Akbank 18. Caz Festivali: Erdem Helvacıoğlu & Elliott Sharp

Tarihler: 14 Ekim 2008 Salı ~ 14 Ekim 2008 Salı - Saat: 20:00

Yer: Babylon

Ücret: Masa: 30 YTL Tam: 20 YTL, Öğrenci: 12 YTL

Nereden Alınır: www.biletix.com, Biletix Satış Noktaları, Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Akbank Sanat Merkezi ve Mekan Gişeleri

Adres: Şeyhbender Sok. No:Ş3 Tünel Asmalımescit Beyoğlu Adalar İstanbul

Telefon: 0212 252 35 00 – 01 - Akbank Sanat (http://www.akbanksanat.com)

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 14, 2008 ~ Eki 14, 2008
Akbank 18. Caz Festivali: Erdem Helvacıoğlu & Elliott Sharp
Babylon
14 Ekim 2008, Salı 20:00

Elliott Sharp: Gitar, Soprano Saksafon ve Elektronikler
Erdem Helvacıoğlu: Elektro Gitar, Elektronikler
New York’ta yerleşik ve 30 yılı aşkın bir süredir deneysel müzik yapan besteci ve prodüktör Elliott Sharp ve Türkiye’de, döneminin en çok bilinen yeni müzik bestecilerinden Erdem Helvacıoğlu aynı sahnede ilk kez yer alıyor.

Şimdiye kadar 200ü aşkın album yayımlayan Elliott Sharp, halen Carbon & Orchestra Carbon, Tectonics ve Terraplane projelerini yürütüyor, film, video dans ve müzik tiyatroları için besteler yapmayı sürdürüyor. Ensemble Modern, Qawwali, Radio-Symphony of Frankfurt, pop şarkıcısı Debbie Harry, bilgisayar sanatçısı Perry Hoberman, blues efsanesi Humbert Sumlin, Pops Staples ve cazın ustaları Jack deJohnnette, Sony Sharrock gibi isimlerle de ortak çalışmalarda bulunmuş olan Elliott Sharp, müzikte teori uygulayan öncülerden biri.

Ambient, çağdaş klasik, caz ve elektroakustik öğeler barındıran özgün müziği, dünyanın hemen her yerinde seslendirilen Erdem Helvacıoğlu, aynı zamanda film, video, çağdaş dans ve performans sanatlarına da müzikler yapıyor. 2007’de türünde en iyi 20 albüm arasına seçilen solo albümü “Altered Realities “den sonra sanatçı yakında Elliott Sharp, Jacob Young, Bill Walker, Craig Green ve Ros Bandt ile yaptığı duo albümlerini de yayımlıyor.
Elliott Sharp ve Erdem Helvacıoğlu’nun performansı gizemli patikalarda yürüyüşe çıkmayı sevenlere, istedikleri deneyimi yaşatacak.

Şehrin caz hali...
Mississippi nehrinin, yumuşak bir kavisle hilal şeklini aldığı şehirde doğdu caz... Doğduğu şehrin sokaklarında ne varsa caz oldu. Öfke, hüzün, umut, aşk ne varsa, caz müziğinde kendini buldu... Başka ülkelerde, başka başka şehirlere yaptığı yolculuklarda yeni özellikler kazansa da özü değişmedi cazın. Büyüdü, gelişti, zenginleşti ama hiç kopmadı şehirden... Aslını korudu, daima bulunduğu şehrin sokaklarında dolaşan hisleri dile getiren en güçlü ses oldu.

Her şehir, ilham olur caza... Ama söz konusu şehir İstanbul olunca daha yoğun bir etkileşimden söz etmek gerekir. İstanbul... Cazın doğduğu şehirden kilometrelerce uzakta, yine içinden su geçen bir şehir... Suyla romantikleşen, suyla sakinleşen, hırçınlaşan, sertleşen, dalga dalga büyüyen bu şehir başka türlü etkiler cazı... Tanıdık gelir, doğduğu toprakları, içindeki büyük aşkı hatırlatır. Ne iyi ki, karşılıksız değildir bu aşk. Şehrin cazı etkilemesi gibi, caz da etkiler bu şehri. Yeni bir şey söyler, aynı duyguların farklı ifadeleriyle tanıştırır, kendi kendine bırakır, kalabalıklara karıştırır. Cazla dolarsanız, ne olursa olsun artık bir şeyleri farklı görmeniz doğaldır. Pek çok şey önceden gördüğünüz, hissettiğiniz gibi değildir artık. Caz gelir, İstanbul değişir...

Akbank 18. Uluslararası Caz Festivali, işte bu büyük değişimin öncüsü olma hedefiyle, her yıl olduğu gibi bu yıl da, caz müziğinin ustalarını ve yeni sanatçıları şehrin büyülü mekanlarında cazseverlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyor. Değişimin bir parçası olmanız dileğiyle, caz dolu günler...

Bilet Satış Noktaları:
Biletix 0216 556 98 00
Cemal Reşit Rey Konser Salonu 0212 248 08 63
Babylon Gişesi 0212 292 73 67
Akbank Sanat 0212 252 35 00
İnternet, Telefon ve satış noktalarından yapılan bilet satışlarında bilet ücretine Biletix hizmet bedeli eklenecektir.
Ana gişeden yapılan satışlardan hizmet bedeli alınmayacaktır.

Akbank 18. Caz Festivali: Erdem Helvacıoğlu & Elliott Sharp

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT