Akbank 18. Caz Festivali: Şenol Küçükyıldırım WAYS

Tarihler: 13 Ekim 2008 Pazartesi ~ 13 Ekim 2008 Pazartesi - Saat: 20:45

Yer: Talimhane Tiyatrosu

Ücret: Tam: 25 YTL, Öğrenci: 15 YTL

Nereden Alınır: www.biletix.com, Biletix Satış Noktaları, Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Akbank Sanat Merkezi ve Mekan Gişeleri

Telefon: 0212 252 35 00 – 01 - Akbank Sanat (http://www.akbanksanat.com)

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 13, 2008 ~ Eki 13, 2008
Akbank 18. Caz Festivali: Şenol Küçükyıldırım WAYS
Talimhane Tiyatrosu
13 Ekim 2008, Pazartesi 20:45

Ceylan Ertem: Vocal
Şevket Akıncı: Keman
Ömer Can Uygan: Trompet
Meriç Demirkol: Saksafon
Murat Çopur: Bas Gitar
Şevket Akıncı: Gitar
Şenol Küçükyıldırım: Davul

Şenol Küçükyıldırım deneysel caz ve müziğe; Cecil Taylor, John Cage, Raphe Malik ve Avishai Cohen gibi usta sanatçıların ilham kapılarını aralayarak giriş yaptı. Müzik kariyeri boyunca birçok projede yer alan sanatçı, grubu Ways ile birbirlerinden etkilenen doğaçlama işlere imza atıyor.
Vokalde Ceylan Ertem, Kemanda G.Dilek Acay, Trompette Ömer Can Uygan, Saksofonda Meriç Demirkol, Bas gitarda Murat Çopur, Gitarda Şevket Akıncı, Davulda Şenol Küçükyıldırım’dan oluşan Ways, improvize müzikle yazılı parçaları iç içe sokarak keşfedilmemiş olanın izini sürüyor.
Doğaçlama çalışmalar yapmayı günümüz müziği için önemli bir estetik form olarak kabul eden grup üyeleri, sahneye ortak birikimleri dışında hazırda hiçbir şey olamadan çıkıyor. Sonu olmayan farklı yollarda yolculuğa hazır olun.

Şehrin caz hali...
Mississippi nehrinin, yumuşak bir kavisle hilal şeklini aldığı şehirde doğdu caz... Doğduğu şehrin sokaklarında ne varsa caz oldu. Öfke, hüzün, umut, aşk ne varsa, caz müziğinde kendini buldu... Başka ülkelerde, başka başka şehirlere yaptığı yolculuklarda yeni özellikler kazansa da özü değişmedi cazın. Büyüdü, gelişti, zenginleşti ama hiç kopmadı şehirden... Aslını korudu, daima bulunduğu şehrin sokaklarında dolaşan hisleri dile getiren en güçlü ses oldu.

Her şehir, ilham olur caza... Ama söz konusu şehir İstanbul olunca daha yoğun bir etkileşimden söz etmek gerekir. İstanbul... Cazın doğduğu şehirden kilometrelerce uzakta, yine içinden su geçen bir şehir... Suyla romantikleşen, suyla sakinleşen, hırçınlaşan, sertleşen, dalga dalga büyüyen bu şehir başka türlü etkiler cazı... Tanıdık gelir, doğduğu toprakları, içindeki büyük aşkı hatırlatır. Ne iyi ki, karşılıksız değildir bu aşk. Şehrin cazı etkilemesi gibi, caz da etkiler bu şehri. Yeni bir şey söyler, aynı duyguların farklı ifadeleriyle tanıştırır, kendi kendine bırakır, kalabalıklara karıştırır. Cazla dolarsanız, ne olursa olsun artık bir şeyleri farklı görmeniz doğaldır. Pek çok şey önceden gördüğünüz, hissettiğiniz gibi değildir artık. Caz gelir, İstanbul değişir...

Akbank 18. Uluslararası Caz Festivali, işte bu büyük değişimin öncüsü olma hedefiyle, her yıl olduğu gibi bu yıl da, caz müziğinin ustalarını ve yeni sanatçıları şehrin büyülü mekanlarında cazseverlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyor. Değişimin bir parçası olmanız dileğiyle, caz dolu günler...

Bilet Satış Noktaları:
Biletix 0216 556 98 00
Cemal Reşit Rey Konser Salonu 0212 248 08 63
Babylon Gişesi 0212 292 73 67
Akbank Sanat 0212 252 35 00
İnternet, Telefon ve satış noktalarından yapılan bilet satışlarında bilet ücretine Biletix hizmet bedeli eklenecektir.
Ana gişeden yapılan satışlardan hizmet bedeli alınmayacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT