Alev Trio

Tarihler: 25 Ekim 2011 Salı ~ 25 Ekim 2011 Salı - Saat: 19:30

Yer: İstanbul Fransız Kültür Merkezi

Adres: İstiklal Cad. No: 4 Taksim İstanbul Taksim İstanbul

Telefon: 0212 393 81 11

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 25, 2011 ~ Eki 25, 2011

Alev Trio, besteleri geleneksel müzik ve doğaçlamalar ile harmanlayan akustik ve modern bir sese sahip. Fransa’da Türkiye Mevsimi çerçevesinde yorumladıkları Steplerden Akdeniz’e isimli çalışması ile Trio Alev, dinleyicilerini zengin Türkiye müziklerinde unutulmaz bir yolculuğa davet ediyor.

Ismail SKHAN (saz-türkü) Talip Özkan’ın öğrencisi. Skhan yirmi yıldır çok yönlü bir enstrüman olan sazını geniş kitleler ile paylaşıyor. Anadolu ve Türkiye’yi katetmiş ozan ve saz şairleri geleneği çizgisinin devamında yerini almış bir sanatçı.

Christian “Kiane” FROMENTİN (kemençe, gheytchak, koro) Poitiers Üniversitesi’nde müzikoloji bölümünde okudu. Oryantal müziğe olan tutkusu onu kemençe çalışmak üzere Paris’e yönlendirdi. Christian “Kiane” Fromentin halen yaşamakta olduğu Marsilya’da Osmanlı, İran ya da Hint müzikleri üzerine çalışıyor ve Fransa’da kemençe çalgısının kullanımını geliştiriyor (ADAMI eğitmeni).

Eğitim olarak Doğu’nun, kültür olarak Avrupa’nın etkisindeki vurmalı çalgıcı Benjamin LAUBER, güncel, geleneksel ya da sanat müzikleri ile çağdaş besteler arasındaki bağı inceliyor. Akdeniz, Balkan, Doğu veya caz müziğinden etkilenmiş çeşitli repertuarlarla çok sayıda müzisyene eşlik eden Lauber besteleri geleneksel müzik ve doğaçlamalar ile harmanlıyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT