bulundurmalarını rica ederiz. - Her ayrı gösterim için Siyah, Beyaz ve Kırmızı Lale üyeleri iki (2), Sarı Lale üyelerimiz bir (1) adet bilet için indirim alabilirler.- İzleyicilerimizin konserlere vaktinde yetişmek üzere titizlik göstermelerini önemle rica ederiz. Geç kalan izleyicilerimizin girişleri ara ve/veya alkış arasında sağlanacaktır Ara olmayan konserlerde geç gelen izleyiciler salona alınmayacaktır. Bilet iadesi yapılmayacaktır.- Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. - Programda değişiklik yapılmadığı sürece bilet iadesi yapılmaz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT