3 Hisar

Tarihler: 23 Ekim 2018 Salı ~ 23 Ekim 2018 Salı 23 Ekim 2018 22:30

Yer: Moda Kayıkhane

Ücret: - 45.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Moda Caddesi No:192 MODA Kadıköy İstanbul

Telefon: (0216) 336 44 46

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 23, 2018 ~ Eki 23, 2018
3 Hisar grubu, Moda Kayıkhane sahnesinde sizlerle...

Müzikte yeni bir nefes, duygularda farklı bir renk, kulaklarda muhteşem bir ahenk 3 Hisar müzik grubunun "Hemhâl" albümü Kınay Production etiketi ile tüm dijital platformlar ve müzik marketlerde yerini aldı.

Müzik dünyamızın üç dev ismi, gitarda Erdinç Şenyaylar, Tanbur ve eşsiz sesiyle Hakan Dedeler, vurmalı sazlarda Engin Gürkey yayınladıkları albümde gönüllerimizi "Hemhâl" ediyor. Bizleri daha bir âşık, daha bir sevgili, tutkulu birer dost ve daha bir arkadaş yapıyor.Onlar çalıyor biz dinliyoruz, onlar söylüyor biz susuyoruz. Aslında konuşuyoruz, çok şeyler söylüyoruz, anılarımızı aşklarımızı anlatıyoruz suskun ağızlarla... Gözlerimizle ve yüreğimizle çok da iyi anlaşıyoruz... Hepimiz...

3Hisar müzik gurubu Geleneksel Türk müziği motiflerini Klasik Batı müziği formlarıyla birleştirerek özgün bir sound'a imza atıyor."3 Hisar" ismiyle de İstanbul`u anımsatan gitar, tanbur, vurmalı triosu. "Hemhâl" isimli albümün açılış parçasında bir ayağını sağlam bir duyguyla "İstanbul" üzerine basan trio diğer ayağını kimi zaman Erdinç Şenyaylar gibi bir gitar ustasının sağlam Flamenko esintilerine teslim ederken, kimi zaman klasik Türk müziği esintilerini ege, Akdeniz sularında serinletiyor.

"İstanbul" ile binlerce yıllık imparatorlukların bakiyesi ölümsüz şehrin siluetini "İki kıta arasında Kız Kulesi`nde / Yeni bir gün doğuyor martı sesiyle" cümlesiyle resmederken hemen sonraki "Çelişki’de Şenyaylar`ın Flamenko/fado tınısı dinleyeni birkaç coğrafyanın üzerinde gezdiriyor..Erdinç Şenyaylar`ın gitarıyla modern tınıları, Hakan Dedeler `in ses ve tanburuyla yaşadığımız toprakların has duygularını, Engin Gürkey`in ise perküsyonuyla Ortadoğu penceresini dinleyene açan müziğiyle "3 Hisar" tıpkı albüm ismi gibi birleşerek aynı kapta yoğrulduğumuz, bir olduğumuz, "Hemhâl" olduğumuz duyguları yaşatıyor.

Kınay Production firmasından çıkan "Hemhâl" Hakan Dedeler ‘in sesinden dört sözlü, altı enstrümantal, kimi yeni beste kimi eski türkülerden oluşan bir müziğe sahip. Üç usta sanatçının yanı sıra Özcan Şenyaylar, Enver Muhamedi, Furkan Bilgi ve Özcan Gül gibi isimler de enstrümanlarıyla albüme katkı sağlıyor.

- Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.- Etkinlik düzeni ayaktadır.- Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.- Organizasyon şirketi, bilet fiyatlarını değiştirme hakkını saklı tutar.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT