3 Hisar

Tarihler: 03 Kasım 2018 Cumartesi ~ 03 Kasım 2018 Cumartesi 03 Kasım 2018 20:30

Yer: Mall of İstanbul MOİ Sahne

Ücret: - Tam 56.50 TL Öğrenci 46.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Mall of İstanbul AVM, Kat: 4 Başakşehir İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 3, 2018 ~ Kas 3, 2018
3 Hisar, 3 Kasım'da Mall of İstanbul MOİ Sahne'de!

Müzikte yeni bir nefes, duygularda farklı bir renk, kulaklarda muhteşem bir ahenk...

3Hisar müzik gurubunun "Hemhâl" Albümü

Kınay Production etiketi ile tüm dijital platformlar ve müzik marketlerde yerini aldı. Müzik dünyamızın üç dev ismi, gitarda Erdinç Şenyaylar, Tanbur ve eşsiz sesiyle Hakan Dedeler, vurmalı sazlarda Engin Gürkey yayınladıkları albümde gönüllerimizi "Hemhâl" ediyor. Bizleri daha bir âşık, daha bir sevgili, tutkulu birer dost ve daha bir arkadaş yapıyor. Onlar çalıyor biz dinliyoruz, onlar söylüyor biz susuyoruz. Aslında konuşuyoruz, çok şeyler söylüyoruz, anılarımızı aşklarımızı anlatıyoruz Suskun ağızlarla...

Gözlerimizle ve yüreğimizle çok da iyi anlaşıyoruz... Hepimiz..

3Hisar müzik gurubu Geleneksel Türk müziği motiflerini Klasik Batı müziği formlarıyla birleştirerek özgün bir sound'a imza atıyor. "3 Hisar" ismiyle de İstanbul`u anımsatan gitar, tanbur, vurmalı triosu. "Hemhâl" isimli albümün açılış parçasında bir ayağını sağlam bir duyguyla "İstanbul" üzerine basan trio diğer ayağını kimi zaman Erdinç Şenyaylar gibi bir gitar ustasının sağlam Flamenko esintilerine teslim ederken, kimi zaman klasik Türk müziği esintilerini ege, Akdeniz sularında serinletiyor. "İstanbul" ile binlerce yıllık imparatorlukların bakiyesi ölümsüz şehrin siluetini "İki kıta arasında Kız Kulesi`nde / Yeni bir gün doğuyor martı sesiyle" cümlesiyle resmederken hemen sonraki "Çelişki’de Şenyaylar`ın Flamenko/fado tınısı dinleyeni birkaç coğrafyanın üzerinde gezdiriyor.

Erdinç Şenyaylar`ın gitarıyla modern tınıları, Hakan Dedeler `in ses ve tanburuyla yaşadığımız toprakların has duygularını, Engin Gürkey`in ise perküsyonuyla Ortadoğu penceresini dinleyene açan müziğiyle "3 Hisar" tıpkı albüm ismi gibi birleşerek aynı kapta yoğrulduğumuz, bir olduğumuz, "Hemhâl" olduğumuz duyguları yaşatıyor. Kınay Production firmasından çıkan "Hemhâl" Hakan Dedeler ‘in sesinden dört sözlü, altı enstrümantal, kimi yeni beste kimi eski türkülerden oluşan bir müziğe sahip. Üç usta sanatçının yanı sıra Özcan Şenyaylar, Enver Muhamedi, Furkan Bilgi ve Özcan Gül gibi isimler de enstrümanlarıyla albüme katkı sağlıyor. 

- Öğrenci biletlerinde öğrenci kimliğin ibrazı gerekmektedir.- 6 yaş ve üzeri bilete tabidir.6 Yaş altı etkinliğe katılamaz.- Etkinlik belirtilen saatte başlayacaktır.- Orgaznizatör firma bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.- Organizatör firma katılım şeklini uygun görmediği kişi veya kişileri bilet ücretini iade ederek içeri almama hakkına sahiptir.- Etkinlik mekanına kamera ve fotoğraf makinası sokmak yasaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT