Akbank Sanat Barok Müzik Günleri / Lynda Sayce

Tarihler: 20 Ocak 2011 Perşembe ~ 20 Ocak 2011 Perşembe - Saat: 20:00

Yer: Akbank Sanat Merkezi

Nereden Alınır: Biletix.com, Biletix Gişeleri, Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Akbank Sanat Merkezi

Adres: İstiklal Cad. No: 8, 34435, Taksim, Beyoğlu İstanbul Adalar İstanbul

Telefon: 0212 252 35 00-01

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 20, 2011 ~ Oca 20, 2011
AKBANK SANAT BAROK MÜZİK GÜNLERİ BAŞLIYOR…
Barok müziğinin usta sanatçıları 06–27 Ocak 2011 tarihlerinde düzenlenecek Akbank Sanat Barok Günleri’nde sahne alıyor.

Türkiye’de Barok müziğine olan ilgiyi arttıran ve her yıl daha geniş bir dinleyici topluluğu tarafından izlenen Akbank Sanat Barok Müzik Günleri, bu yıl 06-27 Ocak 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Uluslararası bir çok festivalde ülkemizi başarı ile temsil eden ödüllü sanatçı Hande Soner’in 06 Ocak 2011, Perşembe günü gerçekleşecek konseriyle başlayacak olan Akbank Sanat Barok Müzik Günleri, 13 Ocak 2011, Perşembe günü müzikleri ve dansları ile 17-18. yüzyıl İngilteresi’ni canlandıran Eclipse Topluluğu’nu ağırlayacak. İngiltere’nin en önemli lavtacılarından olan Lynda Sayce’ın 20 Ocak 2011, Perşembe günü sahne alacağı etkinlik, 27 Ocak 2011, Perşembe günü Belçika Ensemble del Moianes ve B`Rock topluluklarının başkemancılığı görevini yürüten Jorge Jimenez’in performansı ile son bulacak.

AKBANK SANAT BAROK GÜNLERİ ÜNLÜ LAVTACI LYNDA SAYCE İLE DEVAM EDİYOR

İngiltere’nin en önemli lavtacılarından biri olan Lynda Sayce, 20 Ocak 2011, Perşembe günü Akbank Sanat Barok Günleri’nde sahne alacak.

12. yüzyıldan 21. yüzyıla kadar geniş bir aralıkta her boyut ve biçimde lavta ve dönem gitarı üzerine oluşturduğu zengin repertuarıyla tanınan Lynda Sayce, günümüzün en tanınmış barok topluluklarından Ex Cathedra, King’s Consort ve Musicians of Globe başta olmak üzere pek çok dönem müziği topluluğun daimi lavtacısı olarak düzenli konserler vermekte, ayrıca kurduğu ve repertuarını Rönesans lavtası üzerine kendi araştırmaları üzerine oluşturan lavta topluluğu Chordophony’i de yönetmektedir.

100’den fazla albümde yer alan sanatçı, Avrupa, Amerika, Güney Amerika ve Japonya başta olmak üzere hemen hemen dünyanın her yerinde televizyon ve radyo programlarına katılmış, ayrıca Early Music, Revised New Grove Dictionary of Music, Apollo gibi saygın sayılı müzik dergi, ansiklopedi ve gazetelerine makaleleri yayınlanmış ve sayısız müzik kitabının basımına editörlük yapmıştır.

LYNDA SAYCE
Yer: Akbank Sanat
Tarih: 20 Ocak 2011, Perşembe
Saat: 20:00

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT